Skocz do zawartości
dzidek1988xx

Wczorajsza wymiana zawieszenia (27.03.10r)

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej będzie jak zrobię tak jak mi poradził jeden z kolegów z temacie - poproszę o fakturę lub jakiś kosztorys ile kosztowały części z hurtowni z której on zamawiał i tak będzie najłatwiej - no chyba, że on sam może to pozmieniać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej będzie jak zrobię tak jak mi poradził jeden z kolegów z temacie - poproszę o fakturę lub jakiś kosztorys ile kosztowały części z hurtowni z której on zamawiał i tak będzie najłatwiej - no chyba, że on sam może to pozmieniać :/
ja ci to proponowalem ale pewnie bedzie mial uklady w sklepie ale nie zaszkodzi zazadac moze sie przestraszy jak bedziesz mial juz papier bedziesz wiedzial gdzie to kupil i pojedziesz i sprawdzisz jak wyglada prawda z cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wojtek i innym za opinie. Nie ma to jak jasność umysłu i pomoc innych :) kontynuacji sprawy już jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ale dlaczego tak sie czepiasz tego czasu montażu tych części ja bym to bral na 3-ci plan
Dlaczego czas naprawy mam przesunąć na 3plan ? Skoro mnie kantują na kasie to skąd mam mieć pewność, że nie wymontowali mi czegoś sprawnego a nie wsadzili czego ze szrota skoro tak długo to trwało?
No nikt tu nie przypuszczał że ty mechanika o taki kant podejżewasz.

A jeżeli miał zapieczone śruby w zwrotnicy i musiał rozwiercać albo palnikiem, to też trochę czasu zabiera.

Róznica do zapłaty jak jest to 220zł. Będziesz walczył, tracił nerwy a pewnie niewiele osiagniesz.

Walcz raczej aby twoje auto jeżdziło dobrze, bo gość odda ci kasę i ...spadaj. A ty zostaniesz z problemem.

Ale zawias,drążki(koszt części) + wymiana,to już jedna dodatkowa czynność za którą zapłaciłeś ekstra.Zbieżność, za któą też zapłaciłeć, wężyki,płyn i wymiana( nic nie było gratis) Przecież to kolejna usługa i nie podciągaj tego wciąż do tych 350zł.

Więc ja uważam, żebyś jednak policzyl to dwa razy zanim pójdziesz do niego i spalisz most.

Walcz aby jeżdził dobrze a te 200zł to jakoś przeżyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maslog z robocizną umawiałem się na 200-250zł a wyszło 350... Więc coś do tej robocizny musiał doliczyć. o Nic innego jak o te wężyki kłucił się nie będę - **** już z tymi kosztami zawieszenia itp. ale te wężyki to ewidentne naciąganie - poproszę jego o szczegółowy kosztorys w poniedziałek i zobaczymy co i jak.

 

Ps. Nie podejrzewam mechanika o takie chamstwa ale to mi przeszło przez myśl. Ps. Ze średnio zaufanych mi źródeł wiem, że części przyszły już w piątek o 16:00 jednak nie taki zestaw jak trzeba :/ i mechanik do mnie zadzwonił w piątek koło 17:00 mówiąc, że jedna część nie przyszła i ta jedna część będzie w sobotę rano :/

Edytowane przez dzidek1988xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
poproszę jego o szczegółowy kosztorys w poniedziałek i zobaczymy co i jak.
No ale machanik nie musi się tobie spowiadać ile za co zapłacił. Wystawi ci fakturę na usługę z jego cenami i tyle.A może to była jedyna hurtownia która na ówczesną chwilę posiadała wężyki?

P.S. Myslę że trochę cię emocje ponoszą i zaczynasz sam wymyslać jakieś dziwne historie z podmianą części.

Spokojnie, chłodno i bez emocji a będzie łatwiej :)

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj z dwóch sklepów internetowych oferty tych wężyków i zapytaj się jakim sposobem on za nie tyle policzył.Fakt gadałem ze znajomym co robił w aso vw,ze faktycznie te węże po kilku latach pękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale machanik nie musi się tobie spowiadać ile za co zapłacił. Wystawi ci fakturę na usługę z jego cenami i tyle.A może to była jedyna hurtownia która na ówczesną chwilę posiadała wężyki?

P.S. Myslę że trochę cię emocje ponoszą i zaczynasz sam wymyslać jakieś dziwne historie z podmianą części.

Spokojnie, chłodno i bez emocji a będzie łatwiej :)

nie bron prosze tego mechanika widac przecierz ze go naciaga i trzeba jakos koledze pomuc pieniazki z nieba nie spadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASLOG - może i emocje mnie ponoszą ale wdając się w szczególy - z mechanikiem umówiłem się już w czwartek :/ części miały przyjść w piątek rano :/ dzwonię do niego rano czy już są części i czy mogę zostawić auto to on mówi, że jeszcze nie przyszły ale auto mogę przyprowadzić to rozkręcą je i jak części przyjdą to zabiorą się za robotę tak, że na piątek auto będę jeszcze miał, dzwoni do mnie w piątek koło 17:00 i pyta czy problemem będzie jak autko odbiorę w sobotę rano bo jakaś jedna osłonka gumowa czy coś takiego im nie przyszło. No to co - zgodziłem się bo raz, że nie miałem zbytnio innego wyjścia a dwa, że nie chciałem się kłócić. Piątkowy wieczór musiałem dzwonić po ludziach, żeby jakoś załatwić sobie powrót do domu. W sobotę rano (akurat wczoraj też musiałem pracować) oczywiście musiałem z bratem przyjechać do pracy. Dzwonię do mechanika koło 11:00 czy auto jest gotowe, twierdzi, że kończą składać drugą stronę i tylko zbieżność i na 12:00 auto będzie gotowe, dzwonię kilka minut po 12:00 auto nadal nie gotowe :/ dzwonię koło 14:00 chłopaki jadą autem na jazdę próbną i ustawienie geometrii - mechanik twierdzi, że do 15:00 auto będzie gotowe :/ co dziwne warsztat w którym robiłem auto w soboty jest czynny do 16:00 a auto odebrałem dokładnie o 16:50 :/ czy to normalne MASLOG ?

 

Gdyby był solidnym człowiekiem to jeszcze jakieś zniżki by mi zaproponował za to odwlekanie i dodatkowe czekanie. :/ Jak robiłem świece ze zrzucaniem głowicy w ASO i wyjechałem z niepodłączoną głupią kostką od świateł i wróciłem się do nich w połowie drogi, z problemem całego niedziałającego prawego reflektora to zrobili mi to od razu, zwrócili 50zł za drogę i fatygę i koleś obiecał mi jeszcze wynagrodzić stracony czas na powrót przy następnej wizycie! to jest obsługa :)

Edytowane przez dzidek1988xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
nie bron prosze tego mechanika widac przecierz ze go naciaga i trzeba jakos koledze pomuc pieniazki z nieba nie spadaja
Ale ja go nie bronię. Nie mam w tym interesu.

 

Zawias 1280zł

Drązki 100zł/kpl

węzyki 96zł/kpl

płyn 50zł

z robocizną umawiałem się na 200-250zł
razem z wymianą węży? drązków? i odpowietrzaniem hamulców? Czy tylko pierwotnie zawias i zbierzność?

razem = 1776zł

 

Dodatkowo:

wymiana drązków- 50zł

wymiana węzyków oraz płynu 50zł

Razem = 1876zł

 

Róznica w cenie wezyków 96zł a 240zł daje 144zł

Gdyby odliczyć płyn (był niby gratis,ale na pewno za niego zaplaciłeś) i doliczyć różnicę wężyków to wychodzi razem 1970zł

Dlatego mówię aby jeszcze raz spokojnie to policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslę że trochę cię emocje ponoszą i zaczynasz sam wymyslać jakieś dziwne historie z podmianą części.

Spokojnie, chłodno i bez emocji a będzie łatwiej

 

dokladnie :) nie czepiaj sie czasu pracy bo pewnie Twoj samochod nie byl jedynym na warsztacie. moj mechanik zawieszenie + kilka rzeczy robi po dwa trzy dni. a dlaczego tak robi? bo odrazu zaznaczam ze ma sie nie spieszyc. wole poczekac niz miec robione na biegu. nigdy go nie poganialem bo wiadomo czym sie pospiech moze skonczyc.

 

i proponuje zalatwic z mechanikiem sprawe grzecznie bo mozesz trafic na gorszego 20km dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASLOG - przeczytaj mój post powyżej nad ostatnim twoim. I przeanalizuj

 

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:29 ----------

 

Załatwię z nim grzecznie - z natury jestem spokojny i trudno jest mnie wyprowadzić z równowagi. Przyjdę do poproszę tylko o wyjaśnienie ceny tych wężyków i tyle. Nie lubię robić niepotrzebnie wojen ale też nie lubię być nabijanym w butelkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to normalne MASLOG ?

 

odpowiem za kolege - ja sie nie spotkalem zeby mi auto zrobili na czas :D jak sie jezdzi do dobrego mechanika gdzie sa kolejki to wiadomo ze trzeba sie liczyc z dlugim czasem oczekiwania. jak robia u Ciebie zawieche i przyjezdza klient na wymiane oleju + jakas popierdolka to co robia? zostawiaja go na 24h zeby czekal czy robia to odrazu biorac mechanika grzebiacego przy Twoim aucie?

 

Gdyby był solidnym człowiekiem to jeszcze jakieś zniżki by mi zaproponował za to odwlekanie i dodatkowe czekanie. :/ Jak robiłem świece ze zrzucaniem głowicy w ASO i wyjechałem z niepodłączoną głupią kostką od świateł i wróciłem się do nich w połowie drogi, z problemem całego niedziałającego prawego reflektora to zrobili mi to od razu, zwrócili 50zł za drogę i fatygę i koleś obiecał mi jeszcze wynagrodzić stracony czas na powrót przy następnej wizycie! to jest obsługa

 

zaplac mu jak w aso to bedziesz mial znizki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
przeczytaj mój post powyżej nad ostatnim twoim. I przeanalizuj
Przeczytał, i co?

Pamiętaj że ja nie bronię tego mechanika a tylko policzyłem ile faktycznie mogło to kosztować. Z kalkulacji wynika że zapłaciłeś okej.

Cytat:Napisał dzidek1988xx

z robocizną umawiałem się na 200-250zł

 

razem z wymianą węży? drązków? i odpowietrzaniem hamulców? Czy tylko pierwotnie zawias i zbierzność?

Jeszcze mi na to odpowiedz. Bo twój mechanik to nie CARITAS i za wszystko sobie policzył.

Z resztą nie tylko twój. Każdy mechanik dolicza sobie za dodatkowe czynności

 

Tak czy inaczej dalsza nasza rozmowa niczego tu już nie zmieni i liczenie tego tak czy inaczej nie zmieni faktu że czujesz sie pokrzywdzony. Ja życzę ci powodzenia i pomyślnego załatywienia sprawy. Czekam na info jak sie sprawa skończy

Pozdrawiam

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale dlaczego mam zapłacić 240zł za coś co kosztuje 96zł ? Wyraźnie mi powiedział (dopiero przy odbiorze auta), że jeden wężyk kosztuje 120zł (firma Ferodo - gdzie w intercarsie koszt tej samej firmy to 48zł) twierdząc, że są takie drogie bo tuningowe :/ tak się nie robi - umawiamy się telefoniczne na cenę 48zł za wężyk to taka cena powinna być a nie przy odbiorze niespodzianka - już napisałem - kłucił się nie będe o ile nie będzie trzeba - na początku miło i z kulturą poproszę jeszcze raz o wyjaśnienie wszystkich kosztów - jeżeli będzie ok to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z jakim dziale mogę zadać to pytanie o dobrych mechaników z okolic szczecina?
Tutaj KLIK Tutaj też możesz popytać o części. Koledzy też handlują częściami do naszych aut. Zawieszenie mogłeś w dobrej cenie dostać od kolegi Elemenateur inaczej Marcin, Getem też jest z naszego regionu i handluje oryginałami w dobrych cenach a i od Ariela dostałbyś w dobrej cenie. Tak że najpierw trzeba było odwiedzić wątek zachodniopomorski i wszystkiego byś się dowiedział łącznie z adresem mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku - chyba właśnie od teraz będę brał parts-y on naszych ludzi :)

 

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

 

Tylko rozrząd jeszcze zrobię w ASO z kompletem filtrów na ich częściach. A ogółem to do auto będę jeszcze potrzebował z biegiem czasu (do końca wakacji tj. sierpnia)

1) wymiana separatora oleju (odmy) - i tu pytanie czy to wymienia się z kompletem wężyków i zacisków?

2)Amortyzatory - najpierw tył, później przód

3)Sprzęgło + dwumasa

4)Nowe fotele z ogrzewaniem i airbagami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sztos z tym mechanikiem :P!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no na sztos to raczej nie - to nie średniowiecze, policją też nie zamierzam nikogo straszyć. Spokojnie pogadam. AHA I JESZCZE JEDNA WAŻNA SPRAWA MI SIĘ PRZYPOMNIAŁA - JAK ZAPYTAŁEM O GWARANCJE TO BYŁA CHWILA CISZY, POŹNIEJ YYYY - NO TO JEST 6 MIESIĘCY - czy naprawdę tak mało gwarancji jest na zawieszenie? przecież ja nawet 15000km w tym czasie nie zrobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem też FEBI-EGO, gwarancja na 12 miesięcy. jesli się nie mylę 40 tyś km... ale to i tak pic na wodę fotomontaż... większość sprzedawców jak i producentów tłumaczy się jakością drug w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności