Skocz do zawartości
Bond29

Nagle kontorlka ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj miałem dziwny przypadek podczas jazdy zaświeciła mi się kontorlka oleju 2 metry puźniej zjechałem na pobocze myślałem że to z braku oleju dolałem i dojechałem spokojnie pod dom. Pod domem sprawdziałem a na bagnecie prawie Max a było wcześniej pół bagnetu i czy może być to spowodowane . Dodam że jakiś miesiąc temu zblokowało mi silnik z braku oleju zrobiłem go nie wymieniając nic. Od tej pory mam przejechane jakieś 400km mam zamiar dobić do 500 i zmienić olej na nowy a wcześniej dolewając coś co wypłuka mi wszystkie "syfy" z silnika tak przynajmniej mi doradzono , gdy oczywiście silnik się nie rozpadnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz sobie rower nie będziesz musiał dolewać oleju i dziwić się że go nie ma. Może czasem dopompujesz powietrza i tyle. Jak można robić silnik i nie zmienić oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak można robić silnik i nie zmienić oleju?

Naucz się czytać i rower wsadź sobie w d..e bo pajacowania nie lubie .Pisze wyraźnie że z braku oleju zblokowało mi silnik więc chyba ten olej nie wzioł się z nieba ???? a przy tym też wymiana filtra . A to że napisałem że nie robiłem z nim nic znaczy że nierobiłem nic z silnikiem bo sam się rozblokował po zalaniu olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zapytam. Co znaczy " zablokował sie silnik " ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naucz się czytać i rower wsadź sobie w d..e bo pajacowania nie lubie .Pisze wyraźnie że z braku oleju zblokowało mi silnik więc chyba ten olej nie wzioł się z nieba ???? a przy tym też wymiana filtra . A to że napisałem że nie robiłem z nim nic znaczy że nierobiłem nic z silnikiem bo sam się rozblokował po zalaniu olejem
.Sam pajacujesz wypisując głupoty.Nie dziw się,że jest taka reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to "jest napisane" a nie pisze. Nie napisałeś nic co w nim zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że jechałem autkiem na jakąś stacje gdzie kupie olej bo świeciła mi się kontorlka no i po 5 km autko zaczeło sładnąć zredukowałem bieg no i stanoł . NIechciał zapalić na popych ani też z rozrusznika wlałem mu 2 L oleju i sał tak 2 tygodnie poczym zapalił normalnie i tak już jeździ po usuniecu wycieku z pod chłonicy oleju i jego wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj miałem dziwny przypadek podczas jazdy zaświeciła mi się kontorlka oleju 2 metry puźniej zjechałem na pobocze myślałem że to z braku oleju dolałem i dojechałem spokojnie pod dom. Pod domem sprawdziałem a na bagnecie prawie Max a było wcześniej pół bagnetu i czy może być to spowodowane . Dodam że jakiś miesiąc temu zblokowało mi silnik z braku oleju zrobiłem go nie wymieniając nic. Od tej pory mam przejechane jakieś 400km mam zamiar dobić do 500 i zmienić olej na nowy a wcześniej dolewając coś co wypłuka mi wszystkie "syfy" z silnika tak przynajmniej mi doradzono , gdy oczywiście silnik się nie rozpadnie .
miesiąc temu zblokowało mi silnik z braku oleju zrobiłem go nie wymieniając nic.

to jak wyglądała naprawa ?

bo na ogół to trzeba wszystko nowe pierścienie panewki itp przy takim uszkodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wszysko OD A do Z dla ciemnych ludzi . Silnik mi zblkowało ok 6:40 gdy jechałem do pracy ok 14 po pracy przyjechałem po autko aby go zabrać i wlałem mu 2 L oleju ale nic to nie dało więc na linke i pod dom. Po 2 tyg chciałem sprawdzić czy poszła góra czy dłu silnika więc poluzowałem pasek i góra była Ok więc naciągłem go zapiołem 5 bieg i zaczołem nim chuśtać przód tył . Okazało się że normalnie chodzi więc zapaliłem na 2-3 sek a na drugi dzień wziołem się za usunięcie wycieku okazało się że poszła uszczelake chłodnicy oleju koszt 9zł . Założyłem nową wraz z filterm oleju i po dolaniu oleju tak aby stan był ok zrobiiłem już ponad 400km aż do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu spuch z braku chłodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z płynem chłodniczym jest wszystko ok pilnuje tego jak oka w głowie od momentu całego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przed problemem też tak było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU to już motor do remontu .. jak juz raz przytarło to nie pojeździsz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz że motor do remontu skoro pali i jeździ normalnie moc ma tą samą w sobote mam zamiar mu sprawdzić kompresja i gdy ta okaże się dobra to powinien jeździć

 

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

 

Ja podejżewam bardziej że któraś wsówka od czujnika może nie trzymać i coś jest nie tak dlatego bo teraz nim jeździłem i jest wszystko ok a po 400 km by się nagle problemy pokazywały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu twierdzisz że motor do remontu skoro pali i jeździ normalnie moc ma tą samą w sobote mam zamiar mu sprawdzić kompresja i gdy ta okaże się dobra to powinien jeździć

 

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

 

Ja podejżewam bardziej że któraś wsówka od czujnika może nie trzymać i coś jest nie tak dlatego bo teraz nim jeździłem i jest wszystko ok a po 400 km by się nagle problemy pokazywały

mam pytanie czy wyczysciles cos z dolu jak juz miales tam rece tz miske sciagles smoka wyczysciles ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie .Wlałem tam tylko nowy olej i wymieniłem filtr bo niestety robiłem to pod blokiem i niemiałem na to warunków żeby miske wytargać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to masz odpowiedz dlaczego ci kontrolka sie zaswiecila ! silnik pracowal bez oleju czyli bylo tarcie ? takie ze az ci go chwycilo ? wiec jak myslisz co masz na smoku i w pompie oleju ? i dlaczego masz sygnaly o slabym cisnieniu ? dziekuje powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jedno czy to mu pomoże gdy wleje do niego środek który czyści silnik . Używa się go tak że na ciepły silnik wlewa się preparat autko chodzi 10-15 min i puźniej się olej spuszcza do zera , puźniej wymiana filtra i oleju i powinno być ok według informacji które uzyskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wieze w takie rzeczy nagar moze wyplucze ale opilki zostana bo masz taki magnes w bloku co ci je lapie :( zreszta jak go wyplukasz to przypuszczan ze kazdy sie ze mna zgodzi te auto to juz padlina bedzie bo chwycilo ci go a teraz jak wyplukasz z niego nagar to on juz bedzie kompletnie do remontu ale to moje zdanie nie musisz sie z nim zgadzac :) sciagnij miske poczysc pompe oleju i smoka wymien filtr oleju i olej i smigaj do remontu lub sprzedaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności