Skocz do zawartości
adam0707

Elektryczne szyby z b3 do b4

Rekomendowane odpowiedzi

co to za czarny kabelek idzie z czerwonym+?

czarny kabelek jest to plus po zaplonie odpowiadający w tej wiązce za podświetlenie przełączników i wzbudzenie modułu. wychodzi on z tyłu skrzynki bezpieczników z pinu D9 lub D11 ub F6 i powinieneś mieć wyprowadzenie z któregoś tych pinów ponad skrzynkę bezpieczników..

 

a co odpowiada brązowy kabelek odchodzący z wiązki przed prawymi drzwiami?

każdy brązowy kabel w passacie to masa. nad skrzynką bezpieczników, na słupku A będziesz miał punkt masowy. Tam go wepnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarny kabelek jest to plus po zaplonie odpowiadający w tej wiązce za podświetlenie przełączników i wzbudzenie modułu. wychodzi on z tyłu skrzynki bezpieczników z pinu D9 lub D11 ub F6 i powinieneś mieć wyprowadzenie z któregoś tych pinów ponad skrzynkę bezpieczników..

Czyli moje niepowodzenie w testowaniu modułu było spowodowane niepodłączeniem czarnego kabelka razem z czerwonym do "+" prostownika?

każdy brązowy kabel w passacie to masa. nad skrzynką bezpieczników, na słupku A będziesz miał punkt masowy. Tam go wepnij.

 

Cierpliwość mnicha, dzięki man! jutro po pracy starcie z montażem nr.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli moje niepowodzenie w testowaniu modułu było spowodowane niepodłączeniem czarnego kabelka razem z czerwonym do "+" prostownika?

prostownik by i tak nie pomógł a mógłby zaszkodzić... najlepiej do aku podłączyć w celu testów.

 

Cierpliwość mnicha, dzięki man! jutro po pracy starcie z montażem nr.1

życzę powodzenia w montażu. A tak nawiasem mówiąc to przygarnąłbym wtyczkę od tego dużego przełącznika a jakbyś chciał się pozbyć tez przełącznika w dobrych pieniądzach to zapraszam na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze starcie 1:1

 

Udało się położyć i sprawdzić instalację oraz silniki- wszystko hula ja ta lala.

 

Natomiast okazało się, że mechanizmy podnoszenia, owszem są kompatybilne między man/elektr., ale w B3. W B4 są niekompatybilne chyba, że ktoś jest gotowy na GRUBĄ rzeźbę.

 

Na szczęście manualne podnośniki do B3 wyhaczyłem za 20zł szt. i po przyszłym weekendzie zaczynam drugie starcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z elektryka? Czekam na jakieś info i się nie mogę doczekać czy moje porady pomogły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tam z elektryka? Czekam na jakieś info i się nie mogę doczekać czy moje porady pomogły..

 

Podłączyłem na początku samą elektrykę i wszystko łącznie z podświetleniem działało jak ta lala. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia to chyba zamontuję ten czteroprzełącznikowy lotniskowiec, bo na wiosnę razem z klimą wjadą też szyby w prądzie na tył.

 

W każdym razie ogromne dzięki Qdlik`u za porady, jeśli kiedyś będę w okolicach, masz u mnie piwko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukcess!!

 

A więc po kolei:

 

1. Podnośniki manualne z B3 da się przerobić na elektryczne przez usunięcie korbek i przykręcenie silnika, ale(!) wymaga to lekkiego rzeźbienia z zębami bo inaczej całość siedzi za ciasno i podczas jazdy przeciążeniówka zatrzymuje szybę.

 

2. NAJWAŻNIEJSZE dla miłośników rzeźby w brązie- manualne PODNOŚNIKI z B4 są NIEPRZERABIALNE!!

 

3. Generalnie operacja pod tytułem ori wiązka, przełączniki(te z wielkim panelem na drzwiach kierowcy), podnośniki manualne do przeróbki i silniczki z B3, da się zamontować do B4 i działa ok. Ale ilość rzeźbogodzin jest absurdalna. Zdecydowanie lepiej kupić gotowe podnośniki elektryczne.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Qdlik`u za porady!

 

Na koniec kilka pytań:

 

1. Czy to normalne że gdy wcisnę przyciski lewy i prawy to szyby nie idą jednocześnie tylko najpierw jedna a potem druga?

2. Czy w prawej szybie też jest opcja "raz klikam i jedzie do góry" ?

bo w dół to działa

3. Z którym kabelkiem w pompce centralki połączyć kabelek od odmykania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy to normalne że gdy wcisnę przyciski lewy i prawy to szyby nie idą jednocześnie tylko najpierw jedna a potem druga?

Tak, normalne. Jak podłączysz domykanie z kluczyka, to też będą się zasuwały po kolei. Tylna prawa, tylna lewa, przednia prawa, przednia lewa.

 

2. Czy w prawej szybie też jest opcja "raz klikam i jedzie do góry" ?

bo w dół to działa

Niestety tylko szyba kierowcy jest w pełni automatyczna. Pozostałe tylko w dół zjeżdżają automatycznie.

 

3. Z którym kabelkiem w pompce centralki połączyć kabelek od odmykania?

Zielony lub szary. Jak znajdę dokładniejsze info to sprostuję. Poszukaj pod kanapą jakiejś luźnej kostki...

 

EDIT: Nie mogę znaleźć ktory kolor od czego. Jeden to zamykanie drugi otwieranie. Poradzisz sobie ;)

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony lub szary. Jak znajdę dokładniejsze info to sprostuję. Poszukaj pod kanapą jakiejś luźnej kostki...

 

EDIT: Nie mogę znaleźć ktory kolor od czego. Jeden to zamykanie drugi otwieranie. Poradzisz sobie ;)

 

Ok. Dzięki, właśnie pod kanapą mam kostkę wpiętą w uchwyt i możliwe, jest ona od centralki. Sprawdzę i dam znać.

 

 

EDIT: Zajrzałem i niestety nie ma nic wolnego do podpięcia, co więcej mam założony sterownik bx-10 od centralki i z tego co czytałem, trzeba założy” przekaźnik zwłoczny. Na szczęście taki przekaźnik załatwia sprawę szyberdachu i szyb za jednym zamachem.

Edytowane przez tymoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tematu domykania szyb. Puszczam 12V na kabelek czerwono-żółty, cykają przekaźniki w module i... nic. Pytanie czy przyczyną mogą być zimne luty czy inne marce, kwietnie? Qdlik nie ukrywam że liczę tu na Twoje nieprzebrane zasoby wiedzy Passatowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz to z zatrzaśniętymi drzwiami i bez kluczyka w stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robisz to z zatrzaśniętymi drzwiami i bez kluczyka w stacyjce?

 

Aż się zarumieniłem ze wstydu :P

 

Rozumiem że to ma znaczenie? jeśli tak to idę zaraz do garażu sprawdzić.

 

EDIT: skoczyłem na dół sprawdzić i miałeś rację, jak wcześniej sprawdzałem działanie to miałem kicoły wystawione przez otwarte tylne drzwi. Teraz pozamykałem wszystko i podłączyłem czerwono-żółty kabelek pod szary kabelek zamykania- przytrzymałem kluczyk i voila! teraz tylko przekaźnik czasowy na jakieś 15s podpięty pod szary kabelek i domykanie będzie działać nawet z pilota.

 

EDIT 2: Kolejne starcie. Jako że badziewny ze mnie elektryk, poproszę raz jeszcze o pomoc. Zakupiłem sobie takie cudo http://www.pliki.amt-alarmy.pl/AMT/UNSTER%20168.00.06%20-%20Instrukcja%20i%20Schemat.pdf , w celu wysterowania długiego sygnału na żółto-czerwony kabel idący od pompki w głąb auta. Jeśli dobrze kombinuję to sygnał biorę z szarego kabla (zamykanie) i podaję wydłużony plus na żółto-czerwony. Teraz kwestia jak to pożenić z instalacją w aucie, skąd wziąć plus itp. ?

Edytowane przez tymoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze kombinuję to sygnał biorę z szarego kabla (zamykanie) i podaję wydłużony plus na żółto-czerwony. Teraz kwestia jak to pożenić z instalacją w aucie, skąd wziąć plus itp. ?

Dobrze kombinujesz. Do tego podłącz jeszcze niebieski (1) wychodzący ze sterownika pilotów i wysteruj pierwszy przekaźnik na 30 sekund domykania.

 

Więc zrób to wg rysunku nr 6 ze schematu który podałeś. Chcesz podłączyć pod kanapą. Możesz. Stały plus znajdziesz na czerwonym grubym kablu dochodzącym do sterownika szyb. Masę wiesz gdzie znaleźć. Czyli robisz tak:

1 (niebieski) - do szarego z ori instalacji centralnego

3 (czerwony) łączysz razem z 4 (filoletowy) i 10 (filoletowy) i podłączasz je pod stały plus.

5 (zielony) podłączasz do przewodu otwierania czyli czyli prawdopodobnie zielony

8 (czarny) - podłączasz do masy

9 (biały) też do masy.

I powinno grać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze kombinujesz. Do tego podłącz jeszcze niebieski (1) wychodzący ze sterownika pilotów i wysteruj pierwszy przekaźnik na 30 sekund domykania.

 

Więc zrób to wg rysunku nr 6 ze schematu który podałeś. Chcesz podłączyć pod kanapą. Możesz. Stały plus znajdziesz na czerwonym grubym kablu dochodzącym do sterownika szyb. Masę wiesz gdzie znaleźć. Czyli robisz tak:

1 (niebieski) - do szarego z ori instalacji centralnego

3 (czerwony) łączysz razem z 4 (filoletowy) i 10 (filoletowy) i podłączasz je pod stały plus.

5 (zielony) podłączasz do przewodu otwierania czyli czyli prawdopodobnie zielony

8 (czarny) - podłączasz do masy

9 (biały) też do masy.

I powinno grać. ;)

 

Sukces! Ale łatwo nie było, więc po kolei:

 

Nie można tego ustrojstwa podłączać pod zielony lub szary kabelek bo one odpowiadają za zamykanie/otwieranie kluczykiem czyli ryglują również dzyndzle w drzwiach. Jeśli podepnie się go w ten sposób całość głupieje i dzieją się rzeczy przedziwne.

U mnie sterownik zamka podpięty jest pod czarno-czerwony kabel idący do pompki centralnego więc z tego kabla gwizdnąłem sygnał na brązowy kabel Unstera czyli wzbudzający przekaźnik 2. Zielony kabel z przekaźnika 2 puściłem na czerwono-żólty w centralce szyb odpowiadający za ich domykanie. Plus i masa podpięte w najbliższe plusy i minusy :)

Pozostał ambaras związany z szyberdachem, cóż tą kwestię rozwiązałem po prostacku- pociągnąłem kabel z kostki przełącznika szyberdachu(niebieski kabelek- zamykający) i podpiąłem w obwód domykania szyb. Działa, ale co się nabiedziłem to ja dziękuję.

 

Cała operacja utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że elektryki/elektroniki nie powinienem się ruszać bo tu bozia poskąpiła mi talentu :P

 

Tym nie mniej dzięki Qudliku za poświęcony czas bo jak by nie było twoja rozpiska naprowadziła mnie na właściwe tory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo widzisz, ja myślałem że Ty kupiłeś sterownik pilotów z przekaźnikiem czasowym a to był sam podwójny przekaźnik czasowy i dlatego kazałem Ci to podłączyć pod kable od ryglowania drzwi.

 

EDIT:

Pozostał ambaras związany z szyberdachem, cóż tą kwestię rozwiązałem po prostacku- pociągnąłem kabel z kostki przełącznika szyberdachu(niebieski kabelek- zamykający) i podpiąłem w obwód domykania szyb. Działa, ale co się nabiedziłem to ja dziękuję.

Szkoda że nie napisałeś.. Jest na to przeznaczony przewód. Pin czwarty sterownika szyberdachu, kolor czarno zielony.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum . Jestem tu nowy i nie mogę napisać nowego tematu wiec podobne się pod ten. Mam okazje kupic kompletne mechanizmy szyb z Polówki w heczbeku za 30 zł sztuka z silniczkami i mam pytanko czy będą one pasowały do passata b4 ? Bo u mnie mechanizmy juz nie działają i musze je wymienić. Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będą pasowały, pewnie nie, ale na szrocie dostaniesz z b4 w podobnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qudliku mam jeszcze pytanie. Zmodyfikowałem system podpinając domykanie pod dodatkowy kanał otwierania klapy- 3s. przytrzymuję otwieranie. Ogólnie działa miodzio, ale szyby mają humor pt. muszę zamknąć zamki i dopiero przytrzymać otwieranie(3s i przy okazji zamki się odryglowują), szyby jadą do góry, zamykam zamki(może być zaraz po ruszeniu szyb). Da radę odseparować szyby od zamknięcia zamka? Szyberdach domyka się niezależnie od kolejności zamknięcia zamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie czaję.. Masz pilota dokładanego tak? I po pilocie nie działa Ci domykanie zamków, że dodatkowym przyciskiem domykasz? Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie czaję.. Masz pilota dokładanego tak? I po pilocie nie działa Ci domykanie zamków, że dodatkowym przyciskiem domykasz? Czy jak?

 

Po kolei. Mam założonego Carprotect BX-10. Podpiąłem domykanie pod dodatkowy kanał otwierania klapy bagażnika(niewykorzystany). Myk jest taki że szyby jadą do góry dopiero po sekwencji zamknij- otwórz(trzymam 3s co uruchamia ten dodatkowy kanał) i dopiero jadą szyby. Wygląda to tak jak by wymagały sygnały że zamek się zamknął. Podpiąłem go w ten sposób bo jak miałem podpięte domykanie pod sygnał zamykający wychodzący z centralki Bx10 to domykanie załączało mi się przy włączaniu i wyłączaniu stacyjki.

 

Edit: dobra, działa też niezależnie od zamykania ale muszę kilka razy spróbować i dopiero idzie. Słychać załączanie się przekaźników w module, ale szyby nie jadą. Szczerze mówiąc zgłupłem. Czy to może być kwestia niepodpiętych tylnych siłowników?

Edytowane przez tymoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności