Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tu http://moto.allegro.pl/item959277271_felgi_4x100.html jest link do aukcji i mam do was prośbę. Jaki wg was jest stan tych alufelg, czy to się da jakoś umyć środkami chemicznymi, ewentualnie spolerować? Nie znam się na tym, a kupić po taniości dobrze by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odradzał te fele bo za dużo będzie cię kosztowało przywrócenie ich do stanu używalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym chłopakiem i powiedział że są proste, tylko że wierzchnia powłoka do roboty, ale skoro mówisz że są do d, to poszperam za innymi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Co miałbym czym i jak z nimi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polerka farba i do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kam1l

Ewentualnie piaskowanie i malowanie. Koszt około 300 zł.

Lub polerka jak kolega wyżej pisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najpierw wypiaskowac potem dobrze odłuscic i dać do dobrego lakiernika zeby dobrze połorzył lakier szkoda ze masz na 4 sruby mam na 5 ale do golfa 4 skody lib seata bbs z deklami alu ale do twojego nie beda pasic i chce je sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walker-jk

witam wszystkich

Kupiłem z tydzień temu wymarzonego pasata :-)

Brakowało mu tylko alumów, troszkę poszukałem no i znalazłem takie które wpadły mi w oko.

Rozstaw śrub się zgadza no ale pojawił się problem

Alumy mają za duży otwór który wchodzi na piastę (nie wiem jak fachowo się to nazywa dlatego piszę że piasta) Chodzi o to że alumy trzymały by się tylko na śrubach. Tak raczej być nie może. Dowidziałem się ze są dostępne jakieś pierścienie plastykowe, które pomniejszą tę otwór.

No i druga sprawa

Do alumów potrzebne są inne śruby niż do stalowych felg?

Osobiście myślę że tak ale wole się spytać Fachowców :-)

Jeżeli ktoś może mi pomoc w tym temacie to był bym wdzięczny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup pierścienie centrujące :) na allegro tego pełno . Z Śrubami hm sam nie wiem ale chyba nie ma różnicy w śrubach , ale mogę się mylić wtedy można kupić dłuższe śruby ( ogólnie polecam zakupić takie śruby , żeby był do nich specjalny klucz chociaż do jednej śrubki na koło . Lepiej się zabezpieczyć , tymbardziej, że masz nowe fele , a złodziejstwa w tym kraju nie brakuje :D ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walker-jk

dzięki za pomoc

Nie wiesz czy są jakieś pierścienie centrujące uniwersalne do paska czy musiałbym zmierzyć otwór w feldze stalowej i w feldze alu abym wiedział jakiej grubości pierścień mi potrzeba?

Jeżeli chodzi o śruby zabezpieczające to jak najbardziej kupie tylko też nie wiem jakie mi są potrzebne ( rozmiar, długość gwintu itd) Na allegro tego pełno za bardzo nie wiem co wybrać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne musisz podać mi średnice otworu centralnego w feldze , rozmiar piasty masz chyba 57mm ale też nie jestem pewny na 100% . Znając te 2 wymiary można dopasować pierścien centrujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walker-jk

ahi

A jak bym zmierzył średnice otworu felgi stalowej i średnice otworu felgi alu to też powinno wystarczyć ?

Jutro jadę na giełdę samochodową i wziąłem te 2 kola do innego auta bo paska nie mam jeszcze zarejestrowanego więc nim nie mogę nim jechać.

Zmierzę otwory i pójdę szukać, a jak znajdę te pierścienie to od razu przypasuje do alu czy pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak przymierzysz ze stalówki , a z alufelgi to nic nie da . Musisz znać rozmiar felgi aluminiowej i w twoim pasku średnia piasty jest najprawodpodobniej 57mm , i wtedy podajesz takie dane sprzedającemu na allegro i on Ci dobiera pierścień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walker-jk

rozumie czyli bede musiał skoczyć na parking odkrecic koło z autka i zmierzyć.

Myślałem ze wystarczy jak zmierzę otwór w feldze stalowej (zapasowej)

Jeszcze raz wielkie dzięki

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności