Skocz do zawartości
devil-80

Miękki hamulec schodzi do konca i stuki z tyłu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wlasnie kupiłem autko problemem jest miękki pedał hamulca który schodzi do konca ale słabo hamuje. Jak na postoju pompuje pedał to robi się twardy,ale później wraca znowu miękki. Czy powodem może być pompa czy wystarczy odpowietrzyć (sprzedawca mówił,że niedawno były zmieniane klocki,potem auto stało ok 4 tygodni więc to też może być powód,wraz z klockami mechanik niby zmieniał też jakieś wężyki ).

 

Drugi problem tu jakieś stuki z tyłu jak by tłumnik latał i uderzał ale to nie wygląda mi na tłumik, bo jak naciskałem na tył auta to jak by amortyzator hałasował tak stukał ale autem jedzie się wygodnie tylko te stuki mnie martwią.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak go kupowales to pozaloweś 50 zl na przegląd na stacji diagnostycznej ? jeju ale sknery

teraz masz efekty, hamulce wyszlyby od razu na przeglądzie i wiedzialbys które hamują i jak a które nie

jak diagnosta wskoczylby pod samochód to takze przejrzałby ci zawieszke i caly spód

 

teraz szukasz wróżek na forum ? o rany fajne podejście

 

co ja bym zrobił ? :

- co do hamulców to rozebrał wszystkie i porządnie sprawdził i złożył, wymienił plyn i odpowietrzył

- co do stuków pojechał na kanał albo najlepiej na stacje diagnostyczną

 

3m sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego co do stuków to sprawdz czy przy tylnej piaście jak masz tarczę hamulcową i za nią blachę-osłonę ,ona potrafi dzwonić jak koło o nią ociera,u mnie jak wymieniałem klocki przypadkowo odgiąłem tą osłone i potem miałem dzwonienie jakby tłumik latał ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany klocki z tyłu i coś w środku amora nie ejst dokręcone.

Ps kolego MiRobert 50zł to może w Polsce a tutaj to wygląda ciut inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel samochód masz nowy więc zapowietrzenie układu hamulcowego jest raczej wykluczone. Dla pewności można sprawdzić w stacji diagnostycznej ile procent wody ma płyn hamulcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej stawiałbym na zapowietrzony układ skoro były robione klocki i wężyki wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irlandii nie zauważyłem :-/ wiec nie odnosze sie do kosztow w irlandii , mimo to koszt na stacji powinien byc chyba nizszy niż wartość samochodu a poza tym ten koszt urwałbyś od sprzedawcy bo bys mu pokazal co jest nie halo

 

Marek po czym wnosisz że Daniel kupił NOWE auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie dopatrzyłem. Zwróciłem uwagę na datę 2009.

Jeśli mechanik zmienił " wężyki " czyli przewody hamulcowe to odpowietrzenie układu musiało mieć miejsce. Chyba, że nie dokładnie odpowietrzył cały układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokoro kolega pisze ze pedał wpada w podłogę to znaczy ze albo ma nie odpowietrzony układ albo wężyk z podciśnienia z serwa się zsunął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 03 zapomnialem dodać 1.9 130 koni. Zauważyłem też np że jak długo trzymalem ten pedał przed rądem zwalniałem z ok 100km/h to pedał w końcu był tak twardy ,że musiałem go puścić bo i tak nic nie dawało:(

 

Nie bylo zbytnio mozliwosci go sprawdzic to po 1 a po drugie to wydawal sie ok jak nim jechalem 1 raz,poza hamulcami ,ale myslalem ze to błachostka a tych stuków nie słyszałem.

Ktoś może mi jeszcze powiedzeć jak to jest z tymi kontrolkami inspekcji np wymiana oleju gdzie ona jest i czy mozna gdzies sprawdzić jak długo można jeszcze na tym oleju jezdzic. Ja mam bardzo brudny olej -mechanik zalecil mi jego wymiane bo niby nie byl zmieniany dawno,ale nie mam zadnej informacji o tym na komputerze(moze to wina ,ze mam tylko wyświetlacz o spalaniu itp a brak tego gornego sa tam tylko ikonki).

ss851916.th.jpg

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugi problem tu jakieś stuki z tyłu jak by tłumnik latał i uderzał ale to nie wygląda mi na tłumik, bo jak naciskałem na tył auta to jak by amortyzator hałasował tak stukał ale autem jedzie się wygodnie tylko te stuki mnie martwią.

 

Jeżeli chodzi o te stuki z tyłu to ja miałem podobny problem, okazało się, że pod odbojem gumowym tzw. zderzakiem znajduje się tulejka ochronna (jest ona zamontowana na amortyzatorze) - jeżeli jest źle zamontowana (u mnie "fachowcy" z Norauto to montowali) to stuka jak cholera. Oczywiście nie wpływa to na działanie amortyzatora, ale stuki są denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rocznik 03 zapomnialem dodać 1.9 130 koni. Zauważyłem też np że jak długo trzymalem ten pedał przed rądem zwalniałem z ok 100km/h to pedał w końcu był tak twardy ,że musiałem go puścić bo i tak nic nie dawało:(

 

Nie bylo zbytnio mozliwosci go sprawdzic to po 1 a po drugie to wydawal sie ok jak nim jechalem 1 raz,poza hamulcami ,ale myslalem ze to błachostka a tych stuków nie słyszałem.

Ktoś może mi jeszcze powiedzeć jak to jest z tymi kontrolkami inspekcji np wymiana oleju gdzie ona jest i czy mozna gdzies sprawdzić jak długo można jeszcze na tym oleju jezdzic. Ja mam bardzo brudny olej -mechanik zalecil mi jego wymiane bo niby nie byl zmieniany dawno,ale nie mam zadnej informacji o tym na komputerze(moze to wina ,ze mam tylko wyświetlacz o spalaniu itp a brak tego gornego sa tam tylko ikonki).

ss851916.th.jpg

masz FISa wiec wyświetli się na nim info OIL SERVICE co oznacza wymiana oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to czy jest moze jakas informacja mowiaca ile pozostało do zmiany oleju (w km czy milach) ale widze,ze nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi o to czy jest moze jakas informacja mowiaca ile pozostało do zmiany oleju (w km czy milach) ale widze,ze nie ma. Pozdrawiam

Jak podepniesz VAG-a to można to wtedy sprawdzić, na liczniku wyświetla inspekcje w momencie jak przyjdzie na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzić dokładnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj od razu wszystkie paski, oleje, filtry itd. a nawet rozrząd jeżeli nie masz paragonów na to, nie wiadomo skąd i jaki samochód kupiłeś a szkoda później remontować silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ustawić właśnie to co 15000 km żeby sam się odezwał ze chce wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzić dokładnie ?

Tak na poczekaniu nie pamiętam w którym miejscu. :(

Tu jest opis po angielsku ->http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw_sri.html

A tu opis diagnostyki z naszego forum ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienię wszystko ,ale nie tak szybko tzn rozrząd może w następnym tygodniu bo same części 170€ z pompą nie wiem ile za robociznę. A olej i filtr oleju to jutro oraz klocki z tyłu (odpowietrzenie+wymiana płynu) plus ten amortyzator , coś chyba mi piszczy ten z drugiej strony , więc musze to nadmienić u mechanika.

 

Wlasnie wrocilem od mechanika: wymienil mi klocki z tyłu i olej (ale pedał nadal jest miekki potem twardnieje i jak by nie odbijał) mam do wymiany z tyłu ten cały aparat co się montuje w nim klocki bo ktoś za mocno wkręcił tłoczek i ta guma jest zniszczona do tego tylne amory wylały (i przez to to stukanie) więc również do wymiany poza tym jeszcze jakaś rolka od paska nie wiem który to pasek (ta niby najdroższa rolka) :( więc troszkę trzeba wpakować w autko.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności