Skocz do zawartości
darek2471

koszt opłat passat b5 HOLANDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy orientuje się ktoś ile by wyniosły opłaty passat b5 z 1999r 1,9TDI 110KM auto z holandi

chodzi mo o te opłaty celne itp

pozdrawiam iczekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,1 % od wartości na rachunku. Spokojnie możesz zanizyc i dogadać sie z handlarzem żeby wpisał do 30% mniej od tego ile chce. W PL czeka sie skarbówka (160zł), tlumaczenia ok.150zl, przeglad 99zł lub 160zł - zalezy, recykling 500zł, tablice 250zł no i AKCYZA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaty standardowe - tylko dochodzi ci znalezienie tłumacza niderlandzkiego

akcyza

karta pojazdu

recylking

rejestracja(dowód + tablice)

tłumaczenia

kserówki i

twoje paliwko i nerwy

Ja dałem agencji celnej i miałem wszytko gotowe - wystarzyło podjechać do skarbówki z gotowymi drukami a później do komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na śląsku, na tablice czekałem 11dni. Robotę również zlecilem agencji, która wzięła 200zł. Nie mam czasu na użeranie się z urzędasami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że agencja wzięła 200zł ale ile wyniosła reszta opłat?? ok2000zł trzeba liczyć chuba i jak wedłóg was warto tego passata z linku wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaty zależą od tego ile na rachunku ma wpisane. Zadzwoń i dopytaj. Może być też tak, że facet go przywiózł i jest tak naprawdę tylko pośrednikiem, a jak sie trafi klient, to dzwoni do Holandii czy Niemiec i prosi o rachunek na dane kupującego już w PL, czyli w tym wypadku np. Ciebie. Rachunek przychodzi Pocztą w oryginale i zalatwiasz papiery.

Np. cena 3000e - 3,1% = 93e x kurs z dnia zakupu (dzisiejszy to jest tak 3,9zł) = 362,70zł + 500zł rec. + 250zl tabl. + 160zl przegl. + 150zł tłum. + 160zł skarbówka + 30zł max. jakies znaczki do Urzędu Celnego = 1452,70zł, licz 1500zł.

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

rozumiem że agencja wzięła 200zł ale ile wyniosła reszta opłat?? ok2000zł trzeba liczyć chuba i jak wedłóg was warto tego passata z linku wyżej

 

Agencja wzięła 200zł, a babeczka się troszkę opier... powiem tak, bo tłumaczenia miała w ręce,a dopiero jak doszły jej papiery za inne auta, to pojechała do US :/ i jeszcze 200zł - lekko przegięła, ale powiedzialem jej co o tym myślę.

 

Za B6 2007 - 8,500e na rachunku płaciłem cos ok. 2400zł z robocizną tej kobitki

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

AAA, Passek fajny :) Szukałem takiego w 2006 r. Skórki piękne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma już czasem, że przy ważnym tzw. TUVie nie trzeba u nas już robić przeglądu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. jak jest ważny to babeczka w Wydziale Komunikacji może Cie wysłać do Stacji Kontroli Pojazdów na podbicie i sprawdzenie ważności czy coś - wtedy tylko 60zł im lecisz :/ Ale można kur.. dostać jak przychodzisz po kilku dobrych dniach po tablice, a tu Cie kobita wysyła na przeglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wielkie dzięki za konkretne i szybkie odpowiedzi naprawdę pomogliście mi jutro jadę opatrzyć tego pasiore hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać, co to warte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko odezwę się jutro co i jak ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie panowie o zaniżaniu wartości auta nawet o 30% na umowie (post nr 2). Wiem, że kiedyś to przechodziło. Ja kupiłem auto w Belgii w połowie stycznia i jak pojechałem do celnego, to babka ostro sprawdzała wartość faktyczną auta z tym, co mam na umowie. Pytała się nawet ile głośników(!) mam w aucie. Oczywiście robiłem głupią minę i mówiłem, że nic nie ma, auta prawie nie widziałem, kompletny golas ;) Wyszło jej, że cena na umowie jest o 3% niższa niż powinna być, ale powiedziała, że "nooo.... ok, dopłaty nie będzie". Nie wiem czy wszędzie tak sprawdzają, ale jak widać można się czasem naciąć. A co do pierwotnego pytania, wszelkie opłaty wyniosły mnie +/- 2k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zaniżyć wartość auta do 30% tylko i wyłącznie w przypadku auta o pojemności powyżej 2 litrów.

Akcyza jest wyliczana od wartości auta wg. eurotaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swojego dałem 9,700e, chciałem żeby wpisał z 7-7,500e to mi Niemiec KAJDANKI pokazał i zrobił glupią minę. Wpisał 8,500 i nie jest źle. A Akcyza, to jedno wielkie przegięcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jak w opisie.

Z NL oczywicha.

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/13891

Tutaj są wszystkie koszty związane z autem, by mogło się poruszać po naszych drogach :)

Daty jak na motostacie.

 

Jak coś to pytaj.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi jak obiecałem tak pisze ;d

właśnie wróciłem z elbląga i powiem że autko ładne całość z opłatami by mnie wyszła 16tys. uważacie że warto???

tylko jedna rzecz mnie interesuje mianowicie ciężkawo wciska się pedał sprzęgła i nie wiem na ile się tym martwić???

sorki że poza tematem ale nie chce zakładać nowego wszystkie opdowiedzi i sugestie mile widziane pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz ulicę na której stoi ten Passat :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gdyż spotkałem się z nim na stacji paliw a co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze co może być spotykać się z handlarzem na stacji i tym bardziej na stacji podpisywać umowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności