Skocz do zawartości
mazbasi

Problem z zamkiem - otwieraja sie drzwi tylne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nastepujacy problem:

- nie mam centralnego z pilota, tylko sam kluczyk. Gdy zamykam drzwi kierowcy, nic sie nie dzieje, zero reakcji.

- zamykam drzwi pasazera i zamykaja sie wszystkie oprocz kierowcy.

- od wewnatrz wciskam blokade przy drzwiach kierowcy, zamykam drzwi i za chwile same sie otwieraja.

 

Tak wiec nie da sie w ogole zamknac drzwi od kierowcy. Co robic? Co sprawdzic?

Zamek do wymiany? Moduł komfortu ma jakies zwarcie?

 

Pozdrawiam.

 

EDYCJA:

Kupilem nowy zamek drzwi kierowcy i teraz sytuacja wyglada tak, ze zamykaja sie wszystkie drzwi, ale zaraz otwieraja sie 2 tylne.

Jak to mozliwe? Vag pokazuje modul komfortu w trybie awaryjnym i 3 bledy drzwi (wszystkich oprocz kierowcy). Wszystkie zamki padniete?

 

Gdy zaloze z powrotem stary zamek kierowcy to po zamknieciu od srodka otwieraja sie tylne oraz kierowcy. Wczesniej z tylnymi nie bylo problemu...

Edytowane przez mazbasi
update problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie same dzrzwi otwieraja to ktorys zamek sie nie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie "zamek do przelutowania" ,zimny lut na płytce.Jeszcze spytam ,pali się światełko pod drzwiami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrocilem uwagi. Sprawdze jutro.

O jakiej plytce piszesz? Gdzie ona jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na "kosz" ;)

Mało na temat zamków?

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka.

Doedukowałem się troche i podpialem auto pod VAGa.

 

Pokazuje 4 bledy w module komfortu:

01329 - Convenience System Data Bus in Emergency Mode

35-00 - -

00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)

27-00 - Implausible Signal

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

00929 - Locking Module for Central Locking: Front Passenger Side (F221)

27-00 - Implausible Signal

 

Modul komfortu dziala w trybie awaryjnym...

 

Jak zamykam drzwi kierowcy to reszta nie reaguje, ale drzwi kierowcy sie zamkna.. Przy drzwiach pasazera jest podobnie, ale pewnie zamkiem sterujacym jest ten od kierowcy tylko.

 

Jak zamykam z przycisku umieszczonego wewnatrz auta, to zamykaja sie wszystkie, a kierowcy zaraz sie otwieraja.

Jesli wcisne ten przycisk od zamykania 2 razy szybko, to zamkna sie wszystkie drzwi i jest ok.

 

Po otwarciu drzwi kierowcy nie swieca lampki wewnatrz i w drzwiach. Od pasazera jest ok.

 

Co sprawdzic?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przelutowane sciezki i teraz swiatelko w drzwiach kierowcy swieci po otwarciu, ale dalej przy zamykaniu od srodka drzwi kierowcy otwieraja sie, a jak zamykam z kluczyka to zamykaja sie tylko drzwi kierowcy.

 

Modul komfortu lezy?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowy zamek drzwi kierowcy i teraz sytuacja wyglada tak, ze zamykaja sie wszystkie drzwi, ale zaraz otwieraja sie 2 tylne.

Jak to mozliwe? Vag pokazuje modul komfortu w trybie awaryjnym i 3 bledy drzwi (wszystkich oprocz kierowcy). Wszystkie zamki padniete?

 

Gdy zaloze z powrotem stary zamek kierowcy to po zamknieciu od srodka otwieraja sie tylne oraz kierowcy. Wczesniej z tylnymi nie bylo problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli są padnięte zamki, vag odpowiada, ( bynajmniej tak pokazał u mnie)

kolego tu to raczej moduł zalany lub kable w gumie miedzy drzwiami nie trybią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego tu to raczej moduł zalany lub kable w gumie miedzy drzwiami nie trybią

 

kolego po prze lutowaniu pinów w zamkach, problem znikł, więc u mnie były tylko zamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lusterko tez zrobione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a lusterko tez zrobione ?

 

...hehe.. dwa, zrobione również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie zaszkodzi przewodów sprawdzić w gumie między drzwiami a słupkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale nie zaszkodzi przewodów sprawdzić w gumie między drzwiami a słupkami

 

... ok, tak zrobię za Twoją radą, jeżeli masz rację, to problem może wrócić. Dzięki

 

P.S.

Mam nawet nową wiązkę, kupiłem okazyjnie, więc w razie draki podmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czyli pasuje przyjrzec sie zamkom. :/

Dziwne troche, bo prawy tyl mam niedawno wymieniany. Jakies 3 tygodnie temu. :/

 

A co z modulem komfortu w trybie awaryjnym? Taki blad tez jest u mnie, a u Ciebie nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo zima a teraz nic sie nie dzieje:) czary mary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z modulem komfortu w trybie awaryjnym? Taki blad tez jest u mnie, a u Ciebie nie bylo...

 

Właśnie u Ciebie jest ten moduł nieszczęsny, dlatego podałem swój odczyt z vaga. Myślę że gdyby u Ciebie był problem tylko zamków, to nie wywalało by błędu modułu, ale to jest tylko moja sugestia i tak jak pisał wyżej kolega @mielke, może warto zajrzeć do modułu.....

 

---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:30 ----------

 

U mnie tez tak bylo zima a teraz nic sie nie dzieje czary mary

 

Chyba nie czary mary, tylko trzeba zaglądnąć do przewodów jak pisze Kolega @mielke, bo problem wróci na pewno.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem... Centralny moge otworzyć tylko z drzwi kierowcy. Od pasażera otwieram tylko dzwi pasażera, choc kilka razy zdarzyło sie że na chwilke zaskoczył. Natomiast jeśli chodzi o tylne prawe drzwi to już rozwalałęm dwa zamki myśląc że to ich wina ale jak się okazało to wina elektroniki która jak zarygluje zamek to później nie chce go odryglować spowrotem. Może raz na 100 prób zaskoczy. Ale ponowne zamknięcie centralnego znowu go blokuje na amen. W sumie to odłączyłem cięgno od zewnętrznej klamki razem z kabelkiem od zamka w tylnich drzwiach. Więc moge je otworzyć tylko od środka. Czy jest możliwość że układ modułu komfortu padł? Wydaje mi sie to mało prawdopodobne bo lusterka, elektryczne szybki, i cała inna elektronika w aucie działa bezproblemowo. Problem mam tylko z zamkiem. Czy poprostu muszę posprawdzać kabelki? Dodam że jak odłączyłem wtyczkę od zamka w tylnich drzwiach to we wtyczce wodę. Niewiele, ale była. Po osuszeniu już było cały czas sucho. Może w skutek zalania nastąpiło jakieś małe zwarcie w Module komfortu? Patrzyłem pod gumowe osłonki między drzwiami a filarami i w sumie ciężko mi jest stwierdzić czy problem leży właśnie tam. Widać kabelki, kostki. Ale jak mam sprawdzić czy tam coś nie łączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności