Skocz do zawartości
19bojler20

2,5 V6 TDI 150 KM AFB -dziwny dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanko bo nie wiem czy mogę mieć racje. zakupiłem sobie passacika z silnikiem 2,5 TDI V6 150 KM AFB i jak przyslucham sie silnikowi to slysze taki metaliczny dzwiek z pompy wtryskowej (jakby coś było luźne) po diagnostyce wybiło mi błąd 01318 a poprzedni właściciel wymieniał paski rozrządu, jest możliwe ze ktoś lekko przestawił pompę wtryskową na pasku podczas wymiany i z tad ten dźwięk ??:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze ktoś lekko przestawił pompę wtryskową na pasku podczas wymiany i z tad ten dźwięk

 

Gdyby pompa była chociaż o 1 ząbek przestawiona, to silnik by nie odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 TDI V6 150 KM AFB

AFB? AKN to 150KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a wiesz moze czy roznil sie AFB od AKN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety takiej wiedzy nie posiadam :PP wydaje mi się ze nie będzie to jakaś wielka różnica :]

 

---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

 

Gdyby pompa była chociaż o 1 ząbek przestawiona, to silnik by nie odpalił.
Aha , wpadło mi to na myśl dlatego ponieważ kiedyś znajomy zmieniał pasek w astrze 1,7 D (wiem ze te silniki są podobne do siebie tylko tym ze chodża na oleju napędowym..:P ) ale właśnie mu się takie coś zdażyło i silnik miał taki metaliczny stukot wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ile masz na blacie? No i czy oryginalnie czy nie jestes pewny? Ps. klekotanie to wielce prawdopodobne, że wałki rozrządu - raczej te górne i/lub popychacze. AFB od AKN różni się wtryskiwaczem sterującym, właśnie wałkami rozrzadu (w AKN są nieco trwalsze, choć nie wiele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 165 tys według mnie tyle jest zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

165 tys w aucie z 99 roku i to w dieaslu ;-) albo rodzynek, albo co bardziej prawdopodobne.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wygląda na tyle mam z przed przeszło roku analizę spalin i jest 150 tys spisany stan licznika wydaje mi się ze jest to "rodzynek" jeśli tak nie jest to ktoś się musiał bardzo bardzo postarać zęby podrobić takie dokumenty ;p nie upieram się ze 100 % taki przebieg bo są rożne magiki ale wszystko wskazuje na to ze przebieg jest wiarygodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zeby za bardzo nie odbiegac od tematu:

Ja mam u siebie 145000km. Kupilem jak mial 80.000.

Od razu nie wierzylem ale przejechalem 65tkm i nic sie nie dzieje.

 

Ale ile ma faktycznie nei wiem, i chyba nigdy sie nie dowiem bo nie znam zadnego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności