Skocz do zawartości
Gość Pit

2.8 V6/30V

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pit

Czy jest coś do pdkręcenia silnika :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos tak powiem cyipsa na 240PS :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

A może wiesz coś jeszcze :?: Coś szukałem ale albo chora cena albo jakieś patenty nic konkretnego :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie silnik ma 193KM, chipem wyciagniesz cos kolo 200-205 KM. Warto? IMHO nie. A tak BTW, jakie to sa te chore ceny?

Wszystko zalezy od tego, ile oczekujesz z tego silnika i ile chcesz przeznaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

Czipy to sciema w takich silnikach, jak masz 1,8t lub tdi to tak.Jedyna rada to turbo, układ dolotowy , wydech, sportowe walki, smutne jest to ze w takich silnikach jest mało mozliwosci lajtowego tuningu. Sondze ze nie warto inwestowac w turbo bo to jest za ciezkie auto i osiągow rewelacyjnych nie osiągniesz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

Chore ceny to dla mnie ponad 1600zl za chipa, tak turbo i przerabianie silnika to nie dla mnie myślałem prędzej o jakiejś drobniejszej ingerencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chora cena, to jest dobra cena za chipa.

Wiesz co, zrob samochodzikowi dobrze - wymien mu plyny, filtry, swiece, pojedz na myjnie z woskowaniem i myciem podwozia i byc moze samochodzik sie jakos odwdzieczy :) Bo nie ma sensu ingerowac w ten silnik jesli nie masz ok 7 tys zl.

 

[ Dodano: Sro Sty 18, 2006 8:07 am ]

Chipy to nie sciema tylko zysk nieadekwatny do kosztow, praw fizyki sie nie da oszukac. A za ciezkie auto w porownaniu do czego? Bo jesli mowisz o passacie to wychodzac z takiego zalozenia to nie warto uturbiac zadnego passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

OK :roll: może nie znam cen chipów ale są firmy jedna z nich w Krakowie nie pamiętam teraz jak się nazywa ale za ok 2500tyś odstawiasz samochód na dwa dni i w tym czasie zakładają ci chipa i programują na chamowni jak chcesz, wolisz pdkręcenie osiągów proszę bardzo, wolisz elastyczność i ekonomię proszę bardzo. Masz zestrojony samochód jak chcesz i masz wdruk z chamowni i gwarancę usługi :!: Uważam że 1600 za sam chip to trochę dużo+montaż+chamownia+pewnie coś jeszcze w między czasie to rochę za dużo ;) A mógłbyś sprecyzować co można by zrobić z tym silnikiem za 7tyś? Bardzo jestem ciekaw co można uzyskać po takiej inwestycjii :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mowisz o V-techu. Generalnie jesli kupujesz chipa w renomowanej firmie to masz od razu hamowanie przed i po modyfikacji + gwarancje na usluge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

kubelt, mysle ze nie oplaca sie robic z limuzyny wyscigowki ,a w porownaniu np do Golfa 4 1,8t mozna zrobic 300-350 koni :razz: dac 2500 za pare koni.troszke duzo jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja powiedzialem? Gra nie warta swieczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

kubelt, no my to sie zawsze dogadamy :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

Chyba macie rację, nie warto :( Ale i tak mój pasek to jest moje oczko w głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

kwestia portfela i checi... wyscigówka moze to nie bedzie... ale zawsze jest miło sobie smigac takim Passatem 350KM (to tak np.) i sobie radzic spokojnie z innymi autami podobnej klasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek97

Nie warto??!! Blagam Was.... Nie mielibyscie ochoty takim "zwyklym" paskie skopac du... jakiemus kolesiowi w S klasse AMG ?? Zdaje sobie sprawe z tego iz nie jest tp forum tuningowe ,ale nie mozna byc ortodoksyjnym!! Z takim podejsciem Wasz "tuning" skonczy sie na umyciu i na woskowaniu auta :/ Jak ja bym mial 2,8 to pierwsze co to :

 

-Turbo

-Mocniejsze hamulce

-Sportowe walki

-Uklad wydechowy

-Blow off:]

 

2.8 przy zasobie 7 tys mysle ze mozna wykrecic na ok 250-270 km

wlasciwie ciezko powiedziec ,bo to roznie wychodzi ,ale cos kolo tego spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Turbo

-Mocniejsze hamulce

-Sportowe walki

-Uklad wydechowy

-Blow off:]

 

2.8 przy zasobie 7 tys mysle ze mozna wykrecic na ok 250-270 km

 

zapomniales o odprezaniu... a to nie kosztuje malo w silniku V

 

 

siniki w tradycyjnym, ukladzie V jest dosyc klopotliwe w uturbianiu.

 

 

-taniej(~7000): jedno duze turbo +IC ale wtedy raczej slaby jest dol a nie oto chodzi w doladowanym silniku

 

-drozej(~10 000PLN): dwa mniejsze turbo 2xIC i mamy V6T z parwdziwego zdazenia

 

do tego obowiazkowy koszt odpezania dwuch glowic min 2000PLN

 

-moze lepij zapodac kompresor (sa gotowe kity w stanach) :614:

 

-moze lepiej zrobic swap na 2.7biT... wyjdzie taniej niz 10 000PLN a potencjal bedzie duuuuuuuuuuuuuuuzo wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

2.7 Bi turbo taniej niz 10 tys zł.? hmmm słabo to widze nawet bardzo słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek97
taniej(~7000): jedno duze turbo +IC ale wtedy raczej slaby jest dol a nie oto chodzi w doladowanym silniku

 

Nie mozna miec wszystkiego jezeli chce sie cos zrobic malym kosztem... poza tym po to napisalem o zaworze upustowym to po pierwsze ,a po drugie jak ktos jezdzi spokojnie to tak bardzo mcony dol nie jest potrzebny ,a jak chce sie przydepnac to i tak trzeba silnik wkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
1.http://www.passatworld.co...ad.php?t=119944

2.PES-Tuning G2 Supercharger System $4995

 

o !!! wlasnie o takie cosik chodzilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności