Skocz do zawartości
grzyb

Elektryczne szyby b4 tył, co potrzeba do montażu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co dokładnie potrzebuję by zrobić elektryczne szyby u siebie z tyłu(z przodu mam). Pomińmy tapicerki, przyciski i silniczki z mechanizmami, bo to oczywiste. Chodzi mi żeby wszystko wpiąć tak jak było w oryginale, czyli co z inslalacji będzie mi do tego potrzebne, Jakie wiązki, wtyczki z kąd gdzie idące. Wszystko co potrzebne łącznie z najmniejszymi pierdołami. Jeszcze jakiś schemacik co gdzie i jak i czy dużo z tym zabawy ?

Edytowane przez grzyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala instalacja, bo jest nie rozdzielna.

Wyciagasz instalacje cala na 2 szyby i zakladasz na 4 i podpinasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a możesz mi jeszcze podpowiedzieć jak miałbym to sprecyzować kolesiowi który będzie mi ją wymontowywał, żeby nic nie pourywał, poucinał. Jakiś numery tych wiązek. Po rozmowie z nim widać, że on chyba niema zbytniego pojęcia co i jak, więc nie chcę czegoś przeoczyć. Do puszki z bezpiecznikami podłączam się w tym samym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do puszki z bezpiecznikami podłączam się w tym samym miejscu ?

Ta do puszki te same kable ida i takie same kolory.

Powiedz mu po prostu ze potrzebujesz wszystkie kable z drzwi (bo sa rozlaczane na slupkach w b4) i wszystkie kable jakie ida od slupkow do skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek odpowiedziałeś mi na prawie wszystko co chciałem wiedzieć, ale czy istniejącą instalację w przednich drzwiach tez muszę wymieniać, czy może zostać stara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cala instalacja, bo jest nie rozdzielna.

Wyciagasz instalacje cala na 2 szyby i zakladasz na 4 i podpinasz

post na samym początku kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Cala instalacja, bo jest nie rozdzielna.

Wyciagasz instalacje cala na 2 szyby i zakladasz na 4 i podpinasz

post na samym początku kolego

Skoro kolega taki poinformowany, to może mi zdradzisz jaka różnica jest w instalacji drzwi przednich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144413&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

kolega pisze,że według tego robił

 

---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

 

http://forum.vwgolf.pl/download.php?id=8420

 

lub taki uproszczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednich drzwiach nie musisz wymieniac.

Rozni sie instalacja we wnetrzu auta, czyli az do slupkow.

W drzwaich od slupkow moga sie roznic jedynie lezeli tamten nie mial grzanych luster albo glosnikow, jezeli miales takie samo wyposazenie jak dawca to nie ma problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek czekałem właśnie na taka odpowiedz, wyposażenie mamy to samo. Więc zawsze to parę minut zaoszczędzonych przy montażu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! panowie mam pytanie tego typu: czy podejdą mi do b3 podnośniki elektryczne na tył z b4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy podejdą mi do b3 podnośniki elektryczne na tył z b4?
ta tylko w b3 jest jeden sterownik pod kanapą tylną a w b4 każdy siłownik ma sterownik w sobie.W b3 idą 2 kabelki do siłownika a w b4 idzie ich 10 lub 9.Trza by było to rozebrać i dolutować się do kabelków silniczka tak żeby ominąć sterownik.Bo chodzi ci żeby to podłączyć do instalacji b3?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo kupiłem kompletny środek wolfsburg edition i mam boczki z tyłu pod elektryczne szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k bo kupiłem kompletny środek wolfsburg edition i mam boczki z tyłu pod elektryczne szyby
napisz jaką masz instalację.Te silniczki masz już kupione na tył?.Bo najprościej by było od B3 jeśli masz instalację od B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze kupionych, a instalacja siedzi fabryczna na elktr. przod. ale jakas tam puche mam pod tylnia kanapa. nie jestem oblatany w tych tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam jeszcze kupionych,
to kup sobie oryginały do b3 na tył
instalacja siedzi fabryczna na elktr. przod. ale jakas tam puche mam pod tylnia kanapa.
nie wiem jak z instalacją ale wydaje mi się że też musisz ją zmienić na wersje z 4 el.szybami.Podłączenie pod skrzynke z bezpieczniakami jest takie samo jak w przypadku 2 el.szyb.Odpinasz tamto podpiasz nową wiązkę która idzie do każdych drzwi oddzielnie i do sterownika pod kanapę tył.Może da się to jakoś połaczyć z przodem ale to musisz sobie poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności