Skocz do zawartości
adrpl

Zestaw audio do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymyslilem sobie wymiane audio w pasku. Potrzebuje porady co kupic zeby nie wtopic bezmyslnie kasy jak to zrobilem kiedys w innym aucie.

Chce miec Clariona CX609E, chyba ze ktos ma inna propozycje na radio 2 din z bluetooth o stonowanym wygladzie. Strasznie mi sie podoba Clarion WXZ468RMP ale chyba nie zmieszcze sie w budzecie i trzeba dokupic modul bluetooth i USB. Do tego glosniki, amp i sub. Ze starego zestawu zostal mi wzmacniacz Alpine MRP-T220 moze uda sie go wykorzystac do suba ? Sub najlepiej nie duzy ew cos ladnie pasujace w bagaznik paska. Oczywiscie do tego wygluszenie i kable. Montuje sam, budzet to kolo 4000zl.

Propozycje ?

Edytowane przez adrpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygłuszenie to moim zdaniem przy głośnikach do 80w rms nie ma sensu. Ja z wygłuszenia zrezygnowałem, przy głośnikach 100w pod wzmacniaczem nic nie brzęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eśli chodzi o wygłuszenie to moim zdaniem przy głośnikach do 80w rms nie ma sensu. Ja z wygłuszenia zrezygnowałem, przy głośnikach 100w pod wzmacniaczem nic nie brzęczy.

 

A co ma wspólnego moc i brzęczenie z ideą tłumienia drzwi ??

 

adrpl a jakiej muzyki słuchasz ? Czego oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ponosić dodatkowe koszta. Wcześniej (vectra C) po zainstalowaniu podobnych głośników grały głośniki razem z drzwiami. W pasacie nic nie wpada w rezonans drzwi są sztywne a głośniki grają czysto. Napisz mi proszę, co zyskam po wygłuszeniu drzwi za 4x200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygłuszeniu drzwi za 4x200 zł.

 

Kwestia kosztów, techniki i cen to temat rzeka,możesz zrobić to samodzielnie "dekarką" za 80zł lub matami za 120-160zł za parę przednich drzwi...mozna oczywiscie drożej.

 

Napisz mi proszę, co zyskam po wygłuszeniu

 

Możliwie szczelną komorę, która zapewni przetwornikowi prawidłową pracę, drgania i rezonanse to drugorzędna kwestia, którą tłumienie załatwia "przy okazji". Zasada jest prosta...w nieprzygotowanych drzwiach głośnik za 1000zł zagra jak ten za 200zł, a w prawidłowych warunkach ten za 200zł potrafi wprawić w zdumienie. I ameryki to ja nie odkryłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myslalem ze nikt nie odpisze. Slucham roznej muzyki, moze nie mam super czulego ucha ale lubie dobre audio. Co z reszta sprzetu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności