Skocz do zawartości
cienio

Co zrobic zeby zderzaki byly gladkie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.chodzi mi o zderzaki zęby były gładkie to znaczy bez listewek ozdobnych.z góry dziękuje.a nie chce kupować jakiś tuningowych włókien szklanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpachtla i malowanie skoro nie chcesz uzyc zywicy i włókna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wróże długiego życia szpachli.

rozumiem, ze chcesz zrobić coś takiego:

9b3719f8dfaece9c.th.jpg ?

jesli tak to czeka Cię wpierw wizyta u plastikarza a potem u lakiernika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to zrobic w firmie zajmujacej sie spawaniem plastiku, wypelnic wneke plastikiem reszte przeszpachlowac i zamalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reszte przeszpachlowac

dobry plasikaż zrobi Ci to tak, ze nie trzeba będzie szpachlować, jedynie wyrównać nadlew papierem ściernym, zapodkładować i pomalować w kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to kmi chodzi a drogi temat klejenia zderzaka.a co lepsze klejenie czy może to żywica?

 

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

A jak oni malują oryginalne listwy progowe bo sa gumowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co lepsze klejenie czy może to żywica?

zdecydowanie klejenie u plastikarza, droższe ale o niebo trwalsze...

 

A jak oni malują oryginalne listwy progowe bo sa gumowe?

rozumiem, ze przez oryginalne listwy progowe rozumiesz te na drzwiach?

jesli tak to specjalny podkład sprawiający ze lakier staje się bardziej elastyczny. ale oczywiscie gdy za bardzo się wygnie to i tak pęknie.

 

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

 

drobra poprawka, podkład to raz, dwa to specjalny środek uelastyczniający lakier

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha chciałem pomalować w kolor autka tylko myślę czy to warte,bo ładny efekt...tak ta co jest na drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zderzak zrobiłem na gładki, tzn. rejestracje przeniosłem na czarną kratkę poniżej i... efekt rewelacja, plastikarz zrobił super sprawę, ale i tak trzeba było szpachlować, ale dosłownie kapkę także na 100% nie ma możliwości "bez szpachli" gdyż po pierwsze musiałbyś dopasować idealnie wstawki do krzywizny zderzaka a po drugie nie ma ręki nie omylnej.

Także jeżeli gładzić zderzak to polecam również dobrego plastikarza a później lakiernika to samo tyczy się listew bocznych tzn. wtedy tylko dobry lakiernik a czy się podoba czy nie to już kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zejnowski a jakie koszta u plastikarza wyszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plastikarz zrobił super sprawę, ale i tak trzeba było szpachlować, ale dosłownie kapkę także na 100% nie ma możliwości "bez szpachli" gdyż po pierwsze musiałbyś dopasować idealnie wstawki do krzywizny zderzaka a po drugie nie ma ręki nie omylnej.

rozróżnijmy dwie rzeczy

robienie zderzaka na gotowo i robienie zderzaka pod dalszą obróbkę. w pierwszym przypadku tak jak u Ciebie potrzeba jest doszpachlować niewielką ilość tak jak napisałeś, w drugim w miejsach gdzie u Ciebie trzeba było szpachlować plastikasz nadlewa większą ilość plastiku która pierwotnie wystaje a potem lakiernik ją szlifuje do krzywizny zderzaka.

 

Także jeżeli gładzić zderzak to polecam również dobrego plastikarza

zgadam się w 100%, wszystko zależy od dobrego plastikarza ponieważ nieumiejętne zespawanie czy złe dobranie komponentów może potem spowodować pękanie lakieru i odpryskiwanie na miejscach spawania...

 

---------- Post added at 01:41 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

 

70zł

gdzie Ty znalazłeś takiego plastikarza? podaj jakieś namiary bo koszt naprawdę zachęcający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazcie chlopakowi zywica motac! bo zawadzi gdzies i to peknie tylko oddac do plastykarza i pozniej wyrownac szpachla minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie Ty znalazłeś takiego plastikarza?

Mój znajomy, normalnie ze 150 weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności