Skocz do zawartości
wwwlewy

Naprawa porysowanych felg aluminiowych - istnieje coś takiego??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy. Może ktoś z forumowiczów praktykował taką naprawę. Mój ojciec kupił wczoraj auto z dwoma kompletami opon (w tym letnie na alusach) i dwa z tych alusów mają dosyć głębokie "szramy". Podpowiedzcie koledzy co można z nimi zrobić oprócz kupna nowych :P dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę (albo nawet dużo) zależy od miejsca rys na feldze i kształtu felgi. Najlepiej jak byś pokazał kilka fotek, wtedy będzie łatwiej coś podpowiedzieć. Można pomalować częściowo jak ja, albo całe. Ja kupiłem felgi z bardzo porysowanymi rantami, w niektórych miejscach były ubytki. Na załamaniu krawędzi obkleiłem taśmą, później wyrównałem krawędź papierem ściernym, i pomalowałem.

Farbę dobrałem w sklepie z lakierami, kupiłem spray 500ml srebrnej i 500ml klaru z utwardzaczem. Koszt wszystkiego poniżej 50zł, trzeba bardzo dobrze się przyjrzeć by zobaczyć miejsce łączenia oryginalnego lakieru i tego mojego. Trwałość - zamontowałem opony, przejeździłem sezon - żadnych niepokojących objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro wrzucić fotki. Dziś nie jest to możliwe logistycznie. Czytałem coś o wypełnianiu ubytków szpachlą, tylko nie wiem jak to później wychodzi z trwałością takich "reperaturek" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie spotkalem z uzywaniem poxipolu na ubytki potem szlif , malowanie i wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpachel do alu jest specjalny :) Z kawałkami aluminium :) Szpachluj, szlifuj i maluj ;)

Chyba, że rysy są bardzo głębokie to wtedy trzeba spawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temacik czy zna ktoś warsztat do prostowania alusów na Podkarpaciu?? Jeśli w ogóle coś takiego jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kolego jest

w Brzozowie koło Alty

i w Starej Wsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpie żeby nawet Jackowski (znany polski jasnowidz - jak by kto nie wiedział) był Ci w stanie pomóc - jakość fotek może sugerować że sprzedający chce coś ukryć. Najlepiej odbierz je osobiście ewentualnie wybierz opcję otwarcia przesyłki przy odbiorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież ślepy zobaczy że są malowane ale to nie przekreśla ich ważne żeby były proste no i jaka cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękuje za te felgi, napisał, że nie były malowane ani regenerowane

dzięki.pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj link do aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wentyli w felgach sugeruje że były malowane.Zero najmniejszej ryski czy otarcia.

To są nowe, prosto ze sklepu ? Innej opcji nie widzę, skoro nie malowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności