Skocz do zawartości
reveler

Gasnące tylne światło gdy jest wilgotno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy spotkał się ktoś z Was z następującym przypadkiem: jak jest trochę mokro, to tylne światło (akurat u mnie prawe, zewnętrzny pierścień) zaraz po odpaleniu się świeci, ale kilka sekund później mrugnie, po czym gaśnie (zostaje tylko środek światła), a na MFA+ pojawia się komunikat "Rear right light broken [albo malfunction]" czy jakoś tak, nie pamiętam. Psikałem trochę WD40, ale nie pomogło.

 

Czy miał ktoś taki problem i jak sobie poradził?

Ewentualnie jak dostać się do środka tej lampy żeby może jakoś styki poczyścić (to jest sedan)

Albo - jak sprawdzić gdzie może być przebicie (to pewnie naiwne pytanie, zdaję sobie sprawę :) ).

No i na końcu - może jest jakiś magik z okolic Piotrkowa/Tomaszowa, który spróbowałby pomóc?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciempek

Witam ja mam podobny problem.Gdy wlaczam swiatla bez odpalenia silnika to swieca normalnie ale jak odpale autko to zewnetrzne obrecze gasna po paru sekundach i swieca tylko srodki.Czyscilem kostki i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja również. Dorzucę dokładny komunikat: "REAR LIGHT SIDE LIGHT DEFECTIVE".

 

Jeśli ktoś ma pomysł, uprzejmie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gdzieś dostaje się woda albo jest przebicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już było:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65430

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53353

 

chyba rozwiązaniem jest wyłączenie sprawdzania tylnych lamp. nie dokończyłem tematu, bo sprzedałem paska. w nowym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej ktoś kiedyś włączył moc tych świateł na 100% a powinno być na 18%. wtedy upieka się elektronika ale można to załatwić właśnie włączając aktywną diagnozę tylnych świateł postojowych. ostatnia opcja w ustawieniach diagnozy w module elektryki.

Byte 19 Bit 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś spotkałem się z kolegą m3iaz - problem rozwiązany, to znaczy teraz jest ok, choć tak w 100% to nie wiemy do końca co jest. Niemniej jednak polecam fachową pomoc Michała, naprawdę dzięki niemu już kilka razy oszczędziłem sobie kosztów i wyranych włosów. Dzięx M3iaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego reveler co było u Ciebie??? bo zaobserwowałem u siebie to samo:)) dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności