Skocz do zawartości
kubelt

CB-Radio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość custome

jasNiemowa. Właśnie udostępniłem te dane w nowym temacie. Naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siloj

custome, też myśle że piwko załatwiłoby ten "spór" od razu

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

piwko dobre na wszystko, więc do spotkania. Trzeba zorganizować jakiś spocik cb radiowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rwelon

Dzięki za poradę a w szczególności dla "custome". Oczywiście dalej przedstawiam swój problem. Radyjko President Johnny ASC - oczywiście po regulacji w serwisie w Częstochowie, bo to co się obecnie kupuje nie zasługuje na nazwę Presidenta - chodzi mi o Harry i Johny ASC - po regulacji jest OK. Ale pomijając ten temat, zaproponowana antenka z pewnością zaspokoiła by moje oczekiwania, lecz jej długość jest nieakceptowalna - poprostu często zostawiam mobikla na cały dzień na "chodniku" a do bagażnika będę miał problem ją zmieścić. Dużo jeżdże po drogach szybkiego ruchu ok 160km/h, więc boję się o jej zachowanie. Raczej obcowałbym nad ok150cm jak wspomniałeś seria ML. Zastanawiam się nad montarzem na uchwyt czy standardowo magnes. Czy są różnice w działaniu ? I czy montaż uchwytu pozostawia widoczne ślady? Nie znam rozwiązań jakie oferują sprzedawcy ale na uwagę zasługuje może mocowanie na motylek i odchył pod kątem ( w momencie otwartej klapy antenka nie rysuje dachu ). Przyznam szczerze że zastanawiam się nad Sirio ML145 magnes - dodatkowo muszę przedłużyć kabel. Ale również uchwyt i podobnej długości antenka również wzbudza moje zainteresowanie. Proszę o opinię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

kolego RWELON, co do magnesówki masz już ełny opis. Jeśli chodzi o uchwyt na klape w sedanie to po zastosowaniu uchwyty sf-40 zostają dwa niewielkie wgniecenia od sodu ranty klapy(tam musisz mocno przykręcic uchwyt malutkimi śrubkami. W końcu ten uchwyt musi sie dobrze trzymac i musi miec dobrą masę. Osobiście mam właśnie taki uchwyt, wygląda dośc estetycznie. Jeżdżę w podobnych warunkach do Twoich więc zastosowałem antenę sirio super carbonium 145cm na uchwycie sf-40, dodatkowo antena osiada motylek gdzie zawsze w kilka sekund możesz odkręcic antenę. Nie szkodzi że masz niewielki bagażnik bo tą antene możesz nawet zwinąc w kółko a i tak wróci do swojej, prostej pozycji i takie zastosowanie polecam. Ładny czarny bacik i chromowany motylek. Po podłączeniu całości warto sprawdzic masę. Wystarczy od radia odpiąc masę zasilającą a i tak radyjko powinno działac właśnie od dobrze założonej anteny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odchył pod kątem

Na poczatek podpowiem ze antena musi stac w pozycji pionowej, odchylenie jej niezbyt dobrze wplywa na jakosc odbioru i chyba cos jeszcze, custom, co myslisz??

Na mocowaniu na stale sie nie znam, wiec zostawiam pole do popisu innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

kolego RWELON, co do magnesówki masz już ełny opis. Jeśli chodzi o uchwyt na klape w sedanie to po zastosowaniu uchwyty sf-40 zostają dwa niewielkie wgniecenia od sodu ranty klapy(tam musisz mocno przykręcic uchwyt malutkimi śrubkami. W końcu ten uchwyt musi sie dobrze trzymac i musi miec dobrą masę. Osobiście mam właśnie taki uchwyt, wygląda dośc estetycznie. Jeżdżę w podobnych warunkach do Twoich więc zastosowałem antenę sirio super carbonium 145cm na uchwycie sf-40, dodatkowo antena osiada motylek gdzie zawsze w kilka sekund możesz odkręcic antenę. Nie szkodzi że masz niewielki bagażnik bo tą antene możesz nawet zwinąc w kółko a i tak wróci do swojej, prostej pozycji i takie zastosowanie polecam. Ładny czarny bacik i chromowany motylek. Po podłączeniu całości warto sprawdzic masę. Wystarczy od radia odpiąc masę zasilającą a i tak radyjko powinno działac właśnie od dobrze założonej anteny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rwelon

Kolwgo CUSTOME. Najprawdopodobniej zdecyduję się na system który proponujesz. Jeśli 2 małe wgniecienia i to od dołu klapy to OK. Bałem się że na zewnątrz coś będzie widać. CO do motylka kolega ma racje tylko w pionie, lecz chodziło mi o odchylenie na czas załadunku aby nie odkręcać całej anteny. Rozumiem że jesteś z tego systemu zadowolony pod względem praktycznym oraz jakościowym - więc nie będę kombinował. Kabel 4m powinien wystarczyć do radyjka (rączka otwierania maski) więc będzie OK. Działanie pewnie będzie dużo lepsze niż tradycyjnej magnesówki np ML. Może uda mi się w tym tygodniu temat załatwić więc się pochwalę. Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje prosze o info. Dziękuję za zainteresowanie i cenne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troszke inne otóż: Czy długość przewodu wpływa na jakośc odbioru ?? (np. seryjnie bylo 3,5m a ja przedłużułem na 4m ) czy to wpłynie na jakość sygnału ? ,i czy faktycznie ustawienie anteny na środku dachu jest najbardziej polecanym ? :]

 

Pzdr. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawienie anteny na środku dachu jest najbardziej polecanym

Jest jedynym prawidłowym.

Czy długość przewodu wpływa na jakośc odbioru ??

Antenowego, zasilajacego czy do gruszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antenowego, zasilajacego czy do gruszki?

chodzi mi oczywiście o antenowy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

kolego Maruch, jeśli dobrze przedłużyłeś przewód antenowy za pomocą beczki to nie będzie to miało wpływu na odbiór czy nadawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy za pomocą "beczki" ?? :) Ja poprostu odlutowałem stary kabel i przylutowałem nowiusieńki kabel 4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to znaczy za pomocą "beczki" ?? :) Ja poprostu odlutowałem stary kabel i przylutowałem nowiusieńki kabel 4m.

 

jesli dales caly nowy i tylko wtyczki dolutowales to bedzie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli dales caly nowy i tylko wtyczki dolutowales to bedzie :ok:

Powiedzcie mi jaki bedzie SWR w tym przypadku. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, większy?

 

ps. za bardzo sie nie znam na tych miernikach :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli dales caly nowy i tylko wtyczki dolutowales to bedzie

Tak właśnie zrobiłem :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

zrobiłeś bardzo dobrze i nie ma to większego wpływu na swr. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności