Skocz do zawartości
coyot

dławi podczas jazdy /2E/

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie od 2 dni mam taki problem :

 

silnik odpala normalnie, ale po jakimś czasie coś go przymuli, nie jest to standard, ale od czasu do czasu coś takiego mu sie dzieje, musze go przegazować, a nie jest to wtedy takie proste, bo jakoś nie ma ochoty sie zbierać, poprostu muli mi samochodzik, jak to puści to normalnie moge jechać, i nie ma problemu z przyśpieszaniem, mocą, silnik pracuje idealnie

 

dziś wymieniam filtr bo patrzyłem w moje zapiski i ostatnieo wymieniałem go 20 000 km temu , czyli 2 lata już mineło

 

mam nadzieje że to jest to :) a jak nie to gdzie szukać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz go na gazie?? jak tak to to się dzieje na tym i na tym czy sama benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz go na gazie??

 

sama bendzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze filter paliwa jest zabity i nie ma sily ciagnac paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwe ze filter paliwa jest zabity i nie ma sily ciagnac paliwa

 

cały czas mam taka nadzieje :) i oby na tym sie skończyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz tak mniej wiecej u siebie mialem.ze jak jechalem chcialem zachamowac i przy wcisnietym sprzegle potrafil nawet zgasnac.na wolnyc skakaly mu obroty i takie tam.wymienilem filter i jak reka odjol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie gaśnie, wszystko jest ok, obroty nie falują, ale przychodzi taki moment ,że zatrzymam sie na chwilke, postoje na światłach np i po tym jak rusze to sie krztusi,, wciskam sprzęgło przegazówka i powoli dochodzi do siebie, nie jest tak że za każdym razem tak sie dzieje, objawy wystepują w różnych momentach, dlatego zaczynam od filtra paliwa, potem sie zobaczy, w sobote wymieniłem węża od odmy, bo był klejony taśmą, i po wymianie jek by sie mu poprawiło, ale jeszcze nie jest to co powinno być :)wcześniej nie było żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
postoje na światłach np i po tym jak rusze to sie krztusi

No to poza tym co w innym wątku Ci poleciłem to objaw zacytowany powyżej daje znać gdy mieszanka jest za uboga-dławi przepływomierz albo przytkany filtr powietrza, sprawdż czy zawór krokowy nie zafajdał sie nagarem , rura ssąca czy nie pęknięta i czy odma też nie zawaliła sie mazią, czy przepustnica nie oblepiła sie olejem i czy wężyki podciśnienia szczelne.Ogólnie rzecz biorąc to rozkręć ile możesz , przemyj lub wytrzyj wszelkie ślady nagaru z oleju.

Totalnie przytkany filtr paliwa lub słabnąca pompka paliwa to objawia sie słabnięciem silnika na średnich lub wysokich obrotach.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem filtr paliwa, pokręciłem sie po mieście jakieś 30 minut, wszystko było oki do momentu aż zgasiłem samochód i poszedłem pogrzebać przy garbusie, po jakiś 20 minutach odpaliłem autko i zaczeło go dławić, podławiło jakieś 5 minut i mu przeszło

 

Jutro zamierzam zrobić reset kompa, tylko podpowiedzcie czy dobrze to myśle zrobić: odpinam akumulator na ??? minut, podpinam /czy ma znaczenie kolejność odpinania i podpinania kabli ?? "+", "-"/, odpalam bez gazu i czekam aż sie włączy wiatrak - dobrze pamiętam :) i najważniejsze, akumulator odpinam na zimnym silniku ??

 

jak nie pomorze to i tak czeka mnie wymiana świec bo już mają 40 000 km

 

dławi przepływomierz

 

jak go można wyczyścić?? - prosze o tłumaczenie łopatologiczne :) nigdy sie nie bawiłem w to

 

przytkany filtr powietrza

 

wymieniałem przed zimą, ale zaglądne jutro do niego - przy okazji czy dolna cześć obudowy filtra powietrza do silnika 2E podejdzie od innego ??

 

sprawdż czy zawór krokowy nie zafajdał sie nagarem

 

który to jest, bo prawde mówiąc nie mam zielonego pojęcia i jak go ewentualnie wyczyścić - też prosze o łopatologie :)

 

rura ssąca czy nie pęknięta

 

chodzi o ta od filtra powietrza co idzie do silnika ??

 

czy odma też nie zawaliła sie mazią

 

rura od domy wymieniona na funkiel nówke nieśmiganą za jedyna 176 zł :)

 

czy przepustnica nie oblepiła sie olejem i czy wężyki podciśnienia szczelne

 

gdzie szukać jak czyścić

 

słabnąca pompka paliwa to objawia sie słabnięciem silnika na średnich lub wysokich obrotach

 

jakieś odgłosy słychać?? u mnie czasem słychać coś tak jak by zapiszczał wiatrak od nawiewu który długo nie był uruchamiany, mówie jak by bo to słychać jak wiatrak wyłączony

 

może troche takie lamerskie pytania zadaje, ale jak sie tego nie robiło to lepiej zapytać dwa razy niż coś spieprzyć :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2E nie resetuje się ściąganiem klem z aku, musisz ściągnąć wtyczkę z czujnika temperatury, postępowanie analogiczne jak z klemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał lebow Zobacz post

czy przepustnica nie oblepiła sie olejem i czy wężyki podciśnienia szczelne

 

zoba tu na temat przepustnicy LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"piszczenie" namierzone - odgłosy wydawał silniczek od regulacji lamp

 

świece wymienione - dławienie nie ustało

 

pojechałem do znajomego machera i dał mi inne kable, kazał założyc i pojeździć, jak narazie wszystko gra :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po pewnym czsie jazdy moge stwierdzić ze usterka usunięta,okazało sie że kable robiły syf :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable zapłonowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też własnie pojawił się taki problem. Kable juz wymienione i nic. Dodatkowo zauwazyłem że jak dodam gazu tak do 2tys. i trzymam cały czas to pochwili obroty same spadną do 800. Chyba będe musiał sprawdzić potencjometr na przepustnicy i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable zapłonowe??

 

tak wymieniłem kable i autko smiga normalnie :) tzn w czesniej wymieniłem tak jak pisałem,waż odmy, filtr paliwa, świece ale te zabiegi nie pomogły, dopiero kable pomogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak nacisnę na gaz to tak jak by myślał a potem sruu i z całym impetem tylko gumy graja. i znów skakanie. i tak w kolo. jak zredukuje bieg bo czasem go tak przymuli ze nie che iść to przez chwile normalnie a później znowu myśli...

to u mnie tez mogły by być przewody WN??

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

 

a dodam ze na zimnym jest ok.a jak się rozgrzeje trochę to tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak ze jak nacisnę na gaz to tak jak by myślał a potem sruu i z całym impetem tylko gumy graja. i znów skakanie. i tak w kolo. jak zredukuje bieg bo czasem go tak przymuli ze nie che iść to przez chwile normalnie a później znowu myśli...

A na benzynie czy na LPG.

Bo jak na LPG to cała wina w krokowcu który swoja ekonomicznościa z załozenia przydławia przelot gazu.... zwalenie wtyczki i ustawienie przelotu ręcznie zlikwiduje dolegliwość, ja tak zrobiłem i jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy silniczek krokowy gazu od wolnych obrotów ma coś wspólnego z przyspieszaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na benzynie czy na LPG.

Bo jak na LPG to cała wina w krokowcu który swoja ekonomicznościa z załozenia przydławia przelot gazu.... zwalenie wtyczki i ustawienie przelotu ręcznie zlikwiduje dolegliwość, ja tak zrobiłem i jest okey.

na lpg i pb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności