Skocz do zawartości
kilo83

Dziwne działanie hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Próbowałem znaleźć coś w szukajce, ale tam wszędzie o zamarzającym serwie jest. Otóż jest problem w B5 1.9TDI 90KM. A mianowicie dziwnie, czytaj źle działające hamulce. Po krótce: jadę, deptam na pedał hamulca a tu hamowanie dość słabe (a przynajmniej dalekie od ideału), depnięcie drugi raz poprawia sprawę ale też nie do końca. ABS nie sygnalizuje błędu. Napiszecie pewnie że układ zapowietrzony. Uprzedzę to i powiem że układ kilka razy był odpowietrzany. Tarczom i klockom jeszcze daleko do wymiany. Czy to coś w pompie hamulcowej?? Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy.

Próbowałem znaleźć coś w szukajce, ale tam wszędzie o zamarzającym serwie jest. Otóż jest problem w B5 1.9TDI 90KM. A mianowicie dziwnie, czytaj źle działające hamulce. Po krótce: jadę, deptam na pedał hamulca a tu hamowanie dość słabe (a przynajmniej dalekie od ideału), depnięcie drugi raz poprawia sprawę ale też nie do końca. ABS nie sygnalizuje błędu. Napiszecie pewnie że układ zapowietrzony. Uprzedzę to i powiem że układ kilka razy był odpowietrzany. Tarczom i klockom jeszcze daleko do wymiany. Czy to coś w pompie hamulcowej?? Pomocy.

 

A wspomaganie działa?Jeżeli układ nie jest zapowietrzony jak piszesz i reszta jest OK to jedynie to może być powodem słabych hamulców.Sprawdź wężyk idący od serwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UKLAD zapowietrzony !! a raczej pompa ABSu

 

zeby naprawde dobrze odpowietrzyc uklad hamulcowy, uruchamia sie VAGiem specjalny program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem z hamulcami w moim passku 1.9 tdi 115 km ATJ po zimie podczas hamowania z prędkości powyżej 100 km/h kierownica strasznie drży i pedał hamulca też(ale w mniejszym stopniu). Dodam że tarcze i klocki nie są w takim złym stanie lecz słychać jakieś szumy i stuki z prawej stron . Po niżej 100 km/h samochód hamuje normalnie. Dodam jeszcze że samochód ma te same objawy na obonach letnich i zimowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej na 100% tarcze. Na wygląd moga być ok. Musisz pojechać na stację diadnostyczną, tam diagnosta wykona kilka pomiarów hamowania i jeżeli będą różne odczyty oznacza to deformację tarczy. Taka usługa w Katowicach ok. 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tarcze i klocki tak jak kolega wyżej pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jezeli pedal leci to masz zapowietrzone,jezeli robi sie twardy to jakis problem z serwem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam takie same obiawy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mam takie same obiawy ;/

 

Następnym razem pisz do którego postu się konkretnie odnosisz,bo nie wiadomo czy temat tarcz czy odpowietrzania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sam początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Na samym początku to miałeś proroctwa pana Zuse wiec o niego chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść tarcze i klocki. Może sie syf nazbieral i dla tego drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązałem mój problem przyczyną tych drgań były tarcze i klocki oraz wybita końcówka górnego wahacza. Dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum że przyczyną zle działających hamulców jest woda w serwo, niewiem ile w tymprawdy ale u mnie jest to samo zwłaszcza kiedy zjeżdzam z górki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności