Skocz do zawartości
adamB5FL

Dymienie z wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to znowu ja :-)

 

Ostatnio w Passacie był problem z mocą i częstymi sygnałami Chceck Engine. Po wymianie przepływomierza okazało się, że konieczne jest czyszczenie kierowniczek turbiny.

Po tym czyszczeniu na niższych biegach i niższych obrotach Passat strasznie dymi na siwo-niebiesko - widać to bardzo dobrze w lusterku wstecznym :-), Gościu który czyścił turbinę twierdzi, że przez jakiś czas tak może być, bo w katalizatorze nazbierało się trochę osadów z czasu jak turbo nie za bardzo działało (ok 3 miesiące)

 

Czy gościu może mieć rację, czy wali w przysłowiowe bambuko?

Edytowane przez adamB5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymienie jest przez cały czas? Czy tylko w określonych sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dymienie jest przez cały czas? Czy tylko w określonych sytuacjach?

 

Na niższych obrotach przy niższych biegach, co do filtra powietrza to jest nowy - byłem osobiście przy wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na niższych obrotach przy niższych biegach, co do filtra powietrza to jest nowy - byłem osobiście przy wymianie.

Sugeruję sprawdzić, czy przypadkiem nie przepuszcza turbo oleju i nie dostaje się on do dolotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę to sam sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra załóżmy że się okaże, że turbina przepuszcza olej, czy takim wypadku mogę składać reklamacje do gościa który ostatnio demontował turbinę, czyścił kierowniczki i wymieniał korpus? Czy może jest to usterka nie związana z tymi czynnościami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli turbo złapie olej to dostanie motor takie obroty ze albo rozpadnie się albo skończy się paliwo bo nie zgasisz go już przez biegi czy stacyjkę więc turbo raczej to nie to bardziej uszczelniacze, pierścienie, IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy może mieć to związek w naprawami wykonanymi w ubiegłym tygodniu? o jakich konkretnie uszczelniaczach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wydzielony... chociaż było 100x na forum, ale sądząc po dyskusji na forum dla nowych - wciąż za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności