Skocz do zawartości
Arek5

Ceny za naprawę klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zatartą sprężarkę od roku i w końcu przyszedł na nią czas. Udałem się do Pamis chłodnice i klimatyzacje itd z polecenia, chłopaki ogarniają temat ale mam pytanie.

Czy poniższe ceny są z kosmosu czy do przyjęcia ?

 

sprężarka klimatyzacji (zexel nowa) 1200zł

oczyszczanie układu 250zł

montaż / demontaż 120zł

węże układu 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie są niestety ceny nowych części. Ja kupiłem 4 lata temu sprężarkę używaną za 450 zeta i śmiga do dzis. A co do cen robocizny - każdy zakład ma różne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na nową sprężarkę, to coś tanio, chyba, że nowa "regenerowana" U Ciebie siedzi 8D0260805D. Nie pytaj lepiej o cenę nowej.

Edytowane przez popo73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakaś chińska. Bo normalnie sprężarka kosztuje około 2500 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane ceny sa normalne, a ta sprezarka to chyba raczej nie nowa a regenerowana, bo dziwnie tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz to żądaj gwarancji na papierze (płukanie niedokładnie wykonane spowoduje szybkie zatarcie nowego kompresora) , ceny dość normalne, myślę że za tą kasę to może być nowa sprężarka Zexel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie podpiąć sie do tematu, moze nie całkiem na temat ale mam pytanie czy po właczeniu klimy powinien sie właczyc wiatrak na chłodnicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po właczeniu klimy powinien sie właczyc wiatrak na chłodnicy ??

Krótko? TAK.

A jeśli ci nie pracuje, to najpierw sprawdzasz wentyl na krótko czy działa a potem bezpiecznik 40A. Resztę sobie doczytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście mówimy o wiatraku chłodnicy klimatyzacji :D Tym bliżej filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, nie chodzi mi o wisko czy jak to sie zwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek a naprawa wiatraka na długo pomoże? U mnie nie kręci, bezpiecznika wprawdzie nie sprawdzałem ale jak "pukam" lekko w wiatrak kręcąc nim to chwilę (kilkanaście sekund) się pokręci i znowu staje a czasami kręci do chwili wyłączenia klimy a gdy znowu włącze - stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Co do nowości/oryginalności sprężarki jeszcze podpytam. Właściciel warsztatu wspomniał że czasami nie pasuje tylny dekiel i wtedy wykorzysta z obecnie zamontowanej. Troszkę dziwne jak na nową. Skoro zexel to chyba powinna pasować bez przekładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a naprawa wiatraka na długo pomoże?

Naprawa wiatraka polega na wymianie szczotek na nowe. Więc można powiedziec, ze wtedy to prawie nówka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównania w B5 Fl zapłaciłem

osuszacz - 150zł

wąż 150zł

odgrzybianie 70zł

i napelnianie 70zł

barwnik chyba 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za wymianę uszczelniacza na osi sprężarki + nabicie zapłaciłem 600zł. Ale nie jest to taka prosta sprawa, wymaga rozpołowienia sprężarki i wymiany uszczelnienia od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Znalazłem takie tanie cudo na alledrogo czy ktoś już kupował od tego sprzedającego ??? Jakieś spostrzeżenia czy uwagi?

 

http://www.allegro.pl/item999035997_sprezarka_klimy_zexel_audi_a4_a6_vw_passat_b5.html

 

a może od nich kupic

 

http://www.allegro.pl/item981327391_sprezarka_klimatyzacji_audi_a4_zexel_550zl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Wracając do ceny sprężarki za 1200zł to nie Zexel. Odpowiedź od sprzedającego:

 

"Sprężarka klimatyzacji = 1200zł brutto (F-VAT, gwarancja) Produkt japońskiej firmy OMEGA - wyprodukowany w Japonii."

 

Więc odpuszczam propozycję zakładu i się wyjaśnia sprawa dlaczego potrzebowaliby tylny dekiel od mojej oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, ze to jakaś chińszczyzna :kwasny: I po odpaleniu będzie z nawiewów sypać ryżem Uncle Beans.

 

Poszukaj lepiej używki - średnia cena to około 500 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Danek jak mówisz. W zasadzie już znalazłem:

 

http://www.allegro.pl/item988499496_sprezarka_klimatyzacji_vw_passat_b5_zexel_dcw_17.html

 

Odstawię do niego auto na jeden pełny dzień i mówi że się wyrobi ze wszystkim. A skoro będę u niego kupował i zakładał więc pełna gwarancja. Popytam tylko na forum chłopaków z mojego regionu czy ktoś go kojarzy lub kupował od niego.

Mam tylko nadzieję że po roku bezczynności układ będzie się nadawał po kilku przepłukaniach do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności