Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może Was zainteresuje :)

Ja mam dość już wskaźników, wykresów, porównań - marecek chyba też :) Wykończyly nas ostatnie 2 dni wpatrywaniem się w przekraczenie wszelkich możliwych progów.

 

Nasza forumowa baza danych:

 

rozmiar

1616.69621658 MB (1.62 GB)

 

rekordy

25 360 805 (25,36 mln)

 

 

poniższe dla całego MySQL (czyli też 206club.net) dla ostatniej godziny

dane otrzymane

106MB

 

dane wysłane

11GB

 

przez ostatnią godzinę serwer SQL otrzymał:

446 000

zapytań łącznie, co daje

123

zapytania na sekundę

 

Statystyki transferu - w kolejnym odcinku

albo dzisiaj:

 

w pierwszym tygodniu lutego wygenerowaliśmy

67,99GB

ruchu - tyle danych od nas odebraliście

Widać więc, że dziennie schodzi

10GB

transferu.

Oznacza to, że w każdej minucie (pamiętajcie o nocnych przerwach - statystyka je uwzględnia) pobieracie

6,9MB

danych .

 

Gdyby odliczyć 6 godzin nocnych, wśród których ruch ustaje, daje to realnie:

9,2MB

danych na minutę.

 

 

W analogicznym okresie (pierwsze 7 dni lutego) wywołaliście wszystkie strony forum i portalu łącznie:

17 193 662 (17,2mln)

razy.

co daje:

28,4

hitów na sekundę.

 

Gdyby pominąć 6 godzin nocnych, wśród których ruch zamiera, da to:

37,9

hitów na sekundę.

 

 

Dla chętnych wykres z wyjaśnieniem (polecam!)

 

statsz.png

 

rzędnych odciętych - godziny, oś odciętych rzędnych - obciążenie ;)

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

szacun za wasza prace w ostatnich dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie będę udawał że wiem o co chodzi. Ale niech ci będzie. :D

1.62 GB to wiem ile. 1/3 filmu DVD czyli troszkę więcej niż 2 płyty CD. :P

106 MB malutko 1/7 płyty CD

11GB Wysłano prawie 3 filmy DVD.

123 zapytania na sekundę? No ma łeb chłop. :D

 

A tak naprawdę to i tak nie wiem o co kaman. :P

Ale jak bym miał to rejestrować i obserwować to bym dostał oczopląsu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak bym miał to rejestrować i obserwować to bym dostał oczopląsu.

 

no dokładnie - a marecek siedział i każde zapytanie liczył ręcznie ;)

 

a poważnie - to informacyjnie, żebyście wiedzieli na ile urośliśmy i na ile poważne staje się zarządzanie tym wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to informacyjnie, żebyście wiedzieli na ile urośliśmy i na ile poważne staje się zarządzanie tym wszystkim
To może zamiast adminem to przemianuj się na dyrektora albo prezesa bo robi się z nas niezła firma. :D

Chociaż prezesa mamy (prezio). :P

Trza go zdegradować do wielebnego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie da się ukryć , że odrobinę ;) nam się urosło w te kilka lat

 

jak to mawiał pewien gangster : coco jumbo i do przodu... to nasze hasło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uaktualniłem o troche danym samego serwera www ;)

 

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

i dodałem wykres - dla chętnych :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat Mito generował pewnie jeszcze większy ruch ;)

 

że nie wspomnę o AŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszystkim za prace przy naszym kochanym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dodałem wykres - dla chętnych

:rotfl: Ale opisywać co i jak z tym wykresem nie musiałeś, i tak wszyscy wiemy o co biega. :D:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż prezesa mamy (prezio).

Trza go zdegradować do wielebnego.

Mysle ze chetnie poblogoslawi serwerek zeby dalej smigal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze chetnie poblogoslawi serwerek zeby dalej smigal

 

może będzie szansa nowy pobłogosławić ;) nie wyklyczone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dodałem wykres - dla chętnych
Ale opisywać co i jak z tym wykresem nie musiałeś, i tak wszyscy wiemy o co biega.
No tak wszystko przez Danka. :P
może będzie szansa nowy pobłogosławić nie wyklyczone
O światełko w tunelu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze odetniemy Danka i vb4 bedzie sie wyrabiac? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres ma drobne nieścisłosci :D Co do spania to spoko - mniej więcej się zgadza. Ale ja siadam już koło 10.00 do kompa a nie dopiero po południu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeDanek ale zanim zakminisz o co biega to sie robi osiemnasta :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PeDanek ale zanim zakminisz o co biega to sie robi osiemnasta

Bez komentarza, coby nikogo nie obrazić, ale pomyślałem coś podobnego :D:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to (z tych wykresów) że będziecie nowego serwerka szukac? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku i tak nic z tego nie rozumiem, podobają mi się te prostokąty :rotfl:

 

Pytanie brzmi, czy gdybysmy jakims cudem unowocześnili lub kupili drugi komputer, to było by ok na tym "nowym fajnym" uaktualnieniu ? Czy "nasz" serwer nie ma z tym nic kompletnie wspólnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wygląda na to (z tych wykresów) że będziecie nowego serwerka szukac? :-)

 

Nie no, z tego wykresu to nic nie wynika poza malutkimi statystykami ruchu :)

Serwer teraz odżył po powrocie na 3.8.4 ale patrzymy przyszłościowo.

 

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

 

Pytanie brzmi, czy gdybysmy jakims cudem unowocześnili lub kupili drugi komputer, to było by ok na tym "nowym fajnym" uaktualnieniu ? Czy "nasz" serwer nie ma z tym nic kompletnie wspólnego ?

 

Obawiam się (i marecek też), że nawet 2x lepsza maszyna nie dałaby rady.

Generalnie tak. 500 osób online na nowym skrypcie generowało taki ruch jak teraz 1200 osób na starym. Dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności