Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Właśnie zagwozdkę mam. Mam zestaw głosnomówiący (mikrofon w lampce i instalację pod Nokię 6310i, tylko młody zepsuł niestety uchwyt i nie działa jak powinno).

 

Chciałbym zrobic taki myk, bym mógł sobie przystosować radio do Nokii 5800. Czyli po zadzwonieniu wycisza muzykę, rozmawiasz za pomocą mikrofonu w lampce i ogólnie, żeby wszystko działało jak fabryczny zestaw.

 

Co kupić? Jak się do tego zabrać? Co przerobić? Lutowanko i przeróbki instalacji mi nie straszne. Czy da się wykorzystać oryginalne kabelki z instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Jacku, wydaje mi się że wystarczyło by żebyś przerobił sobie samą wtyczke. O ile się nie mylę 5800 ma wyjście pod jack'a więc wystarczyło by odnalezienie który kabel ze starego zestawu za co odpowiada, przelutowac tylko końcówke na podwójną, jedną do ładowania drugą na jack'a i powinno hulać :)

taka moja teoria :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przelutowac tylko końcówke na podwójną, jedną do ładowania drugą na jack'a i powinno hulać

 

nie jest to takie proste w nokiach 6310i byla jeszcze komunikacja cyfrowa z orginalna centralka, i orginalna centralka do noki 6310i wspolpracuje tylko z nokia 6310i

 

polecam temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16330&highlight=navik+bluetooth

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ck-7W chyba najtanszy BT nokii i nie masz problemu. Okablowanie nawet moze pasowac, bo to nastepca tego CARK 91. Albo jak juz chcesz, kup sobie cos takiego:

http://www.allegro.pl/item888610258_blaupunkt_interface_bluetooth_usb_audi_vw_ford.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby pokazać coś - ja mam tam taki uchwyt:

 

http://img199.imageshack.us/img199/6376/aa03.jpg

 

i podłączome po drodze przez taką śmieszną wtyczkę z miejscem na antenkę. Niegłupio wygląda ten BT Blaupunkta, jedyne co razi, to ta srebrna obudowa - ni to przypiłą, ni przyłatał. Niebeiski przycisk by uszedł w tłoku i tak niebieskie podświetlenie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszeczkę temacik. Co do centralki, to tam nie mam ani zielonej, ani czerwonej, tylko białą o numerach: 3B0 035 729 A

 

I teraz poproszę o porady - co wstawić, by bluetooth był i by wykorzystać firmowe radio i mikrofon. Z tego, co wiem, to mikrofon ma albo potrzebuje przedwzmacniacza, bo inaczej nie chce działac. Dlatego też prosze o konkretne modele zestawów. Jak ktoś przerabiał i mu to działa wszystko, to poproszę o podzielenie się uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałem się dowiedzieć, do jakiego telefonu pasuje ten uchwyt do zestawu głośnomówiącego?

SNC00274.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich chciałem się dowiedzieć, do jakiego telefonu pasuje ten uchwyt do zestawu głośnomówiącego?

 

Powinna podejść Nokia 6230i lub każda inna z długim złączem pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności