Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jest przecież "nieoficjalna" wersja w necie przedłużona co najmniej do końca roku

 

Nie szukałem to nie wiem. czas poszukać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie dużo, widziałem na chomiku wersje do patcha i za free;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam aplikacje Airdroid , można zarządzać telefonem za pomocą komputera, przez Wifi. Wysyłanie smsów z kompa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby zmienić rom trzeba najpierw zrobić roota telefonu a to związane jes z utratą gwarancji.

 

Root to pierwsze co powinno sie zrobic z telefonem, po wyjeciu z pudelka a w przypadku SGS+ to chyba dosc prosty zabieg, aczkolwiek nowicjusze powinni podejsc do tego ostroznie, zeby nie ubic telefonu.

A "zrootowanie" telefonu, nie oznacza utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde źle napiasłem, Michał ma rację root nie oznacza utraty gwarancji ale wgranie innego romu już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wgranie innego romu już tak.

Jesteś pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, bo każda zmiana ROMu nabija licznik i mimo że można go wyzerowac to panowie w serwisie i tak mogą do tego dojść. W praktyce jednak bardzo rzadko się zdarza żeby serwis pungal na temat custom romow. Były przypadki że ludzie uszkadzali płytę główną telefonów poprzez nieudolne modyfikacje i oddawali telefon do serwisu mówiąc że przy aktualizacji się zawiesił i serwis bezpłatnie telefon naprawial. Sam niedawno miałem gorąco bo do Galaxy S2 (w dodatku nie swojego) zapodalem ROM od innego telefonu i telefon padł nie reagujac na nic ale na szczęście obyło się bez wizyty w serwisie.

Przy okazji posiadaczom zrootowanych tefonow polecam Titanium Backup Pro. Dzięki niemu możemy usunąć albo lepiej zamrozic wszytko to, z czego nie korzystamy a nie daje się usunąć z poziomu telefonu bp Facebook, Google plus, usługi sim, odtwarzacz audio i video, game hub, music hub, itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można wgrać przed oddaniem na gwarancje oryginalny rom spowrotem i gitara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze można wgrać przed oddaniem na gwarancje oryginalny rom spowrotem i gitara:)

 

Dokładnie, ja tak miałem. Naprawili za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam aplikację Volkswagen Service. Jest darmowa, a ma kilka funkcjonalności min. najbliższy serwis, i bardzo wiele. Wprowadzamy własny Vin itd. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.volkswagen.service.germany&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImRlLnZvbGtzd2FnZW4uc2VydmljZS5nZXJtYW55Il0

 

lub http://itunes.apple.com/de/app/volkswagen-service-app/id529435504?mt=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam dalmierz:D

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.measure&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImtyLnNpcmEubWVhc3VyZSJd

 

całkiem fajna aplikacja jak chcemy w przybliżeniu coś zmierzyć i działa całkiem ok mało się mysli sprawdzałem mierząc prawdziwą ruletką;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qurde źle napiasłem, Michał ma rację root nie oznacza utraty gwarancji ale wgranie innego romu już tak.

 

A ROOT wcale nie jest potrzebny aby zmienić rom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam aplikację Volkswagen Service. Jest darmowa, a ma kilka funkcjonalności min. najbliższy serwis, i bardzo wiele. Wprowadzamy własny Vin itd. https://play.google.com/store/apps/details?id=de.volkswagen.service.germany&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImRlLnZvbGtzd2FnZW4uc2VydmljZS5nZXJtYW55Il0

 

 

Lipa trochę bo piszą że na moim urządzeniu w tym kraju nie można zainstalować tej aplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czego żałować. Aplikacja jest po niemiecku i nie ma w niej żadnego exclusive 'a bo najbliższego dealera vw czy mechanika pokazuje każda lepsza nawigacja. :-) Ewentualnie jak bardzo chcesz to mogę Ci ją podesłać wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język bym jakoś przeżył, chciałem tylko sprawdzić co to takiego więc nie musisz podsyłać ale dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zrobienie takiego czegos z tabletu na androidzie latwo nie bedzie ale moze sie uda. Narazie szukam informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz czego żałować. Aplikacja jest po niemiecku i nie ma w niej żadnego exclusive 'a bo najbliższego dealera vw czy mechanika pokazuje każda lepsza nawigacja. :-) Ewentualnie jak bardzo chcesz to mogę Ci ją podesłać wieczorem.

 

Aplikacja zadebiutowała dopiero 7.08.2012. więc przed nią jeszcze kilkanaście aktualizacji. Na pewno pojawią się polscy dealerzy i język.

Kwestia kilku tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, ale sama aplikacja nie oferuje żadnej wiedzy w której posiadaniu byłby użytkownik tego forum.

Numeru vin nie wprowadzalem ale podejrzewam ze wyświetli nam ewentualne akcje serwisowe i przypomni o następnym terminie serwisu. Poza tym jest oznaczenie kontrolek i mały podręcznik użytkownika.

Dobrym dodatkiem byłoby dorzucenie możliwości zamówienia lawety w razie awarii auta, wysyłając od razu swoje położenie (taka funkcje ma m. In aplikacja ADAC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Język bym jakoś przeżył, chciałem tylko sprawdzić co to takiego więc nie musisz podsyłać ale dzięki :)

Być może pojawi się i polski

Lipa trochę bo piszą że na moim urządzeniu w tym kraju nie można zainstalować tej aplikacji :)

 

Nie ze wszystkimi telefonami współpracuje, gdyż muszą zostać spełnione warunki.

Nie wątpię, ale sama aplikacja nie oferuje żadnej wiedzy w której posiadaniu byłby użytkownik tego forum.

Numeru vin nie wprowadzalem ale podejrzewam ze wyświetli nam ewentualne akcje serwisowe i przypomni o następnym terminie serwisu. Poza tym jest oznaczenie kontrolek i mały podręcznik użytkownika.

Dobrym dodatkiem byłoby dorzucenie możliwości zamówienia lawety w razie awarii auta, wysyłając od razu swoje położenie (taka funkcje ma m. In aplikacja ADAC).

 

Aplikacja ma swoje plusy. Szkoda, że nie ma opcji wzywania lawety lecz z tego co udało mi się dowiedzieć z Centrali Volkswagena planowane jest więcej gier na androida bo na razie to tylko na iOS. I ta aplikacja przypadła do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, mam Sg2 jakiś miesiąc i walczę cały czas z zużywającą sie szybko baterią, w nocy telefon leży nie ruszany, wszystko powyłączane (wifi itp), tryb oszczędzania baterii włączony a zużycie jest 18proc przez 10 h :/ , wyczytałem że przydatna jest aplikacja Baterry Calibration ale musi być telefon zrootowany, polecacie tą operację więc szukam jak się do tego zabrać. Czy można jechać według tego poradnika, http://samsungomania.pl/jak-uzyskac-root-w-samsungu-galaxy-s-ii-poradnik.html ? Maj 2011 więc może coś już nowego jest ? U mnie w telefonie siedzi Android 4.0.3 wersja modemu I9100XXLPX , wersja jądra 3.0.15-I9100XWLPI_CL686447 numer wersji IML74K.XWLPI. Coś możecie doradzić żeby wydłużyć działanie baterii ,coś zmieniać czy nie? Planuje również zainstalować polecaną przez Michała aplikację Titanium Backup Pro bo za pierona nie wiem po cholere tyle aplikacji działa w tle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności