Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja na mieszkanie złożona, jak wszystko dobrze pójdzie to 1 grudnia się przeprowadzamy na "swoje" :)

 

A z gorszych informacji to cytryna zaczyna płatać figle. Gdzieś znika płyn chłodniczy. W oleju brak, oleju w płynie też nie widać. Ubywa coś ok litra na 1000km. Choć mam wrażenie że ostatnio coś więcej. Nie mogę zlokalizować wycieku, nic nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z gorszych informacji to cytryna zaczyna płatać figle.
a nie mowilem;) :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam litowo jonowego bosza. bardzo duza zaleta jest to, ze nie traci pradu z uplywem czasu:-)

 

---------- Dodano o 22:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:09 ----------

 

A z gorszych informacji to cytryna zaczyna płatać figle. Gdzieś znika płyn chłodniczy. W oleju brak, oleju w płynie też nie widać. Ubywa coś ok litra na 1000km. Choć mam wrażenie że ostatnio coś więcej. Nie mogę zlokalizować wycieku, nic nie widać

moze uszczelka?? i wali plyn prosto w cylinder i wydobywa sie w postaci pary z rurki z tylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze uszczelka?? i wali plyn prosto w cylinder i wydobywa sie w postaci pary z rurki z tylu...

A to nie waliłoby ciśnieniem w układ chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oj fajnie ale poczekam na promocie i kupie za 1/3 tej ceny a ba pewno za 1/2 to nie jest takie pilne wiec warto poczekać

 

teraz to sie szykuje bo mam kilka innych spraw na głowie,

np. muszę lecieć do łodzi - muszę ją znaleźć

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie mowilem;) :lol

 

Terefere :-P Każdy może płakać figle. Do tej pory byłem mega zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aplikacja na mieszkanie złożona, jak wszystko dobrze pójdzie to 1 grudnia się przeprowadzamy na "swoje" :)

 

(

 

to gdzie sławek ? blisko mnie? może jakiego jacka obalimy na bok na sztame?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacka obalimy
od jacka to 2 w bok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza to lion tylko to pewnie drogie będzie. Więc alternatywą wydają się NiMH bo przynajmniej nie mają efektu pamięci (można doładowywać bez utraty pojemności).

jaka jest roznica pomiedzy ni-mh a li-on?

ja mojego bosha kupilem z 4 albo i 5 lat temu. dali 2 bakterie w zestawie ni-cd i musze powiedziec ze one sa juz martwe. wiecej sie laduja niz sa w wkretarce.

wkretarka jest ok i teraz mam dylemat. kupic nowa baterie ni-mh (okolo 50 pandow) czy zmieniac wkretakrke i kupic nowa z li-on - taka jak np luke wskazal

niestety moja makita ma system ladowania bateri od dolu a nie wsuwany. nie ma baterii li-on z takim zapieciem jakie ja mam.

co poradzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie waliłoby ciśnieniem w układ chłodzenia?

kolega mial tak w pasku. co jakis czas dolewal wody a nigdzie nie wyplywala. sam sprawdzal silnik bo ma pojecie o tym, przelecial pare razy wszystko i nic. sucho. 0 osadu z plynu.

najwiecej 'spijal' wody na trasie do pl- jak sie dobrze rozgrzal, jak pamietam to 2 litrow wypil. ale wkolo komina to niewiele ubywalo. ale nie wiem czy Cie w blad nie wprowadzilem;, bo u niego bylo delikatne pekniecie glowicy, ktore pewnego dnia sie baaardzo powiekszylo... a ze koszt naprawy krzykneli srogi oddal passka na czesci- pasek b5. i wlasnie teraz to wydaje mi sie chyba Cie przedtem w blad wprowadzilem.... wiem ze wspominal o dziwnym zapachu spalin i kolorze- dymil na siwo jak juz motor padal...

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:45 ----------

 

jaka jest roznica pomiedzy ni-mh a li-on?

ja mojego bosha kupilem z 4 albo i 5 lat temu. dali 2 bakterie w zestawie ni-cd i musze powiedziec ze one sa juz martwe. wiecej sie laduja niz sa w wkretarce.

wkretarka jest ok i teraz mam dylemat. kupic nowa baterie ni-mh (okolo 50 pandow) czy zmieniac wkretakrke i kupic nowa z li-on - taka jak np luke wskazal

niestety moja makita ma system ladowania bateri od dolu a nie wsuwany. nie ma baterii li-on z takim zapieciem jakie ja mam.

co poradzicie??

szkoda sie pchac w przestarzala technologie... sam widzisz ze za baterie dasz 50 a za wkretarke z 2 bateriami niewiele wiecej... rachunek prosty...

a chyba najwieksza wada ni mh to to ze pradu nie trzymaja, tzn ze same sie rozladowuja...

 

---------- Dodano o 22:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:49 ----------

 

czego w li ion nie bedzie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jacka to 2 w bok;)

 

czemu ? dzisiejszego wieczoru jacku sprawiłeś ze po raz pierwszy od jakiegoś czasu jestem na luzie :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-lepiej kupić nowszy sprzęt z lepszymi bateriami niż dokupywać same baterie. NiMH są na pewno lepsze od NiCd ale to dalej nie to co Lion-w miarę najbardziej nowoczesne obecnie ogniwo. Po za tym co napisał Grześ, na plus można zaliczyc fakt, że z mniejszego napięcia bateri Lion uzyskuje się większą moc w porównaniu do starych technologii baterii. NiMh nie ma efektu pamięci tak jak NiCd i to w zasadzie główna różnica, aczkolwiek dość ważna dla użytkownika. Kolejna sprawa to to, że nowe ogniwa wymagają inteligentnych ładowarek - czyli spada ryzyko, że uszkodzimy sami baterie przez nie dopilnowanie czasu ładowania. Ta wkretarka co kris pokazał ma ładowarke, która nie wyłączy sama ładowania, ani nawet w żaden sposób nie sygnalizuje, że już jest 100%. Więc o przegrzanie ogniwa w skutek przeładowania nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to gdzie sławek ? blisko mnie? może jakiego jacka obalimy na bok na sztame?

 

Widnes ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widnes ;-)

 

 

to proponuje zastanów sie jeszcze póki czas!!!

 

 

 

i 1/2 jacka za mną :sciana

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie uszczelki pod głowicą - objawy mogą być różne. Nie zawsze ciśnienie musi iść w układ chłodzenia, czy olej mieszać się z płynem. Tak samo jak spalanie płynu nie musi oznaczać od razu uszczelki. Jeśli auto ma chłodnicę spalin to ona może puszczać w wydech płyn. Może się również zdarzyć, że wyciek na zewnątrz silnika pojawia się tylko w momencie największego nagrzania, a później odparowywuje. Choć płyn zostawia biały osad to jednak czasem łatwo jest to przeoczyć. Ja już raz tak miałem, że zbiorniczek był pęknięty od dołu i tak sobie ubywało po malutku, a ja nie mogłem namierzyć wycieku. Aż w końcu pękł bardziej no i wszystko stało się jasne. Miałem też przypadek, że po zamontowaniu dogrzewacza na świecach, w weżu zrobiła się dziurka, ale zaczynała sikać dopiero jak dogrzewacz był włączony i trochę się nagrzał.

Ja bym sprawdził czy nie pluje z wydechu za bardzo, sprawdził czy nie dzieje się nic nie pokojącego z olejem i płynem - czy w płynie nie pojawiają się babelki, zdjął bym osłonę dolną jeśli jest, podłożył karton pod auto i dobrze zagrzal, a następnie zostawił niech sobie stoi i następnie sprawdził czy się jakaś plama nie zrobiła. Czasem warto też podmienić korek zbiornika bo może być zaworek uszkodzony i będzie płyn wywalało. Ale to byś pewnie zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk nie wiedziałem że masz w rodzinie słynnego reżysera :ok

 

chłopaki jak nie ogladaliście to gorąco polecam yen serial - jest wyśmienity

 

 

374441_522984637724307_1276971150_n.jpg

 

house of cards - with kevin spacey

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Każda wskazówka jest cenna.

 

Brave, dlaczego taka zła opinia o Widnes?

 

PW wcześniej nie widziałem. Już poszła odp.

Edytowane przez skcrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zainteresowanie. Każda wskazówka jest cenna.

 

Brave, dlaczego taka zła opinia o Widnes?

 

PW wcześniej nie widziałem. Już poszła odp.

 

sławek - wiesz ze szukałem chatki dla siebie i widnes brałem pod uwagę ale ludzie z pracy mówili zebym sobie odpuścił ,

 

1. rzeka - czasami podobno tak cuchnie ze wytrzymać nie można, komarów i innych ustrojstwo od groma

2. lotnisko - pas podejścia masz nad widnes praktycznie bo do pasa jest jakieś 4 mile , duży ruch lotniczy, na autostradzie oraz w okolicy bo duzo firm ma swoje magazyny w pobliżu

3. ceny nie odzwierciedlają jakości

 

to tylko zasłyszane opinie od innych a jak jest naprawdę to sam napiszesz jak sie przeprowadzisz , choć mam nadzieje że to wyolbrzymione troszkę , sam w widnes nie byłem i nie mam pojęcia jaka to miejscowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Widnes pracuję. Rozmawiałem z chłopakami z pracy i oni są zadowoleni z mieszkania w Widnes czy Runcorn.

 

Każde miasteczko ma swoje minusy i plusy. Fakt że nad rzeką mogą być smrodki, jestem świadomy. Ale to nie permanentnie. Depo Stobarta jest nad rzeką i jakoś nie ma dokuczliwego smrodu ;-)

 

W Wigan oglądaliśmy dwa mieszkania i jedno z nich było całkiem fajne. Ale jednak szukaliśmy coś bliżej. Bo dojazdy mnie odbijają. I póki co nie stać nas na wynajem domu i dodatkowo dojazdy.

 

Zobaczymy jak to będzie. Narazie podpisujemy na pół roku.

 

Aha, i to mieszkanie jest jako jedno z nielicznych z pełnym wyposażeniem. No i nowe budownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności