Skocz do zawartości
mazbasi

Problem z zamkiem - otwieraja sie drzwi tylne

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na poczatku tel kluczykiem moglem oworzyc tylko drzwi kierowcy.

Wymienilem zamek i ego problemu juz nie ma.

Za to sa kolejne. ;)

 

Znajomy elektronik ogladal dzis moje auto i wg niego modul wyglada ok, ale jest mozliwosc, ze pochodzi on z innego auta...

Musze to jakos sprawdzic wg vinu jaki mam miec modul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak mam sprawdzić czy tam coś nie łączy?

 

Przedzwaniając kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też problem... Centralny moge otworzyć tylko z drzwi kierowcy. Od pasażera otwieram tylko dzwi pasażera, choc kilka razy zdarzyło sie że na chwilke zaskoczył. Natomiast jeśli chodzi o tylne prawe drzwi to już rozwalałęm dwa zamki myśląc że to ich wina ale jak się okazało to wina elektroniki która jak zarygluje zamek to później nie chce go odryglować spowrotem. Może raz na 100 prób zaskoczy. Ale ponowne zamknięcie centralnego znowu go blokuje na amen. W sumie to odłączyłem cięgno od zewnętrznej klamki razem z kabelkiem od zamka w tylnich drzwiach. Więc moge je otworzyć tylko od środka. Czy jest możliwość że układ modułu komfortu padł? Wydaje mi sie to mało prawdopodobne bo lusterka, elektryczne szybki, i cała inna elektronika w aucie działa bezproblemowo. Problem mam tylko z zamkiem. Czy poprostu muszę posprawdzać kabelki? Dodam że jak odłączyłem wtyczkę od zamka w tylnich drzwiach to we wtyczce wodę. Niewiele, ale była. Po osuszeniu już było cały czas sucho. Może w skutek zalania nastąpiło jakieś małe zwarcie w Module komfortu? Patrzyłem pod gumowe osłonki między drzwiami a filarami i w sumie ciężko mi jest stwierdzić czy problem leży właśnie tam. Widać kabelki, kostki. Ale jak mam sprawdzić czy tam coś nie łączy?

Na początek sprawdź te nieszczęsne kable w osłonie gumowej pomiędzy karoserią a drzwiami-zobacz czy nie są popękane.Sprawdź jeszcze raz zamek,zimne luty i krańcówki rozumię sprawdzałeś skoro rozkręcałeś drzwi...Jeżeli nie-to jeszcze raz ;) Jak nic nie pomoże-to moduł,wszystkie kable,połączenia,kostki i kabelki pod izolacją...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mi padl modul komfortu to co najlepiej zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli mi padl modul komfortu to co najlepiej zrobic?
Naprawić albo wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padl mi modol komfortu podpowiedzcie mi co zrobic z tym fantem da sie to naprawic czy wymienic na nowy moje autko to 2.0 sport

 

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:13

 

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was a

 

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:16 -

Edytowane przez golbus8
za malo danych o aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana/sprawdzenie tych wszystkich kabli to straszna meczarnia? Jakos sensownie sie je wyciaga i wklada?

sprawdzilem tylko w okolicach kostek miedzy karoseria a drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padl mi modol komfortu podpowiedzcie mi co zrobic z tym fantem da sie to naprawic czy wymienic na nowy

Jesteś pewny że padł?Sprawdzałeś?

 

---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

 

Czy wymiana/sprawdzenie tych wszystkich kabli to straszna meczarnia? Jakos sensownie sie je wyciaga i wklada?

sprawdzilem tylko w okolicach kostek miedzy karoseria a drzwiami.

Wyciągasz fotel kierowcy,podnosisz dywaniki i sprawdzasz instalację-po kolei kable,później pod izolacją,środek modułu,kostki,oraz kable pod izolacją :) Jest trochę pracy ale nie jest tak źle,da się spokojnie zrobić...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo odkrylem przed chwila, ze zamykajac kluczykiem zamek od tylnej klapy zamykaja sie wszystkie drzwi i problem otwierajacych sie drzwi nie wystepuje.

 

Dobrze rozumuje, ze dzieki temu mozna wykluczyc uszkodzenie modulu komfortu oraz zamkow i trzeba skupic sie na kablach/kostkach?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypadkowo odkrylem przed chwila, ze zamykajac kluczykiem zamek od tylnej klapy zamykaja sie wszystkie drzwi i problem otwierajacych sie drzwi nie wystepuje.

 

Dobrze rozumuje, ze dzieki temu mozna wykluczyc uszkodzenie modulu komfortu oraz zamkow i trzeba skupic sie na kablach/kostkach?

 

Pozdrawiam.

 

Skupiłbym się na początek na zamkach,kablach i kostkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala. Czary jakies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze ja się pochwalę :P

Dzisiaj miałem wymienianą linkę w drzwiach kierowcy. Po paru godzinach postoju nagle nie chciały mi się z pilota otwierać przednie lewe i prawe i tylnie drzwi z lewej strony. Otwierając z pilota otwirały się tylnie lewe i klapa bagaznika. Z klucza mogłem otworzyć tyko przednie kierowcy. Dodam, że oświetlenie przednich drzwi działa, szyby się otwierają, wycieraczki chodzą itd. Wcześniej miewałem problemy z otwarciem drzwi tylnich od strony kierowcy ale reszta otwierała się bez problemu. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Poradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może jeszcze ja się pochwalę :P

Dzisiaj miałem wymienianą linkę w drzwiach kierowcy. Po paru godzinach postoju nagle nie chciały mi się z pilota otwierać przednie lewe i prawe i tylnie drzwi z lewej strony. Otwierając z pilota otwirały się tylnie lewe i klapa bagaznika. Z klucza mogłem otworzyć tyko przednie kierowcy. Dodam, że oświetlenie przednich drzwi działa, szyby się otwierają, wycieraczki chodzą itd. Wcześniej miewałem problemy z otwarciem drzwi tylnich od strony kierowcy ale reszta otwierała się bez problemu. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Poradźcie coś.

 

To posprawdzaj to,o czym już wiele razy pisaliśmy ;) Zamki(zimne luty,krańcówki),kable między karoserią i drzwiami (te w gumowej osłonie) i wreszcie moduł komfortu-czy nie jest zawilgocony,instalacja przy nim,kostki... Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj pod sklepem zamknąłem normalnie z pilota auto, po zakupach podchodze naciskam pilot znajdujący się w kluczyku i cisza. Auto nie otwiera się teraz ani nie zamyka z pilota.z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy,natomiast zamykajac od środka przyciskiem na drzwiach zamykaja sie wszystkie drzwi po czym lewe przednie i tylne drzwi się otwierają, bezpieczniki sprawdzone. co może być przyczyna proszę o pomoc od czego zaczac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

wczoraj pod sklepem zamknąłem normalnie z pilota auto, po zakupach podchodze naciskam pilot znajdujący się w kluczyku i cisza. Auto nie otwiera się teraz ani nie zamyka z pilota.z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy,natomiast zamykajac od środka przyciskiem na drzwiach zamykaja sie wszystkie drzwi po czym lewe przednie i tylne drzwi się otwierają, bezpieczniki sprawdzone. co może być przyczyna proszę o pomoc od czego zaczac??

 

Do sprawdzenia masz zamki w tych drzwiach-przede wszystkim krańcówki oraz zimne luty :) (opisane na forum-zobacz temat rozbiórka drzwi),później,jeżeli pilot nadal nie będzie działał to wymiana baterii i ewentualnie nowe kodowanie pilota ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

wczoraj pod sklepem zamknąłem normalnie z pilota auto, po zakupach podchodze naciskam pilot znajdujący się w kluczyku i cisza. Auto nie otwiera się teraz ani nie zamyka z pilota.z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy,natomiast zamykajac od środka przyciskiem na drzwiach zamykaja sie wszystkie drzwi po czym lewe przednie i tylne drzwi się otwierają, bezpieczniki sprawdzone. co może być przyczyna proszę o pomoc od czego zaczac??

Zacząć od bezpieczników.
Do sprawdzenia masz zamki w tych drzwiach-przede wszystkim krańcówki oraz zimne luty (opisane na forum-zobacz temat rozbiórka drzwi),później,jeżeli pilot nadal nie będzie działał to wymiana baterii i ewentualnie nowe kodowanie pilota
Patryk spokojnie, przeczytaj moją podobną przygodę a właściwie moja żonka miała tak samo jak ty a ja się z tym męczyłem. KLIKTeraz dopiero doczytałem że
bezpieczniki sprawdzone.
Ale mimo wszystko jeszcze raz bym sprawdził. Bezpiecznik , który u mnie był przepalony na pierwszy rzut oka wcale na przepalony nie wyglądał, a jednak był. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano jechałem do pracy, bez zmian zero reakcji centralnego z pilota i kluczyka, w pracy to samo zero reakcji. po skończonej pracy otwieram z kluczyka i mówię a sprawdze, i centralny zadzialal i dziala do teraz dziwne....... czasami w przednich drzwiach kierowcy lampka drzwi brzeczek i osw.kabiny nie dziala, podejrzewam zimne luty, a tylne drzwi czasami sie nie chca otworzyc trzeba delikatnie puknac drzwi i smigaja, to powoduje problemy z dzialaniem pilota itd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano jechałem do pracy, bez zmian zero reakcji centralnego z pilota i kluczyka, w pracy to samo zero reakcji. po skończonej pracy otwieram z kluczyka i mówię a sprawdze, i centralny zadzialal i dziala do teraz dziwne....... czasami w przednich drzwiach kierowcy lampka drzwi brzeczek i osw.kabiny nie dziala, podejrzewam zimne luty, a tylne drzwi czasami sie nie chca otworzyc trzeba delikatnie puknac drzwi i smigaja, to powoduje problemy z dzialaniem pilota itd ??

 

No w takim razie drzwi masz do rozbiórki,a raczej zamek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z drzwiami kierowcy. nie zawsze się zamykają ,a raczej na ogół się nie zamykają czy to z pilota,czy z wewnątrz(choć co jakiś czas jest o.k.)..pozostaje mi tylko ręczne wciśnięcie zapadki. dioda obok zapadki sygnalizuje zamknięcie zamka,a tak nie jest..

błąd pojawia się F220(nieprawidłowy sygnał)

Troche szperałem i pierwszy raz zadaje pytanie nie chce w ciemno szkać...

z tego co wyczytałem to może w gumie łączącej drzwi coś z kabelkami, czy możecie więcej zaproponować???chciałbym się do tego zabrać i jak zawsze uzyskać pozytywny efekt..Z góry dzx Krzysiek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności