Skocz do zawartości
kaduceusz

Po wymianie przegubu wypada półoś...

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie litera C ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam również problem z wypadaniem półosi , wymieniam przegób i mam pytanko co do zawleczki ponieważ nie mam rowka na półosi. Gdzie ta zawleczka ma przyjsc i w jakiej kolejności zamontować 3 małe żeczy ( pierśćień , uszczekla metalowa , zawleczka ) . Czy ktoś ma jakiś zdjecie jak to ma wyglądać . ( Montaż przegóbu na półoś ) . Dziękuje pozdrawiam

 

 

Bym zapomniał Passat 1998 1.6 Benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zawleczka jest na koncu półosi i wchodzi do srodka przegubu ( w nim się rozprężą) , jest specjalnie nacięcie na nią ., ja tam zadnych uszczelek i pierscieni nie widziałem . TYlko zawleczka ( od strony koła)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw idzie jedna metalowa sprężysta podkładka (pierścień),zapiera się tam, gdzie przegub ,później drugi, a potem w rowek pierścień rozprężny. Frez na niego MUSI być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam również problem z wypadaniem półosi , wymieniam przegób i mam pytanko co do zawleczki ponieważ nie mam rowka na półosi. Gdzie ta zawleczka ma przyjsc i w jakiej kolejności zamontować 3 małe żeczy ( pierśćień , uszczekla metalowa , zawleczka ) . Czy ktoś ma jakiś zdjecie jak to ma wyglądać . ( Montaż przegóbu na półoś ) . Dziękuje pozdrawiam

Bym zapomniał Passat 1998 1.6 Benzyna

 

Polecam To właśnie dziś opisałem

http://forum.vw-passat.pl/threads/116588-Przegub-SPIDAN-GKN-nr-21812-pewnie-i-inne-GKN-mala-przestroga-na-przyszlosc

14 - to podkładka talerzowa

16 - zawleczka

Brak rowka oznacza że ułamała ci się końcówka Półośki tak jak i mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybką odpowiedz, zamieszczam zdjecie . Pozdrawiam

1.jpg

 

Czyli : Cześć od lewej potem prawej (wezszym w strone przegubu) i na koncu zawleczka . Czy moja półoś wyglada prawidlowo ?

Edytowane przez elfis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm chyba koncowka półosi się urwała ..http://allegro.pl/polos-prawa-passat-b5-1-8-20v-wlkp-i2109349991.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jest na koncu oryginalnie zeszlifowana :) . Proszę o pomoc , już sam nie wiem co może być . Widziałem też w niektórych samochodach przegób z rowkiem. Jakieś pomysły (?), Każda pomoc się przyda .

 

Myślałem jeszcze że półoś nie jest oryginalna , ale bym tak dł€go nie jeździł bez rowka. (Tarcza sprzegła była z audi 2.0 diesel)

Edytowane przez elfis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luknij na fotkę w aukcji . U ciebie jest urwana moim zdaniem końcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie kolego pocieszyłeś :) , myślałęm o oddaniu auta na złom ale pomyślałem że 60 euro przegub + free moja robota i jeszcze troche tym aute pojezdze . A tak to chyba na szrot . Pozdrawiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm chyba koncowka półosi się urwała ..http://allegro.pl/polos-prawa-passat...109349991.html

 

Nie chyba tylko na pewno :-) naawet widać czubeczek od urwanej końcówki na samym końcu półosi

 

Cześć od lewej potem prawej (wezszym w strone przegubu) i na koncu zawleczka . Czy moja półoś wyglada prawidlowo ?

 

Dokłądanie tak tylko podkładka musi wejść wypukłością w stronę przegubu wewnętrznego zewnętrzna część jej musi iść w kierunku przegubu zewnętrznego. NIe wygląda prawidłowo :-).

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Pytanie , czy polos pracuje w przegubach ? Pytam poniewaz postanowiłem spawać przegub z polosia . Prosze nie krytykowac podejscia do sprawy , ale naprawde nie opłaca się tego robić . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier... Ty na poważnie ? kurde kup używaną będzie 1000% lepsza niż spawana no chyba że chcesz się zabić to nie mam pytań :szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak półoś pracuje w przegubie tj przesuwa się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawanie to najgłupszy pomysł jaki słyszałem przecież używana półoś to wydatek 50-100zł maksymalnie więc żaden pieniądz a przynajmniej jest bezpiecznie. Sama wymiana to też nic trudnego jak masz troche chęci i zdolności to 30 minut i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spawanie to najgłupszy pomysł jaki słyszałem przecież używana półoś to wydatek 50-100zł maksymalnie więc żaden pieniądz a przynajmniej jest bezpiecznie. Sama wymiana to też nic trudnego jak masz troche chęci i zdolności to 30 minut i po robocie.

 

No druga sprawa kto by mu to pospawał chyba że na stałe. Przecież wcięcie na spinkę jest frezowane na frezarkach. :-)

Na warszawce znalazłem za 140 zł i się cieszyłem bo gdzie indziej najtaniej 250 zł krzyczeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj wypadła mi półoś z zewnętrznego przegubu :( Wszystkie pierścienie itd. są poniszczone. Kupiłem nowy przegub ale w zestawie nie ma jednego pierścienia znajdującego się na półosi. Jest parę centymetrów dalej (w stronę skrzyni) od tego, który zwykle jest w zestawie naprawczym. Możecie mi powiedzieć jak nazywa się ta cześć i czy można ją dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności