Skocz do zawartości
bambusik

Prowizoryczne odcięcie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj zginęły mi kluczyki od auta, zginęły bądź zostały skradzione, bardziej stawiam na ten drugi wariant. Przebywam w Holandii mieszkam w domu w którym mieszka po za mną jeszcze 7 Polaków, wprowadziłem się tutaj niespełna tydzień temu, więc nawet imion co niektórych nie znam, dlatego też stąd moje podejrzenia, w dodatku nigdy niczego nie zgubiłem. Kluczyki zostawiłem na tarasie dokładnie na stole, było jeszcze w domu po za mną kilka osób, po niespełna godzinie kluczyki, jak by się pod ziemie zapadły.Ślad po nich zaginął...na szczęście miałem jeszcze zapasowy komplet więc mam jak się poruszac. Z racji tego,że mieszkają tutaj różni ludzie (rodacy), z tygodnia na tydzień ktoś nowy, dlatego obawiam się,że ktoś celowo je wziął, by móc później ich użyc lub przekazac komuś by użył jej pewnego dnia za niego, slyszałem już niejednokrotnie o takich i podobnych sytuacjach w których brali udział Polacy mieszkający pod jednym dachem. Z kluczykami razem był jeszcze pilot sterujący zamkiem centralnym. Jak wcześniej wspomniałem pilota+kluczyki zapasowe posiadam, autem dalej moge sie poruszac, ale chciałbym Was spytac czy jest możliwośc zrobienia jakiegoś zabezpieczenia, prowizorycznego jak narazie typu odlaczenie jakiegos kabelka badz kostki by ktos ''trzeci'' nie mogl uruchomic auta, albo moze doradźcie mi cos co mam zrobic. Z gory serdecznie dziekuje... Ps. Przepraszam jesli posta umieściłem w złym dziale, ale nie bardzo wiedziałem gdzie go zamieścic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągaj przekaznik z pompy bodajrze jest na nim napisane 103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten przekaźnik się znajduje bo sam nie wiem... jest tam swobodne dojście ? Będę to musiał robic codziennie, gdyż auto w sumie mam jakieś 200 metrów od domu bo tam jest najbliższe miejsce postojowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrzynce z bezpiecznikam pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już śmigam zobaczyc gdzie on sie tam dokładnie znajduje. Jeśli go wyciągnę to mogę spróbowac przekrecic? Czy nie próbowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok już śmigam zobaczyc gdzie on sie tam dokładnie znajduje. Jeśli go wyciągnę to mogę spróbowac przekrecic? Czy nie próbowac?
bedziesz slyszal ktory to przekaznik jak przekrecisz kluczyk a jak go wyciagniesz go pompa bedzie cicho

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7fe5899e3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz ja u siebie przekręcałem i nic się nie działo hehe tylko nie odpalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik zabezpieczający komputer bodajże nr 9 ,ja w to miejsce wkładam taki z ułamaną jedna nóżką.niby wszystko ok a za chiny nie zapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz ja u siebie przekręcałem i nic się nie działo hehe tylko nie odpalisz
po wyciagnieciu pompa nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pompa nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możesz odłączyć przewód od głównego elektrozaworu pompy wtryskowej.

Możesz też położyć z tyłu pół litra zmieszane ze środkiem na przeczyszczenie ;) jak otworzy, a nie odpali to się wyjaśni kto to, co jak co ale na flaszkę się połaszczy :D

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam chyba przekaźnika od pompy, albo już sam nie wiem. Patrzcie na zdjęcie:

6b729be9b6f31aaem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyciagnij bezp. nr. 9. Tyż nie łodpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

109 byłem zobaczyć u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij 109 i posluchaj czy pompa dziala jak kluczyk przekrecisz to jest przekaznik sterujacy praca silnika

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=374938#post374938

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/94c0c347fe5899e3.html

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MlodyS53

Bezpiecznik o numerze 9?? Pogubiłem się, gdyż na rozpisce on służy do ogrzewania tylnej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nr 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij przekaźnik 109 na bank działa ja swego czasu stosowałem tego typu zabezpieczenie:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz rozpiske to w czym problem, poszukaj pozycji komputer i podmieniaj bezpieczniki.

Numer z przekaznikiem tez jest dobry jesli nie lepszy ,watpie czy ktos nosi w kieszeni przekazniki che che.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wyciągnąłem przekaźnik ''109'' ale jutro kupię blokadę na kierownice lub drążek zmiany biegów, pytanie teraz która lepsza, tzn. chodzi mi o wygodę w użyciu, by nie ''cudowac'' za wiele.:wsciekly:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności