Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Piter, tez mam ACE i jak byłem u mamy, ma neostradę tez miałem problem którego w sumie nie rozwiązałem.

Wykrywa mi sieć, klikam i mam okno do wpisania hasła gdyż siec jest zabezpieczona. Wpisuje ( kilkanaście razy ) hasło i **** zbita, nie łączy się. Coś pamiętam że podczas pierwszego łączenia coś kliknąłem w stylu - odrzuć sieć czy jakoś tak i teraz sa takie problemy....

Tez nie mam pomysłu jak to odkręcić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pamiętam że podczas pierwszego łączenia coś kliknąłem w stylu - odrzuć sieć czy jakoś tak i teraz sa takie problemy....

wlącz w ustawieniach wi-fi informowanie o dostepnych sieciach

w routerze zmien zabezpieczenia (zapewne masz WPA2,zmień na WEP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piter, tez mam ACE i jak byłem u mamy, ma neostradę tez miałem problem którego w sumie nie rozwiązałem.

Wykrywa mi sieć, klikam i mam okno do wpisania hasła gdyż siec jest zabezpieczona. Wpisuje ( kilkanaście razy ) hasło i **** zbita, nie łączy się. Coś pamiętam że podczas pierwszego łączenia coś kliknąłem w stylu - odrzuć sieć czy jakoś tak i teraz sa takie problemy....

Tez nie mam pomysłu jak to odkręcić....

tak, tylko, że u mnie działało przez kilkadziesiąt minut a później się rozłączył.

 

 

wlącz w ustawieniach wi-fi informowanie o dostepnych sieciach

w routerze zmien zabezpieczenia (zapewne masz WPA2,zmień na WEP)

 

już nawet wyłączyłem na chwile wszystkie zabezpieczenia, zmieniłem nawet nazwę sieci i dalej jest to samo.

Poczytałem na forum Android, że ACE nie lubi się ponoć z routerami Cisco a ja taki właśnie mam...

przeczytałem tam taką informację, której nie mogę rozkodować na język polski...

"Ja mam router w domu ktorego nielubi moj ace... dopiero jak wgralem cm to wifi zaczelo dzialac xD smieszne nie? Na 4.0 tez mi teraz dziala. Tak wiem powiecie ze wczesniej robilem cos zle, a ja tyle razy probowalem uzyskac polaczenie i nic..."

 

czy ktoś może mi powiedzieć po polsku co to jest cm i gdzie to powinno sie wrgać? oraz ogólnie przetłumaczyć np ten temat http://forum.android.com.pl/f302/problem-z-wifi-126764/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w routerze zmien zabezpieczenia (zapewne masz WPA2,zmień na WEP)

 

Mam u siebie w domu WPA-2 i jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może zrobić coś takiego jak reset ustawień sieciowych w tel. Czasami pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś może zrobić coś takiego jak reset ustawień sieciowych w tel. Czasami pomaga.

prawdę mówiąc nie bardzo wiem jak to a ace zrobić

 

warto dodać, że jak próbuje się łączyć z routerem, to bardzo często nagle pokazuje, że jest poza zasięgiem a siedzę obok routera...

Edytowane przez Piter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlącz w ustawieniach wi-fi informowanie o dostepnych sieciach

w routerze zmien zabezpieczenia (zapewne masz WPA2,zmień na WEP)

 

 

:krzeslem

 

Od 2 lat WPA nie jest żadnym zabezpieczeniem i wystarczy pół godzinki szukania w guglu żeby rozkminić jak jest rozpykać. Za rakie rady powinien być ban na internet.

 

Kuczi - WIPE dobry na wszystko ;)

 

Ogólnie niektóre routery mają problem z Amdroidem. Czasem wystarczy zmniejszenie MTU (w przypadku neozdrady) a i czasem to nie pomaga jak się router uprze. Tu lista:

 

http://forum.android.com.pl/f31/routery-dziaa-ajae-ce-niedziaa-ajae-ce-z-androidem-1058/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuczi - WIPE dobry na wszystko

 

Ogólnie niektóre routery mają problem z Amdroidem. Czasem wystarczy zmniejszenie MTU (w przypadku neozdrady) a i czasem to nie pomaga jak się router uprze. Tu lista:

 

http://forum.android.com.pl/f31/rout...ndroidem-1058/

 

Dzięki wielkie , jak będe u mamy to sprawdzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter, CM- cyanogenmod :) TZW rom to telefonu. Jesli jesteś na forum android.com.pl to poczytaj sobie o flashowaniu telefonu. Aktualnie pewnie masz czystego androida. Mozna wgrać cyjana. Podnosi wydajność i niweluje sporo błędów. Ale o tym trzeba poczytać co by babola nie zrobić.

 

4.0 To rom android 4.0 Ice cream sandwitch. Podobny przypadek jak cyjan, tylko oparty na andku 4.0 a nie 2.3 :)

 

Ogólnie to można by na ten temat magisterke napisać :) Jesli masz jakies pytania to wal śmiało.

 

P.S. Zeby całkowicie zepsuć telefon poprzez flash, trzeba się postarać, prawie sie nie da tego zrobić, ale zdarza się. Jeśli zdecycujesz sie na cyjana postępuj zgodnie z instrukcjami na forum. Na pewno się uda. I przed oddaniem telefonu do serwisu pamietaj o wgraniu oryginalnego androida od samsunga. Oryginalne softy, na których producent uznaje gwarancje są tutaj http://www.samfirmware.com/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie niektóre routery mają problem z Amdroidem. Czasem wystarczy zmniejszenie MTU (w przypadku neozdrady) a i czasem to nie pomaga jak się router uprze. Tu lista:

 

http://forum.android.com.pl/f31/rout...ndroidem-1058/

 

Na tej liście działających jest właśnie mój router i generalnie nie mam żadnych problemów przy innych telefonach z androidem.

Dopiero Ace ma problem...

 

 

Piter, CM- cyanogenmod

w międzyczasie o tym doczytałem gdzieś, ale i tak nie wiem jak to ugryźć prawdę mówiąc a nie mam doświadczenia z flashami więc nie chcę się sam za to zabierać.

Ze wsparcia technicznego Samsunga otrzymałem informację, że powinienem zresetować telefon i podali mi do tego kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali Ci pewnie kod na hard reset. Mozna, jesli nie masz jakiś waznych danych to próbuj :) Nie zaszkodzi :)

 

Zainstalowałem na Galaxy S RESISTANCE V9 :) Wygląd ICS, system 2.3.6 :) BLN, overclocking na 1.2. Wrazenia bardzo pozytywne. Nareszcie galaxy nie zamula :)

 

Pit, ja tez nie miałem doświadczenia. Ważne zeby robić wszystko zgodnie z poleceniami na forum a musi się udać :) Ale jak wiadomo, czasami występuje złośliwość rzeczy martwych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie mam pytanie , czy ma ktoś z was Samsunga Galaxy S II ? Mam zamiar kupić sobie takiego Samsunga ale chce mieć jakąś opinie kto go ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz dokładnie wiedzieć? Miałem przez chwilę - świetny telefon wszystko ma - dla mnie tylko bateria powinna być z 2 razy mocniejsza. Lata jak szatan - z telefonów, które miałem w ręce to tylko Note był szybszy, ale to już koń wielki, chociaż do kieszeni jeansów się mieści, bo cienki jest jak notes, ma dużo mocniejszą baterię, która mimo ogromnego wyświetlacza utrzymyje telefon nawet do 2 dni przy "normalnym" używaniu". SGS2 niektórzy potrafia w 8 godzin rozładować korzystajac z netu, grając itd. Korzystając z GPSu telefon działa w porywach do 4 godzin. Po za tym, to szatan wcielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Galaxy S2 można dokupić za stówę oryginalną baterię 2Ah. Telefon staje się ciut grubszy ale i dłużej działa. Ja mam między innymi S2 i jak korzystam z niego jako z telefonu to i 3 dni daje radę, oszczędzając prąd (wyłączając wifi, nie nadużywając 3G) to i 4-5 dni jest osiągalne (mam 2.3.5 KI4 Stock). A katując - 3 godziny netu, godzina grania i godzina czy dwie mp3 wytrzymuje od rana do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem na Galaxy S RESISTANCE V9 Wygląd ICS, system 2.3.6 BLN, overclocking na 1.2. Wrazenia bardzo pozytywne. Nareszcie galaxy nie zamula

na kompach to ja się znam, ale przy telefonach to jakoś wypadłem z obiegu, czytam i jakbyś napisał to samo po hiszpańsku, to zrozumiałbym tyle samo ;)

 

 

Pit, ja tez nie miałem doświadczenia. Ważne zeby robić wszystko zgodnie z poleceniami na forum a musi się udać Ale jak wiadomo, czasami występuje złośliwość rzeczy martwych

a gdzie moge znaleźć instrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygic wg mnie jest lepszy. Graficzne to raz a dwa, mówi numer drogi czy zjazdu a w AM nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://chomikuj.pl/Stuku2/!!!AUTO+MAPA+DLA+ANDROID!!!

 

Dla Wszystkich zainteresowanych. Nowa wersja beta Auto Mapy dla Androida. Zapraszam do testów.

 

P.s jak to będzie działać w miarę normalnie to sprzedaję nawigacje i kupuje telefon z robocikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na finalną wersję Automapy. Póki co używam Sygic i jeszcze mnie nie zawiódł - zarówno w Polsce jak i za granicą ;)

 

Zainstalowałem na Galaxy S RESISTANCE V9 Wygląd ICS, system 2.3.6 BLN, overclocking na 1.2. Wrazenia bardzo pozytywne. Nareszcie galaxy nie zamula

Przetestuj sobie GamerzRom (wygląd też ICS, OC do 1.3), nawet GTA3 śmiga bez zacięcia :D

Edytowane przez michalrx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co używam Sygic i jeszcze mnie nie zawiódł

Też używam i zadowolony jestem ale mi w PL pokazuje ograniczenia prędkości trochę dziwne: 60 w zabudowanym i 90 na ekspresowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też używam i zadowolony jestem ale mi w PL pokazuje ograniczenia prędkości trochę dziwne: 60 w zabudowanym i 90 na ekspresowej ;)

 

Rzeczywiście, z tym muszę się zgodzić - ograniczenia prędkości podaje dziwne, ale jakoś nie zwracam na to uwagi, przecież liczą się znaki a nie aplikacja w telefonie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności