Skocz do zawartości
Vipergti

Szyberdach Passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w swoim pasku b3 szyberach szklany, otwierany tylko lekko w górę.. Zastanawiałem się nad założeniem el. szyberdachu, jednak nie mam pojęcia czy da radę założyć taki..W związku z tym nasuwa mi się pytanie na które może ktoś będzie znał odpowiedź, a mianowicie : Czy da się założyć szyber elektryczny gdy był zwykły szklany??może ktoś już przerabiał ten temat??Będę wdzięczny za każdą odpowiedź..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że pasuje bo sam mam taki motyw robiony tylko tak nie do konca moze jak u Ciebie bo u mnie byl wczesniej el. tylko blaszany (troche inne konstrukcje ) hmmm na 100% nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze powinien pasowac

Edytowane przez b0ss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Podsufitka zostaje stara, czy trzeba zmenić? otwory pod nowy szyber były czy trzeba robić? Ciężko to podłączyć?Masz może jakieś fotki z przeróbki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad założeniem el. szyberdachu, jednak nie mam pojęcia czy da radę założyć taki..W związku z tym nasuwa mi się pytanie na które może ktoś będzie znał odpowiedź, a mianowicie : Czy da się założyć szyber elektryczny gdy był zwykły szklany??

Jak ten co masz był dokładany to nie będzie pasował ori. A podejrzewam ze ktoś go sobie założył sam, bo z fabryki wychodziły tylko elektryczne albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Podsufitka zostaje stara, czy trzeba zmenić? otwory pod nowy szyber były czy trzeba robić? Ciężko to podłączyć?Masz może jakieś fotki z przeróbki??

 

 

U mnie nic nie trzeba bylo przerabiać, nie wierciłem zadnych otworów i nie ciagnolem kabli bo byly juz od starego szyberka przeciągnięte, podsufitka tez stara zostala. Wiec tylko ja wyjelem podmienilem szyberdachy i po temacie :)

 

Jak ten co masz był dokładany to nie będzie pasował ori. A podejrzewam ze ktoś go sobie założył sam, bo z fabryki wychodziły tylko elektryczne albo wcale.

 

No nie wiem czy ktos go zalozyl sam bo ja tez już sie spotkalem z recznym szyberdachem w passacie który sie uchyla i chowa z napędem na korbkę albo pokrętło tego juz nie pamietam wiec troche tu mozna polemizowac na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy ktos go zalozyl sam bo ja tez już sie spotkalem z recznym szyberdachem w passacie który sie uchyla i chowa z napędem na korbkę albo pokrętło tego juz nie pamietam wiec troche tu mozna polemizowac na ten temat

 

no tak uchyla i chowa na korbe to sam takiego widziałem szyber-dach z golfa

najlepiej zrób fotke podsufitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był albo elektryczny blaszany albo wogóle, tak jak piszę GURAL, żadnych korbek fabrycznie nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się założyć szyber elektryczny gdy był zwykły szklany?

Nie da się. Aby założyć ori szyberdach musiałbyś wymieniać także dach

 

U mnie nic nie trzeba bylo przerabiać, nie wierciłem zadnych otworów i nie ciagnolem kabli bo byly juz od starego szyberka przeciągnięte, podsufitka tez stara zostala. Wiec tylko ja wyjelem podmienilem szyberdachy i po temacie

kolega ma zwykły nieoryginalny uchylny szyberdach ( bez zadnej mechaniki(korbki)/elektryki) z dziurą wycinaną w jakimś warsztacie. Mając taki szyberdach nie da się założyć oryginalnego obojętnie czy blaszanego czy szklanego.

No nie wiem czy ktos go zalozyl sam bo ja tez już sie spotkalem z recznym szyberdachem w passacie który sie uchyla i chowa z napędem na korbkę albo pokrętło tego juz nie pamietam wiec troche tu mozna polemizowac na ten temat

to spotkałeś się z sytuacją że komuś spalił się silniczek i zamiast niego wstawił sobie korbkę np z seata (albo cały szyber). Ale generalnie miał ori szyberdach czyli jego dach był odpowiednio przystosowany i w takiej sytułacji można zmieniać z blaszanego na szklany i odwrotnie. Ale tak jak napisałem wcześniej jeżeli ktoś ma nie ori szyberdach to bez wymiany dachu nie założy ori szybra.

Był albo elektryczny blaszany albo wogóle, tak jak piszę GURAL, żadnych korbek fabrycznie nie było

Jak komuś pękła prowadnica lub coś to mógł sobie wymienić np z seata toledo tam są takie same szyberdachy i większość z nich miała korbkę zamiast silniczka.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy ktos go zalozyl sam bo ja tez już sie spotkalem z recznym szyberdachem w passacie który sie uchyla i chowa z napędem na korbkę albo pokrętło tego juz nie pamietam wiec troche tu mozna polemizowac na ten temat

Nie ma o czym polemizować, albo jest elektryczny, albo wcale, każdy inny wariant, to rzeźba właściciela.

Zróbcie fotki, jak wygląda szyber od środka to można powiedzieć coś więcej na temat możliwości założenia elektrycznego, oryginalnego szybra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności