Skocz do zawartości
Vittoriok

Skrzynia biegów zmiana 5 na 6 biegów???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam takie pytanie czy do mojego typu passata można wymienić skrzynię biegów 5 biegową na 6,parę razy w roku jeżdżę trasy po 1900km i by się ta szóstka przydała.

Może już ktoś zamieniał i wie co trzeba wymienić jeszcze prócz skrzyni (jeżeli się da??)

Dzięki za wypowiedzi.

 

edycja:

pewnie by trzeba było wymieniać też lewarek biegów ale nie wiem jak z pół-ośkami czy też??

Edytowane przez Vittoriok
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się do tego pytania przyłączam. Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje skrzynia podejdzie bez problemu ... ALE ... sprzeglo w AVF ktore wystepuje w skrzyni ''6'' jest wieksze od tego z AWX ''5'' biegowego ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykla szóstka nic nie da musisz szukać skrzynie od 2.5 tdi żeby były dłuższe przełożenia było o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykla szóstka nic nie da musisz szukać skrzynie od 2.5 tdi żeby były dłuższe przełożenia było o tym na forum

Różnica w przełożeniach jest bardzo niewielka. Przy 2000obr/min w AVF masz ok. 105-108km/h, a w BDG masz ok. 115km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 6-stka podejdzie do awx bez problemu. ze sprzęgłem to tak na prawdę nie wiadomo możliwe, że te mniejsze od awx przypasuje, ale z tego co wiem nikt nie próbował. jak dojdzie do wymiany to 6-stka ma jedną łapę przesuniętą i trzeba mocowanie odciąć i przyspawać w innym miejscu, jeśli się włoży sprzęgło od 6-stki to rozrusznik też od 6-stki bo jest inny i jescze lewarek i cięgna trzeba wymienić. to by było na tyle. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem jak z pół-ośkami czy też??

Półośki pasują,ale tam są inne sanki,które też musisz wymienić,pamiętaj,że po wymianie sanek musisz zrobic geometrie, kąty pochylenia koła też,dochodzi jeszcze kompletne sprzęgło,rozrusznik,poducha skrzyni,kaseta do zmiany biegów,prawdopodobnie łapy skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Półośki pasują,ale tam są inne sanki,które też musisz wymienić,pamiętaj,że po wymianie sanek musisz zrobic geometrie,

 

Coraz to śmielsze teorie nie potwierdzone praktyka.

 

Do wymiany potrzeba:

-skrzyni

-dwumasa+sprzeglo

-dystans miedzy silnikiem

-wybierak

-rozrusznik

 

Nie wiem jak z poduszkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wymiany potrzeba:

-skrzyni

-dwumasa+sprzeglo

-dystans miedzy silnikiem

-wybierak

-rozrusznik

 

Nie wiem jak z poduszkami.

 

poduszki zostaną te same, ale półośki też trzeba wymienić.

 

ale tam są inne sanki,które też musisz wymienić

nie trzeba wymieniać, sanek wystarczy przespawać jedno mocowanie poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz to śmielsze teorie nie potwierdzone praktyka.

 

Do wymiany potrzeba:

-skrzyni

-dwumasa+sprzeglo

-dystans miedzy silnikiem

-wybierak

-rozrusznik

 

Nie wiem jak z poduszkami.

ja tak robiłem u siebie i jest jak w oryginale i jakie śmieszne teorie? ,a co może jeszcze powiesz,że sankiami nie ustawi się kąta pochylenia koła!To jeszcze dodaj do tego ,że potrzebnę są dłuższe śruby jak jest dystans!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymieniać sanek i śruby też zostaną te same. dystans ma tylko 4mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności