Skocz do zawartości
arth

Podłaczenie elektr., podgrzew. siedzen -gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

"dorobiłem":D sie kabli do siedzonek z VR6 - elektr. regulacja i podgrzewanie.

 

Załaczam fotki, Foto 1 to regulacja podgrzewania i 3 koncowki.

 

-brąz - pewnie masa, wiec treba zdjąc koncówke i wbic sie do gwiazdki obok bezpieczników czy jak?

 

- czerwony kabel, zielona koncowka to pewnie plusik

- siwy zapewne podswietlenie włacznika

 

Foto 2:

 

wiadomo ze plusik i minusik

 

Moje pytanie: gdzie ja mam się wbijac z tyłu w panelu elektryki? na wyczucie gdzie będzie pasowało to raczej nie czy jak?

 

napiszcie pare słowek, a jakies foto to juz by był wypasik;)

 

THNX

podgrzewanie.JPG

elektryka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety powyzsze linki nie dają mi odpowiedzi na pytanie gdzie mam się wpiąć, jak juz zawieraja schemat panela od tyłu no to mógłby mi ktos zaznaczyc gdzie to ma byc, co prawda tego nie rozbierałem jeszcze, no chyba ze ewidentnie bedzie pare miejsc wolnych i od razu bede wiedział gdzie sie podpiąć:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F. 2. - czerwony plus z aku,albo ze skrzynki, powinny tam być wyjścia na taką wtyczke, a jak nie to najprościej z aku, tylko daj bezpiecznik, minus wiadomo ;)

F1.

brąz - masa

czerwony - Wg schematu chyba powinien być czarny ? pin D9 czyli wtyczka D pozycja 9. pod bezpiecznikiem 14

niebieski z szarym - Wtyczka D pozycja 12

edit

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2204 w tym temacie masz praktycznie wszystko

skrzynkabezplp7.th.jpg tutaj jest fotka tyłu skrzynki bezpieczników, więc już będzie Ci łatwiej :)

Powodzenia ;)

Edytowane przez -JaszczomP-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co prawda tego nie rozbierałem jeszcze

Jak rozbierzesz bedziesz wiedzial co gdzie wlozyc:D

Pasuja kolorami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotele z B4 czy B3 bo na zdjeciu kable są od B4 , w B3 były troszkę inne wtyczki-płaskie,kilka kabli razem na jednej wtyczce-to te pod fotelem a ta do podpięcia z fotela pod wtyczkę wychodzącą z wiązki jest chyba czteropinowa- taka sama jak w """komputerach prądowe z zasilacza""" ...

.....jak ta technika idzie do przodu--mój paszczak może zaopatrywać się w części w serwisie komputerowym...:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie trzabyło troche prosciej a nie jakies schematy całej kostki instalacyjnej. Dzis to wszystko rozebrałem i okazuje się, ze sprawa jest bardzo prosta - wszystkie brązy czyli masa pod gwiazdkę masową, a cała reszta według kolorów koncówek po prostu tam gdzie jest jeszcze wolne miejsce - ponadto było to w moim przypadku w 3 "nadkostkach" czyli tych, które wydają się byc domontowane w gornej częsci całej skrzynki, kazda z nich ma 4 wejścia. No i po problemie. W sumie moja wina za te banalne pytania, jednak thnx dla was hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa, nie denerwój mnie :D lepiej mi powiedz jakie masz napięcia pod fotelami, a już w szczególności na kostce/wtyczce którą się wpina w fotel. Pin 4 to masa, a zatem jak Ci grzeją siedzenia to jakie masz napięcie miedzy 1-4,2-4,3-4?

 

a najlepiej pomóż: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2204&page=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jezeli chodzi o to, to najpierw mi poedz czym ja mam te napiecie mierzyc haha a skocze i kupie, bo mi w sumie potrzebny taki bajer tandeta omo volto pradomierz, zapytam jutro u sasiada czy ma haha a co do grzania siedzen to jeszcze podyskutujemy, bo kierowcy jakby grzeje ale pasazera ni ch...., wiec albo kostki pod siedzeniem, albo pokredelko na desce, aha poedz mi jeszcze jak dlugo one sie nagrzewaja bo u ojca w audi to moment a tu moze z 3 min czekalem i ledwo cos bylo czuc

Edytowane przez arth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 3-5 minuty. Ja mam taki problem, że mi żaden nie grzeje. A przekaźnik czasem cyka a czasem nie (jeden jest na 100% uszkodzony) jak już cyknie to i tak nie grzeje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierowca grzeje, dzis po przejechaniu kilkuset metrow juz czulem ciepełko:D pasazer nie grzeje, spr kostki moze to ich wina tzn przekazniki, w najblizszym czasie dokonam pomiaru napięcia tak jak chciałes przy wyłaczonym jak i zalaczonym zapłonie i sie odezwe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze, a potem będę Cię jeszcze męczył z tymi pomiarami na "działającym" fotelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności