Skocz do zawartości
Vipergti

[Fotorelacja] Rozbiórka Foteli przód + Kanapy tył passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zakupiłem welur do swojego krążownika, a nie znalazłem na forum odpowiedniego wątku dotyczącego kanapy tylnej, to postanowiłem założyć taki wątek wraz ze zdjęciami z demontażu i montażu obszycia..na razie tylko rozbiórka, welurek się pierze, jak wyschnie,będę składał, to dorzucę zdjęcia z montażu.. mam nadzieję że się to komuś przyda, bo to naprawdę łatwo rozebrać i złożyć..i można zaoszczędzić troszkę $$ :)

 

Przejdźmy do konkretów..:D

Jak już kanapę mamy wyciągniętą i w odpowiednim miescu bierzemy prawą stronę oparcia(mowa tu o kanapie dzielonej z podłokietnikiem;)) i zaczynamy rozkręcać, kolejno:

- przy górnej osłonie ( z lewej strony) 4 śrubki na śrubokręt krzyżakowy,

dsc00570o.th.jpg

-na dole z lewej strony jest zawias kanapy, odkręcamy jedną śrubkę na imbus(zdaje się 5)

dsc00571h.th.jpg

Następnie obracamy tą część oparcia i z lewej strony kolejno:

-na dole zawias kanapy, również na imbus,

dsc00572jy.th.jpg

-wyżej nad zawiasem , mamy szarą osłonę, 3 śrubki, śrubokręt krzyżakowy

dsc00573z.th.jpg

-jak odkręcimy, otwieramy podłokietnik, wyciągamy ten szary plastik

dsc00575m.th.jpg

i mamy mniej więcej taki widok,

dsc00576x.th.jpg

-5 śrubek na śrubokręt krzyżakowy, jeżeli nie demontujemy podłokietnika, to wtedy odkręcamy tylko te 3 z prawej strony na zdjęciu..

-jak skończylismy, przeczodzimy dalej, a mianowicie rączka od składania oparcia, oraz szyny zagłówka tylnego..:) ja te szyny przekręciłem każdą o 90' w lewo, i do siebie, elegancko wyszły..

dsc00574z.th.jpg

-jak już mamy wszystko odkręcone to wtedy możemy się wziąść za przedostatnią fazę, a mianowicie zdjęcie tapicerki. Jest ona jakby zachaczona o konstrukcję fotela i nalezy ją za koleją ściągać, aż w pewnym momencie dojdziemy do końca. Ciężko opisać jak to ściągnąć ale jest to bardzo proste, każdy powinien sobie z tym poradzić, starałem się na fotce zaznaczyć kierunek ciągnięcia..:) nie jest to trudne i nic nie idzie na siłę. Następnie odpinamy druty którymi obicie trzyma się na środku.

dsc00578rr.th.jpg

Z drugą częścią oparcia postępujemy tak samo, jest jednak znacznie łatwiej, gdyż tu nie ma podłokietnika i jest mniej rozkręcania..:)

Po kolei :

dsc00580o.th.jpg

dsc00581o.th.jpg

dsc00579.th.jpg

dsc00582q.th.jpg

 

Dół kanapy(siedziska) Są najprostsze do rozmontowania.Mianowicie tutaj trzeba tylko ściągnąć materiał od spodu, wokól rantu blachy i gotowe. Nie trzeba nic rozkręcać..Przy obydwu siedziskach postępujemy jednakowo.

dsc00583kn.th.jpg

dsc00584n.th.jpg

To by było na tyle, całą kanapę tylną mamy rozebraną. do pełni szczęścia potrzeba nam tylko wyciągnąć druty, aby nie uszkodzić pralki i wrzucać w moim przypadku welurek do prania..

dsc00585mx.th.jpg

 

No to przyszła kolej na fotele przód.. Jako pierwszy rozbierałem fotel pasażera i to na nim będę się wzorował..Kierowcy różni się tylko większą ilością pokręteł, które po ściągnięciu plastikowych nakładek trzeba odkręcić kluczem 10.

 

No to bierzemy się do roboty:P

Kładziemy fotel na lewym boku

dsc00598qi.jpg

i od prawej strony ściągamy plastikowe pokrętło w sposób zaznaczony na zdjęciu

dsc00600u.jpg

Następnie odkręcamy dwie śrubki śrubokrętem krzyżakowym, jedna z przodu fotela , druga z tyłu

dsc00599wt.jpg

dsc00598qi.jpg

Po zdjęciu plastiku mamy taki widok:

dsc00602zw.jpg

Śrubkę wykręcamy śrubokrętem krzyżakowym, a zawleczkę zdejmujemy

 

Następnie obracamy fotel na drugi bo i wyjmujemy plastikowe kołki, wciskając je do środka

dsc00603zd.jpg

Odkręcamy jedną śrubkę z tyłu fotela

dsc00604cw.jpg

zdejmujemy plastik i tak samo jak na prawej stronie fotela ściągamy zawleczkę i odkręcamy śrubkę

Możemy w tym momencie rozpołowić fotel

dsc00606n.jpg

 

Bierzemy się za rozebranie siedziska.

Na początku obracamy siedzisko do góry nogami i odczepiamy dwa druty znajdujące się przy tylnych szynach siedziska

dsc00607l.jpg

Następnie wyciągamy dwa plastikowe kołki z przodu siedziska

dsc00608a.jpgdsc00612he.jpg

W następnej kolejności odginamy 4 blaszki trzymające materiał siedziska

dsc00611ca.jpg

Odpinamy Listwę mocującą tylną część siedziska(uwaga, bo jest bardzo krucha i łatwo ją urwać)

dsc00614eb.jpg

I możemy już ściągnąć materiał wraz z gabką tak jak na zdjęciu

dsc00613ej.jpg

Pozostaje tylko odczepić 3 druty od gąbki siedziska i wyciągnąć je z materiału.

 

Bierzemy się za oparcie:

 

Obracamy oparcie do góry nogami, wyciągamy zagłówek i rozpianamy materiał na dole oparcia

dsc00615am.jpg

Następnie osuwamy materiał do góry oparcia

dsc00616jky.jpg

i odpinamy jeden drut

dsc00617sn.jpg

Który z drugiej strony oparcia wygląda tak:

dsc00618hg.jpg

Do ściągnięcia materiału pozostają nam prowadnice zagłówka, których jednak nie trzeba wyciągać, bo materiał przejdzie przez nie..:)

dsc00619z.jpg

Do pełni szczęścia pozostaje nam rozebrać zagłówek, rozpianjąc go od dołu i zdejmując z niego materiał..

dsc00620sn.jpg

 

Jeżeli chodzi o składanie, to rzeczą jasną raczej jest, że składamy w odwrotnej kolejności..:D

Edytowane przez Vipergti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tym tematem:)

i odrazu pytanie

czy bedzie fotorelacja z przednich foteli?? przydała by sie chyba nawet bardziej niz z tylnych

podaj przepis na pranie?- tzn czy jakos specjalnie pierze sie welur??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w dziale warsztat już jest opis do przednich foteli, więc nie ma chyba sensu wrzucać drugi raz. Oczywiście będę rozbierał też przód, tylko nie wiem kiedy..może jutro, może pojutrze, zależy jak będę miał chwilę czasu wolnego. jak komuś bardzo zależy ,to mogę zrobić relację.. A welur prałem normalnie, wszystko do pralki, proszek i płyn do płukania, i na 50 stopni wrzuciłem.Wyszedł czyściutki i pachnący, jutro będą foty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna uprac i inaczej, choc ciezko w ta pogode ( + odpowiedni srodek ). Latem zwyczajnie powyciagalem z auta moje umurusane fotele i kanape, na sloneczku elegancko gabeczka i woda z vanishem upralem, splulaem, postawilem do wyschniecia. jasne, ze mozna sie bawic w rozbebeszanie tapicerki, ale wrodzone lenistwo mi nie pozwolilo. Wyplynelo z nich pewnie z pol kilo piachu, nie mialy nigdy na sobie pokrowcow. Wyszly czysciutkie, pachnace, bez najmniejszych przebarwien. Mozna uzyc tez odkurzacza pioracego, jak ktos ma dostep do mocnego - w ten sposob z dobym detergentem upralem tapicerke u ujca. PS. nie byl to odkurzacz za 150zl, tylko juz taki troche bardziej profi sprzet :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja swoje poprzednie fotele prałem w ten sposób i zrezzygnowałem z tej opcji, bo fotele niby suche, a po włożeniu do auta po kilku(nastu) dniach zaczęłą śmierdzieć wilgocią w aucie, na sczęście przestało, ale ja powiedziałem sobie, że już nie będę tak prał i albo oddam do wyprania, albo sam się będę bawił..jako że $ ciągle brak, postanowiłem się pobawić, tymbardziej że to może z 40 min roboty z rozkładaniem + może ze 40 składanie..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temacik ale mi tez przydał by się opis przedniich foteli szczególnie kierowcy i wogóle to jak go wyjąć ale to blizej cieplejszych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie fotele sa wsuwane w szyne i blokowane z tylu na bodajze dwie sruby ( jesli dobrze pamietam ). Co do prania foteli pod bierzaca woda - robilem to latem, wysly momentalnie na wior. Nigdy nic nie smierdzialo, wrecz do tej pory ladnei pachna Vanishem z plynem do plukania jak sie dobrze zaciagnac ;] Ta gabka wewnatrz ma taka strukture, ze jesli jej sie mocno nie dociska, to nie chlonie szcegolnie wilgoci do wnetrza. Fotele mozna bylo zwyczajnie ( wycisnac ) reka z nadmiaru wody. Nikogo nie namawiam, ale u mnie nie pojawili sie absolutnie zadne problemy ani z nieprzyjemnym zapachem, ani z korozja mechanizmu. Teraz bym takiej akcji nie robil, ale latem, nba sloneczku cala operacja zajmuje jakas godzine max + pare godzinek na wyschniecie. W tym czasie wygluszalem sobie drzwi i rzezbilem w MDF-ie, wiec samochod i tak byl porozkrecany ( za jednym zamachem puszczalem okob;lowanie do wzmaka, nowe istalacje zasilajace i mialem wszystko na wierchu ). Ten spolot okolicznosci zachecil mnie do prania pod chmurka, inaczej wzialbym odkurzacz pioracy od znajomego i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotele przód są owszem, ale w 3 szynach..Jedna z przodu na środku, dwie z tyłu/ po bokach, aby je wyciągnąć należy wziąć w rekę klucz 10, najlepiej nasadowy, odkręcić jedną śrubkę (szóstkę) na środkowej szynie, oraz śrubokrętem plastiki z bocznych szyn, ściągnąć z nich zaślepki i fotele przesunąć tak jak zawsze przesuwacie, tylko dalej do tyłu i pięknie wychodzą..:D Widzę że zainteresowni są, więc wrzucę też zdjęcia z opisem z rozbiórki przednich foteli..:P ale to jutro, albo pojutrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe czekał z neicierpliwościa mi chodzi o to gabke pod tyłkiem zeby ja wymienic od pasażera z jakiegos innego fotelu ktory zamierzam kupic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prosiliście, dodaję relację z rozbiórki foteli przód:) miłego czytania!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profesjonalny opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Vipergti... dzięki twojemu opisowi ciesze się nowym fotelem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy będzie pasować tylna kanapa z sedana do kombi widziałem na szrocie komplet razem z boczkami ,ja mam kanapę niedzieloną a ta co ją widziałem jest dzielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie czy będzie pasować tylna kanapa z sedana do kombi widziałem na szrocie komplet razem z boczkami ,ja mam kanapę niedzieloną a ta co ją widziałem jest dzielona.

jak wyjmiesz razem z uchwytami to nie będzie w niczym problemu w montażu. może się okazać że w sedanie jest regulacja pochylenia oparcia, wtedy się zastanów, czy chcesz to montować u siebie w kombi, bo ta kanapa z regulacją się inaczej składa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie wziąłem za pranie tapicerki. :) welur rządzi i pierzesz kiedy chcesz, normalnie jak ciuszki. :] Naprawde niezły opis, szkoda tylko że nie ma w tym dziale pomógł, co troche jest dziwne, trzeba kolege punktami obdarować, bo naprawde sie postarał. :D

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysztal

Świetny opis:) Teraz zregeneruje sobie boczek w fotelu:DBo przeszkodą dla mnie było rozpołowienie fotela na dwie części i zdjęcie materiału z siedziska. A teraz- śrubokręt w ręke, klucz, zimne piwo i do roboty ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naprawial ktos fotel kierowcy w B4? Caly fotel lata w szynach mimo wymiany slizgow a poza tym lata cale oparcie. Da sie to jakos naprawic i usunac luzy oparcia? Usunac denerwujace luzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności