Skocz do zawartości
majk83

1.6 AHL piszczy 3-krotnie i gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem powinien zainteresować głównie elektryków. Mianowicie wspomniany w tytule ahl podczas jazdy potrafi zapiszczeć 3-krotnie, na desce zapala sie (!) i (abs) czyli typowe objawy niskiego ładowania, reszta kontrolek również sie zapala ale nie są tak jasne jak dwie powyższe i mrugają delikatnie. Silnik w tym czasie spada na obrotach i gaśnie nie dając sie następnie odpalić przez dobre kilka minut. Po tym czasie objawy znikają jak ręką odjął. Na panelu klimy pojawia sie błąd 4b6 ale do niczego nas to nie prowadzi. Dla ułatwienia dodam, że mam prawie nowy aku, nową kostkę od stacyjki i alternator dobrze ładuje. Nie mam juz pomysłu gdzie szukać...może cewka, regulator napięcia??? Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vag cos mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teo jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij komputer, bo jeśli inne kontrolki też się palą a raczej lekko żarzą, to wygląda na zwarcie w instalacji. A (!) i ABS, to się również zapala, gdy w układzie hamulcowym jest za mało płynu lub walnięty czujnik w zbiorniczku. Kolejna rzecz, to może pompa ABS-u robi ci zwarcie, skoro te kontrolki zapalają się jako pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bede na kompie to zobaczymy jakie błędy są. Na 100% moge wykluczyc awarie hamulców bo klocki mam bez czujników, poziom płynu sie nie zmienił a abs działa. Czujnik w zbiorniczku by zapewnie nie powodował gasnięcia silnika wiec to chyba tez mozna wykluczyc. Natomiast tym zwarciem pompy mnie zastanowiłes....wieczorem napisze co vag pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem zero błędów na VAGu, macher elektryk stwierdził, że przerywa kostka stacyjki. Wymieniłem, troche pojezdziłem, jak na razie wszystko ok. Pojezdze jeszcze kilka dni i napisze czy miał gość racje, puki co jestem sceptyczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności