Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już śmiga Panowie :)

Dzięki za zainteresowanie :chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie aplikacja TORQUE na androida. Czy ktoś może korzysta z tej aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Torque korzystałem kilkukrotnie do doczytania i skasowania błędów w moim autku. Używam z interfejsem bluetooth i jak dla mnie to taki gadżet w telefonie :) dzięki któremu nie muszę szukać kogoś do pierwszej diagnostyki :) i który zawsze mam przy sobie w autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość sprawdzenia autentycznego przebiegu za pomocą tej aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj mam SGS3, i mowiac w skrocie - urywa beret. Co prawda predkosc dzialania nie jest duzo wieksza niz w SGS2, ale ekran to zupelnie inny wymiar. I na szczescie poprawiono fatalny dzwiek z SGS2 i tym razem, nawet na dolaczonych (a wiadomo jakie sa) sluchawkach, muzyka gra w koncu glosno i czysto.

Caly telefon jest idealnie spasowany, i jesli Koreanczycy zaczna robic auta jak telefony, to trzeba bedzie sie przejsc do salonu Kia;)

Jesli chodzi o wielkosc, to niestety na moje dlonie jest minimlanie za duzy, zeby swobodnie obslugiwac go jedna reka, ale cos za cos.

 

Michał jak Ci się sprawuje 3-jka? Nie grzeje się przy obciążeniu? Testowałeś już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Michal1980 Zobacz posta

Od wczoraj mam SGS3, i mowiac w skrocie - urywa beret. Co prawda predkosc dzialania nie jest duzo wieksza niz w SGS2, ale ekran to zupelnie inny wymiar. I na szczescie poprawiono fatalny dzwiek z SGS2 i tym razem, nawet na dolaczonych (a wiadomo jakie sa) sluchawkach, muzyka gra w koncu glosno i czysto.

Caly telefon jest idealnie spasowany, i jesli Koreanczycy zaczna robic auta jak telefony, to trzeba bedzie sie przejsc do salonu Kia

Jesli chodzi o wielkosc, to niestety na moje dlonie jest minimlanie za duzy, zeby swobodnie obslugiwac go jedna reka, ale cos za cos.

O fajowo, kurcze też mnie korci na niego, najpierw na żywo ten ekran pasuje zobaczyć :) Mam HD2 i ostatnio służbowym się bawiłem SonyXperiaRay i powiem wam że aż się zacząłem zastanawiać po co takie duże ekrany robią, w tym rayu jest wyświetlacz 3,3 i przyznam że całkiem przyzwoity.

Dzięki Michał za krótka relację , miło przeczytać nie kupione opinie przez samsunga, mógłbyś napisać coś więcej po paru dniach użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuzycie paliwa

A jest możliwość sprawdzenia autentycznego przebiegu za pomocą tej aplikacji?

 

Niestety nie ma. To tylko gadzet przydatny w sytuacji kiedy brak mfa. Potrafi przeliczyc (i zlogowac do pliku) kilka parametrow typu predkosc, przyspieszenie, cisnienie doladowania, moc na kolach, zuzycie paliwa itp. Tak jak pisal przedmowca potrafi tez zczytac i skasowac czesc bledow. Ale nie wszystkie - tylko dotyczace silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wielkie dzięki za info.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna aplikacja do aut jest Gauge-OBDII - nie testowalem jednak, bo nie mam kabla, ale kto ma, moze sprawdzic.

 

@Endrju, Kocko - SGS3 2 razy lekko mi sie zagrzal, ale nie bylo tak cieplo jak w SGS2.

Po 2 tygodniach moge napisac juz, ze:

 

- Ekran tak jak na poczatku - wyglada niesamowicie. Co prawda ludzie, ktorzy wczesniej mieli Retine (iPhone) mowia, ze widac piksele - ja iPhone´a nigdy nie mialem (tylko w sklepie ogladalem) wiec nie widze zadnych pikseli.

- Sa 4 (w SGS2 - 3) tryby wyswietlania kolorow - nawet w ustawieniu "naturalne" kolory sa bardziej zywe - szczegolnie zielen na zewnatrz. Dlatego az sie prosi o jakas aplikacje, ktore moznaby ustawiac nasycenie barw jakims suwakiem.

- Aparat niby ten sam co w SGS2 - 8MP - nie pamietam juz jak bylo w SGS2, ale tutaj, foto w 8MP ma format 4:3, wiec uzywam 6MP zeby zdjecie bylo panoramiczne. Sam aparat i przetwarzanie zdjec jest bardzo szybkie - znacznie szybsze niz w poprzedniku - jest cyk, i od razu mamy podglad zdjecia, albo trzaskac nastepne. Zdjecia (jak na telefon) wygladaja bardzo dobrze, ale nie drukowalem ich ani nawet nie ogladalem na laptopie czy TV, wiec wiecej nic powiedziec nie moge.

- Audio - tez juz wspominalem - na sluchawkach jest w koncu dobrze. Ponoc za sprawa calkiem przyzwoitego ukadu Wolfram (czy jakos tak) i osobiscie, zwykle sluchawki mi w zupelnosci wystarczaja.

- Video - nie ma problemu z odtwarzaniem plikow .mkv 720p (teledyski po 150-200MB) nic nie tnie, nie szarpie, choc testujac rozne odtwarzacze, w niektorych audio nieco rozjezdzalo sie z video - i musialem zmienic dekoder - ale to kwestia softu pewnie.

- GPS - siedzac na balkonie (zabudowanym) lapie wszystkie 12 satelit w ciagu 10-20 sekund (bez wspomagania) wiec szybciej niz w SGS2.

- czujnik cisnienia (barometr) - fajny dodatek, bo mozemy sprawdzic faktyczne cisnienie atmosferyczne.

- Wifi - znajduje mi wiecej hotspotow oraz pokazuje wieksza predkosc w Speedtescie - jednak przegladanie stron jest tak samo szybkie jak w SGS2

- Jakosc rozmow - malo rozmawiam przez telefon, wiec moze i wymagania w tej kwestii mam niewygorowane, ale dla mnie jest OK.

- Sterowanie glosem - mozemy cyknac fotke mowiac "shoot" czy "picture" - przydaje sie to w zasadzie wtedy, gdy trzymamy telefon w jednej rece, a pod druga na przyklad swoja pania i robimy fote przednia kamera - wtedy trudno paluchem kliknac spust migawki (nadal wirtualny niestety) wiec mowimy "smile" i pyk. Taki gadzet.

- Gry - nie gram w nic poza angry bird, symulatorem lotu i jakimis lamiglowkami, ale zainstalowalem max payne, zeby zobaczyc jak to chodzi, i chodzi bez najmniejszych zastrzezen.

- Bateria - Jest co prawda 2100mAh ale jesti wiekszy ekran i 4 rdzenie do zasilenia, wiec niech nikt nie spodziewa sie, ze telefon wytrzyma 3 dni bez ladowarki (zakladajac oczywiscie, ze kupujemy ten teelfon nie tylko do dzwonienia). Ja smigam w trybie oszczedzania baterii, i spokojnie na cala dobe bateria wystarcza. Pare razy nawet 2 doby udalo mi sie jej przetrwac bez ladowania, ale i tak laduje na noc. Pewnie na upartego, gdyby przestawic tryb sieci na 2G, powylaczac aktualizacje, szukanie wifi, dzwieki, przyciemnic wyswietlacz na maxa, to wykrzesaloby sie moze i 4 dni, ale chyba nie o to chodzi w takim kombajnie.

A teraz to najwazniejsze - czyli minusy:

- Na SGS3 na chwile obecna nie da sie zainstalowac aplikacji na zewnetrznej karcie SD. Ani ustawienia telefonu na to nie zezwalaja, ani nie radza sobie z tym aplikacje do tego celu istniejace. Na karcie mozna miec muzyke, filmy czy dokumenty, ale aplikacji nie zainstaluje sie. Troche mina, bo przeciez kiedys pamiec w telefonie sie skonczy, i wcale nie trzeba byc jakims freakiem, zeby zapelnic ta przestrzen - same mape na Polske i Niemcy to okolo 2GB, gry tez pobieraja dzisiaj po kilkaset MB danych wiec coz.... pozostaje miec nadzieje, ze Samsung cos z tym zrobi (albo jakis developer).

- S voice, czyli odpowiednik Siri u Apple - czyli gadanie do telefonu. Od samego poczatku ta opcja mnie nie ruszala, ale bylem ciekawy jak dziala. I dziala tak jak myslalem - jak kupa. Pal licho o brak wsparcia polskiej mowy, ale nawet po angielsku czy niemiecku aplikacja potrzebuje duzo czasu zeby nas zrozumiec i wykonac czynnos, na ktora normalnie potrzebowalibysmy kilku sekund - zatem to tez zbedny badziew,

- sterowanie glosem - mozemy glosowo podglaszac, sciszac i przerzucac utwory (przod i tyl) - niby fajne, bo np biegnac z sluchawkami, czy przegladajac internet , mozemy sluchac muzyki i np zatrzymac utwor czy go sciszyc - ale i tu jest zonk, bowiem mozemy uzywac sterowania glosem, tylko wtedy, gdy mamy wlaczony ekran i glowna strone odtwarzacza. Czyli kompletny fail wg mnie.

Rowniez pilot w sluchawkach, ktory w koncu doczekal sie przycisku, ktorym mozemy utwor zatrzymac lub przesunac na nastepny, dziala tylko ze stockowym odtwarzaczem...

- obudowa - o ile sam wyglad jest calkiem przyjemny, lacznie z klapka na wysoki polysk, tak owa klapka juz zdazyla mi peknac. Moze z wlasnej glupoty, bo zaczalem ja wyginac wzdluz i wszerz - tak jak w SGS2 - ale tutaj, jest ona polakierowana, i lakier po prostu popekal. Pekniecia sa minimalne i widac jest tylko pod swiatlo, ale co by bylo, gdybym zgial ja tak jak w SGS2?

Aha, i chodzi mi tylko o zgiecia wszerz - bo wzdluz jest OK.

- przycisk menu - dziala i wyglada dobrze, ale miedzy nim a obudowa, jest minimalna szpara, gdzie bedzie dostawal sie kurz. Ciekaw jestem, jak pozniej bedzie mozna to wyczyscic... W poprzedniku przycisk byl ladnie zlany w calosc z obudowa.

- glosnik - no muzyki nikt na tym sluchac nie bedzie, ale niestety tak samo jak w poprzednich Galaxy, jest tylko jeden, i to w miejscu, ktore latwo zakryc paluchem obslugujac telefon poziomo, czy kladac telefon na poduszce - nie jest zle, ale mam jeszcze pewne zboczenia po mojej przygodzie z Nokia N900 (tam byly 2 glosniki dajace swietne stereo).

- rowniez z N900, ciagle brakuje mi transmitera FM. Po prostu mala rzecz a cieszy, gdy np chce pokazac w paru osobom filmik w samochodzie i nie moge puscic przez glosniki, albo gdy chce posluchac internetowego radia w pracy, tez przez jakies glosniki.

- gorilla glass 2 - oczywiscie nie wierze w bajki o niezadrapywalnych szkielkach, ale w SGS3 mamy 90% wiecej szans na stluczenie tego szkla, ktore wystaje doslownie o dziesiate czesci milimetra ponad obudowe - z jednej strony to dobre dla palucha, ktorym jezdzimy po tym ekranie, ale jakikowliek kontakt, z ktorej kolwiek strony telefonu z twardym przedmiotem, moze skonczyc sie peknietym ekranem. Na forum juz sa przypadki, ze telefon spadal z kieszeni na ziemie, i pekal caly wyswietlacz - SGS2 wypadal mi conajmniej 5 razy z kieszeni na asfalt i beton, i jedynie pocharatala sie obudowa na kazdym rogu, ale wyswietlacz byl caly.

Dlatego tez zamowilem obudowe Brando - taka przezroczysta, gumowata, ktora zabezpeiczy boki i rogi telefonu, a poki co, musze obchodzic sie z tym jak z jajkiem;)

- dobija mnie rowniez brak mozliwosci otwarcia wiecej niz 8 okien w przegladarce oraz brak mozliwosci sciagania wiecej niz jednego pliku - choc w tek kwestii to moze wina hostingow i po prostu nie pozwalaly mk sciagac dwoch plikow.

- najwiekszym rozczarowaniem jest jednak sytuacja, gdy wychodzac z jakiejs aplikacji do ekranu glownego (przyciskiem home) zdarza sie, ze telefon mysli ze dwie sekundy, jakie tam na pulpicie byly ikony - a jeszcze gorzej jest, gdy wchodze w pulpit aplikacji - wtedy po prostu ogladam sobie przez 3-4 sekundy jak zielone robociki zamieniaja sie w apliacje - czyli po prostu caly spis aplikacji budowany jest od nowa. Rowniez przy wyjsciu do glownego panelu, zdarza sie, ze ubija mi niektore procesy - np facebooka czy apliakcje euro 2012.

Telefon mam zrootowany, ale soft oryginalny 4.0.4. z nakladka golauncherEX i nie mam zamiaru kombinowac z innymi romami, bo nie po to kupilem telefon z najwyzszej polki (tej dla normalnych ludzi oczywiscie) zeby teraz uzerac sie z 3-sekundowymi lagami.

byc moze to wina ktorejs aplikacji, moze kwestia niedporacowanego ICS na SGS3 - nie wiem, ale strasnie mnie to drazni i licze, ze przy nastepnej latce, bedzie to wyeliminowane.

- Ladowarka to tutaj kabel USB-mUSB ktory podlaczamy do wtyczki USB - ma on dlugosc okolo jednego metra, czyli akurat tyle ile wynosi odleglosc od gniazdka do stolika nocnego. Zatem uzywanie telefonu w lozku, gdy podpiety jest do ladowarki jest niemozliwe - chyba ze spimy na materacu obok gniazdka:)

- Samsung chyba rowniez przestal wspierac facebooka na rzecz google plus, i juz nie zsynchronizuja sie nam urodziny znajomych z FB z kalendarzem - jedynie jakies wydarzenia, na ktore jestesmy zapisani.

- Nieco irytujacy jest tez fakt, ze w Korei i Kandzie pojawi sie SGS3 z obsluga LTE i nieco innymi parametrami technicznymi - dwurdzeniowym procesorem i 2GB Ramu. Szkoda, ze nie upchneli od razu we wszystkich 2GB bo z tego 1GB ramu pozostaje mi 100MB wolnych przy intensywniejszym uzytkowaniu - co prawda nic wtedy nie zwalnia ani odrobine, ale kto wie, co bedzie za miesiac dwa.

 

To tak z grubsza chyba. Telefon jak widac ma pewne niedociagniecia - jak kazdy inny. Na chwile obecna ocenilbym go na 7,5/10. Podejrzewam jednak, ze obecne problemy nie sa sprzetowe i bedzie je mozna rozwiazac za pomoca aktualizacji oprogramowania, tak jak to mialo miejsce w pierwszych SGSach czy SGS2 - i jesli tak sie stanie, telefon zyska u mnie 9,5/10.

Czy warto go brac? To zalezy juz od kazdego z osobna i jego wymagan co do telefonu. Ja na pewno nie kupilbym go za cene za jaka sprzedaje go sklep Samsunga czy operator, ale juz na Alledrogo ponoc mozna wyhaczyc sztuke nowke za 2 tysiace i mniej wiec to juz w miare rozsadna kwota jak na wielofunkcyjne urzadzenie jakim jest SGS3.

Nie jestem jednak w stanie stwierdzic, czy gdybym nie mial wczesniej SGS2, to czy teraz bym kupil SGS3 czy SGS2 i zatrzymal w portfelu pare stowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za testy i podzielenie się opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooooooo Michał jesteś wielki :) Dzięki za "streszczenie" :) chyba sobie daruje trójkę , jeszcze z miesiąc poczekam żeby dwójki bardziej spadły i wybiorę dwójkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze z miesiąc poczekam żeby dwójki bardziej spadły i wybiorę dwójkę.

 

Polecam, polecam ;)

 

Choć gorilla glass nie jest, aż taka niezniszczalna, po pół roku są malutkie rysiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zupelnie na temat, ale tu chyba pasuje najlepiej:

Ktory polski operator ma najlepsze oferty pre paid? Chodzi mi przede wszystkim o neta i jakies minuty - potrzebne bedzie mi na 2 tygodnie... I czy sa startery z micro SIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Play i taryfa Lubię TO!

 

Doładuj za 50pln po włączeniu tej taryfy. Będziesz miał 1GB neta w gratisie. Potem za 10pln kupujesz nielimitowane smsy do wszystkich. Zostaje 40pln na rozmowy przy 29gr za minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak kolorowo, teraz nie wiem skąd znikneło mi 30zł z konta w mixplusie. Mam wykupiony pakiet internetowy "niby" 125mb i niby mieszcze sie w tym limicie. Dosłownie 2 godziny temu sprawdzałem stan konta i było ponad 70zł, po czym telefon grzecznie leżał. Czy strata tej gotówki może być spowodowana jakimiś automatycznymi aktualizacjami? telefon to SE Xperia Neo V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to tak kolorowo, teraz nie wiem skąd znikneło mi 30zł z konta w mixplusie. Mam wykupiony pakiet internetowy "niby" 125mb i niby mieszcze sie w tym limicie. Dosłownie 2 godziny temu sprawdzałem stan konta i było ponad 70zł, po czym telefon grzecznie leżał. Czy strata tej gotówki może być spowodowana jakimiś automatycznymi aktualizacjami? telefon to SE Xperia Neo V

 

Oczywiście że może. 125MB to miesięczne zużycie przy aktualizacji poczty, pogody itp. Musisz w ustawieniach marketu mieć ustawione autoaktualizowanie przez wifi - bo jeśli coś będzie się chciało zaktualizować a dostępne połączenie to będzie tylko przez dane pakietowe to telefon wyssie ci ten pakiet bardzo szybko. Czasem appka ma 1MB a czasem 30. Kilka aplikacji i sayonara pakiecie. Poza tym nie prościej zarejestrować się na stronie operatora i sprawdzić billing gdzie kasę wcięło? Pieniądze zazwyczaj same nie znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę z telefonu przesłać filmu na YouTube, zaczyna wysyłać a później wyświetla "oczekiwanie na ponowienie próby", robię ponów i to samo. Na koniec: "Niepowodzenie. Błąd sieci." Próbuję zarówno na 3G jak i na wifi. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saint, ale jaki telefon, jaką aplikacja?

Sprawdź czy jesteś wylogowanY na komputerze. Może faktycznie błąd sieci i trzeba spróbować później.

Ja parę dni temu uploadowalem z telefonu (na nim mam inny profil niż na pc) < i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saint, na 100 procent nie wiem ale chyba należy być wylogowanym na pc jeśli chcesz się zalogować na komie.

Dziś będę u swojej matuli, ona ma sgs plus to spróbuję cos przesłać na tube i zobaczę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności