Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

fajne auto Bartek. chciales cos dla zony - jak znalazl :lol

jak koles jest juh to ty tez badz. jak wygrasz to nie zaplacisz i po sprawie. nie moze cie zmusic....

a co najgorsze z punktu widzenia sprzedawcy - nie moze Ci nawet negatywem podziekowac. takie prawo ebayowe.

 

No szukalem i mialem dwie karty otwarte i zalicytowalem nie tam gdzie powienienem wlasnieboje sie za da negatywa a to zony konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie święta święta i po swiętach. Jakby któregoś z was nurtowało pytanie ile płyt może zmieścić się w ps3 to podpowiem, 4 napewno:wmorde

szkodniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnieboje sie za da negatywa a to zony konto

to sie nie boj. sprzedawca nie ma takiej mozliwosci niestety.

pisze niestety nie z powodu klientow takich jak Ty - ktorzy zrobili pomylke, tylko takich ktorzy licytuja i ani widu ani slychu. dla mnie takie zachowanie = negatyw a niestety nie moge dac takiemu pajacowi negatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sam odwołać swoje kliknięcie jeśli do końca aukcji jest więcej niż jeśli dobrze pamiętam 12h w najgorszym przypadki 24h. Weź po prostu pogooglaj jak się to robi. Sam wielokrotnie wycofywałem się z licytacji, jest tylko mały minus, że drugi raz tego samego już nie zalicytujesz.

 

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/questions/retract-bid.html

 

Zobacz ten link

Edytowane przez mruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanko przez przypadek zalicytowalem na E-bayu auto i teraz chcial bym sie wymiksowac z tego jestem jedynym licytujacym do konca licytacji zostal jeden dzien pisalem do sprzedajacego zeby on to skasowal ale nie chce za bardzo czy ktos z was ma moze jakies konto drogie takie LEWE zeby podbic cene bez konsekwencji bede bardzo wdzieczny

 

to jest to auto

http://www.ebay.co.uk/itm/2002-SUZUKI-WAGON-R-GL-AUTO-SILVER-/160998858846?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D6658369811408936131%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D2%26sd%3D111039968465%26

 

siedze teraz i stresa zalapale przez to

 

mozna to zrobic calkiem oficjaline a mianowicie:

 

wejdź na my ebay...

 

customer support

 

Resolution Center

 

I want to cancel a transaction.

 

podążaj za dalszymi instrukcjami

 

good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak nie bardzo kolego bo w ten sposob to sie canceluje transakcje ktora juz doszla do skutku a tutaj mamy sytuacje gdzie transakcja nie zostala jeszcze zawarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek nic Ci nie zrobi wiem to bo też trochę sprzedaje i miałem wiele takich przypadków że ludzie nie płacą

otwieranie case nawet nic nie da on mi może dać negatyw ja jemu nie tak niestety działa ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Bartek z tym negatywem nie jest tak do konca jak chudy pisze.

tzn jest, ale moze ci pozytywa takiego wysmarowac ze bedzie gorszy od negatywa I nie bedziesz mogl tego usunac w zaden sposob, bo nie bedzie to lamac ebay przepisow. znam z autopsji ;)

sprobuj do jebaja napisac moze ci pomoga, a jak nie to zawsze sprzedajacy jak nie zlikwiduje bidu to bedzie musial wszystkie oplaty na jebaju zaplacic, za wystawienie i za sprzedaz tez, wiec troche poczuje po kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dostanie po kieszeni, bo jak kejsa otworzy i wygra to fii od sprzedarzy nie zaplaci tylko od wystawienia zaplaci a za wystawienie duzo nie dal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jade moja lepsza polowe i bedziemy cos kombinowac dziekiuje za porady mam nadzieje ze ogarne to pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tradycji stało się za dość - parę godzin temu niespełna 3 letnia córka mojej siostry pojechała znów karetką do szpitala...Zeszłą Wielkanoc spędziła w szpitalu, potem na Boże narodzenie powtórka i teraz kolejne święta...Mała urodziła się nie pełnosprawna, ma niedowład mięśni - jej organizm nie radzi sobie z infekcjami dróg oddechowych, które co chwilę łapie - dusi się flegmą, której nie potrafi odkaszlnąć. Gdyby nie to, że mają tlen w domu to nie wiadomo jak by było...Rok temu trzeba było wzywać helikopter, bo załoga karetki stwierdziła, że jej nie dowiozą żywej do szpitala - a mamy ok godziny drogi do każdego z trzech najbliższych szpitali. Normalnie żal dzieciątka :(

z calego serca wszystkiego dobrego dla niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek nic Ci nie zrobi wiem to bo też trochę sprzedaje i miałem wiele takich przypadków że ludzie nie płacą

otwieranie case nawet nic nie da on mi może dać negatyw ja jemu nie tak niestety działa ebay.

podobno w takich wypadkach gdzie nie ma platnosci to ebay usuwa ew negatywy. ja takiej sytuacji nie mialem ale kolega mial i mu usuneli. i jest w tym logika bo wyobraz sobie jak konkurencja by sobie dosrywala bez konsekwencji.

 

Bartek z tym negatywem nie jest tak do konca jak chudy pisze.

tzn jest, ale moze ci pozytywa takiego wysmarowac ze bedzie gorszy od negatywa I nie bedziesz mogl tego usunac w zaden sposob, bo nie bedzie to lamac ebay przepisow. znam z autopsji

sprobuj do jebaja napisac moze ci pomoga, a jak nie to zawsze sprzedajacy jak nie zlikwiduje bidu to bedzie musial wszystkie oplaty na jebaju zaplacic, za wystawienie i za sprzedaz tez, wiec troche poczuje po kieszeni

Seba - jest tak jak pisze. uwierz mi. troche zebow juz zjadlem na ebayu i uwierz mi ze ebay nie chroni sprzedawcow ani troche. wszelkie prawa sa po stronie kupujacego. sytuacja - przedmiot wyslany jako recorded czyli wymagajacy podpisu. ktos podpisal. koles mowi ze nie dostal. zaklada sprawe na paypalu ktora przegrywa bo jest podpis, paragony etc. ja dostaje jako sprzedawca negatywa. pisze do ebaya i co.... srodkowy palec pokaazali mi.

co do tekstu pozytywa to oczywiscie masz racje. mozez napisac co chce o ile nie jest wbrew przepisom ebaya (rasistowski, obrazliwy itd). ale.... 1 - kto czyta pozytywy? 2- kupisz kilka przedmiotow i ten pozytyw wyladuje na 2giej stronie i szanse ze ktos go zobaczy sa mega minimalne.

z oplatami jest jak Grzes pisze. jak otworzy unpaid item case i wygra to dostanie zwrot oplat ale koszt wystawienia aukcji nie podlega zwrotowi. chyba ale tego nie jestem pewien masz w takim wypadku free re-listing.

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkad nie mozna dac kupujacemu negatywa ja czytam nawet pozytywy- dlatego ze wlasnie nie wolno dac negatywow i ludzie pisza w pozytywach co mysla. i jak sie tez przejechalem na kilku osobach i przeczytalem ich pozytyway to wyszlo... ja czytam...

 

 

a Robert, pamietaj ze trzeba uszanowac wole kupujacego... jezeli chce Ci dac negatywa z jakiego powodu to ma prawo... niestety... wtedy to tylko kupic cos od takiej osoby, nie zaplacic i dac mu negatywa. to by go nauczylo... moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu znasz mnie i wiesz ze nie jestem typem czlowieka jak kolega z doncaster i uwierz mi ze jestem w stanie duzo zrobic zeby usatysfakcjonowac kupujacego jesli wina rzeczywiscie lezy po mojej stronie lub jest choc cien ze zrobilem cos nie tak.

i tego samego oczekiwalbym od kupujacego - ludzkiej uczciwosci.

wiec kogo mam szanowac jak maw szystkie komenty neg albo neutral od debili ktorzy nie rozumieja podstawowych spraw?

jak ja moge byc odpowiedzialny za to ze listonosz zostawia list u sasiada i ze sasiad za to podpisal?

jak ja moge byc odpowiedzialny za to ze poczta zgubila przesylke? a koles dostal full refund odemnie a i tak dostalem neutrala?

jak sie ma neutral za to ze kupujacy mial w dupie przeczytac maila z instrukcjami?

jak ja moge odpowiadac za to ze kupujacy mial w dupie sprawdzic albo zapytac czy dany przedmiot jest kompatybilny z jego autem?

albo jak dostalem neutrala ze nie odpisalem na maila w sobote o 15 a w niedziele o 8 rano mialem komenta?

wiec Grzes nie pisz mi tu o szacunku.

ja tez kupuje i tez mi sie zdarza ze nie nie jestem zadowolony ale wowczas ZAWSZE pisze do sprzedawcy w czym jet problem i daje szanse jego naprawienia. niestety czesc kupujacych ma mentalnosc beneficiarzy - "mi sie nalezy". i choc nie wiem jak bys sie staral i co robil to takiemu nie dogodzisz. i to mnie najbardziej wkur... a w ebayu. ze po prowizje to oni sa pierwsi ale zeby zrobic cos w sprawie ochrony sprzedajacych to maja to w dupie. a wiesz dlaczego? bo sredni sprzedawcy maja znizki w prowizjach kalkulowane na podstawie komentarzy i gwiazdek. wiec po co oni maja usuwac komenty takie jak moje skoro im wiecej takich komentow tym wieksza szansa na ich dochod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji Robert zapytam - mam dwa kluczyki do paska, jednego praktycznie nie używam - tylko okazyjnie co by nie zapomniał do czego służy, a drugiego używamy cały czas. Nie dawno zauważyłem, że ten używany strasznie zmniejszył zasię działania - stojąc za autem ciężko mu już zadziałać. Zmieniłem baterię, ale nie pomogło. Czy to już jego zużycie daje się we znaki? Chyba kiedyś mi się obiło o uszy, że pilot z czasem może stracić na zasięgu. Drugi pilot działa z dużo większej odległości, więc to raczej nie wina auta, a tego jednego pilota.

 

---------- Dodano o 22:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:51 ----------

 

z calego serca wszystkiego dobrego dla niej

 

Dzięki Wojtek. Szkoda mi tej małej jak nie wiem - no ale co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

no ebay dla sprzedawcow jest do luftu. bez roznicy co bys zrobil zawsze po dupie mozesz dostac, nawet jak wyslesz na czas I dokladnie sie bedzie zgadzac z opisem I jakoscia to i tak charge back moze kupujacy zrobic i ani przedmiotu ani kasy nie zobaczysz. ja tez sie tyle razy nadzialem, ze teraz czytam wszystkie komenty. np. jak sprzedalem Bore to wszystkie graty co byly zmodowane poszly na handel. sprzedawalem tarczki i ringi zegarow od sportowych tacho, sam rozebralem licznik na szrocie i wyjalem tarczki i ringi, a gostek mi negatywa, ze nie zgodne z opisem i ringi od Paska sa. mala porada jak bedziecie komunikowac z kupujacymi to nie inaczej niz przez ebay, gostek pisal mi sms-y, ze wystawi mi negatywa jak mu kasy nie oddam, a ja na to, ze ma odeslac to mu oddam, a on ze nie odesle tylko kase chce, no ja pisalem przez ebay a on mi sms-y i nie mialem jak udowodnic do ebay-a, ze mi grozil negatywem, aby go usuneli. grozenie negatywem jest zlamaniem zasad ebay-u. nie ma jako takiej ochrony sprzedajacego w przeciwienstwie do tego co pisze ebay, ze jest HA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja to wszystko wiem, i sie zgadzam, opowiadales przecierz... tez czsem cos pogonie i wiem jak to wyglada... ja tylko zacytowalem ebaja... taka maja glupia polise, niestety nic nie poradzisz na takie cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot sie konczy Patryk. utleniaja sie sciezki itp i sygnal wychodzacy jest juz slaby.

bedzie coraz gorzej. na krotka mete to przemycie kontaktem albo spirytusem pomoze ale to na chwile.

dlugoterminowe rozwiazanie to nowy pilot. Grzes tez tak mial w swoim pasku i jeszcze mnie nie znal i kupowal przez ebaya :lol2 i sie pozniej Luka pytal czy nie zna jakiegos chudego lisa od kluczykow :lol

z chargebackiem to nie bede sie klucil bo na 100% nie jestem pewien ale ja wysylam recorded wiec mam potwierdzenie nadania i odbioru. jak sie nie podoba to prosze odeslac i bedzie zwrot kasy. nie wiem jak paypal by sie na to zapatrywal i nie chce wiedziec ale wydaje mi sie ze do momentu oddania przedmiotu nie zwroca kolesiowi kasy.

inna sprawa ze moglby odeslac ziemniaka w kopercie i powiedziec ze to byl ten przedmiot ktory dostal..... na szczescie malo jest takich kretaczy.

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

to nie o to chodzi, tylko gosc zglasza do pay pala, ze przedmiot nie zgodny z opisem albo ze sie nie nadaje do uzytku I kaska z powrotem do niego, a przedmiot moze zachowac. takie prawo, a jak karty kredytowej uzyje to juz wogole moze robic co chce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności