Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ubezpieczalnia zwariowala i sama obnizyla mi ubezpieczenie o -10 funtow z 56 na 45.96 miesiecznie ????? Tax tez przyszedl i na rok jest 270 funciakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie obnizka wynosila 220 funtow/rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie obnizka wynosila 220 funtow/rok

 

widocznie doszli do wniosku ze lepjej ci dac na flaszke miesiecznie , abys w domu został a nie po okolicy sie szlajał autkiem :drive:

 

ale tak na serio to chyba dobrze :ok

 

to może zdradzisz nam jaka to ubezpieczalnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może zdradzisz nam jaka to ubezpieczalnia
jestem za bo mi doje... 20 miesiecznie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w liverpool vlictoria.

w zeszlym roku dowalili 660w tym quote przyszedl na jakies 550 ale jak wpisalem wszystko jeszcze raz na ich stronie to 440 a wiem ze jak na stronie wyjdzie mniej niz na quote to dzwonisz i bez problemu masz ta cene co na wyszukiwarce. w zeszlym roku zaproponowlai 750. wszedlem na ich strone i tam juz bylo 700 a na go compare czy czyms podnobnym 660. dzwonie i mowie jak sprawa stoi - a koles ze chwileczke zaraz sprawdze. wszedl jakos na to go compare i znalazl mojego quota i mowi ze ok - mam 660 tak jak na stronie.

w tym roku skorzystalem z uslug tej firmy brokerskiej http://polplan.co.uk/

milo i profesjonalnie i po polsku. dali mi delikatnie wyzsza cene (kilka pandow) niz moj ubezpieczyciel ale jak dolozylem ciemne szyby i class 3 - auto na firme to suma sumarum byli lepsi niz moja ubezpieczalnia. a co najsmieszniejsze to ze przeioslem sie do siostrzanej firmy liverpool victoria - highway http://www.highway-insurance.co.uk/

zapomnialem dodac - total na ten rok z szybami i firma - 480. bez szyb i bez firmy jw - 440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jestem dzis nie pocieszony :dodupy dostalem dzis paczke z polski przez prywatna firme kurierska. wszystko by bylo gitara lecz po otwarciu paczki i konsultacji z siora i szwagrem, ku mojemu zdziwieniu braklo mi kilku rzeczy noi i paczka tez byla inaczej oklejona :zeco jestem uboższy o jedna finlandie,kilo cokierkow jednego jeszcze duperelu. ktos w polsce a mianowicie wydaje mi sie ze firma OPEK pozwolila se na wyjecie kilku rzeczy. nie wydaje mi sie zeby goscie tu z UK otwierali paczki i lasili sie na kilka zl? za dobrze im idzie interes (mowa o firmie EUROBUSY.com) moze macie jakies negatywne opinie o nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMAN Dzwon I powiedz jak sprawa wyglada tylko naklam ze zamiast wodki cos innego zginelo bo % to chyba zakaz przesylania, a paczka byla ubezpieczona !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J tez doznałem obniżki ubezpieczenia. Ale korzystałem z http://www.moneysupermarket.com

Za BM płacę 664, za Caddy 584. Obydwa pojazdy mają business use, comp cover i zarejestrowane w drogim Postcode - UB7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od razu mówie że żadnej łomży z polski w moim sedesie wiesc nie bede
ja tam żadnej kontrabandy nie mam zamiaru stosować. jestem prawie 3 tygodnie w pl a wypiłem 2 piwa przez ten okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jako że offtopic, mam trochę pytanie na temat głownie do ludzi z UK lub też USA, zastanawiam się poważnie nad wyjazdem na kilka miesięcy z Pl w celach zarobkowych, jak aktualnie jest z robotą za granicą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany jako że offtopic, mam trochę pytanie na temat głownie do ludzi z UK lub też USA, zastanawiam się poważnie nad wyjazdem na kilka miesięcy z Pl w celach zarobkowych, jak aktualnie jest z robotą za granicą ??

 

Moim skromnym zdaniem to takie wyjazdy ''sezonowe'' to sie dawno skonczyly. Teraz jak chcesz wyjechac to raczej na dluzej lub na stale, bo zyc na 2 kraje to sie raczej nie oplaca. Z praca jest roznie, ale jak nie jestes wybredny to pracowac zawsze bedziesz (czasami za minimum) ale napewno do 1-szego Ci zawsze wystarczy. Wszystko tutaj jest zalezne co i gdzie robisz i najglupsze jest to , ze oni zawsze honoruja swoje certyfikaty. Ja w zasadzie tyle moge Ci odpowiedziec, bo od 6 lat pracuje w jednym miejscu i dawno nie szukalem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w polsce bez znajomosci ciezko znalesc cos dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wls chodzi o taki sezonowy wyjazd do wakcji żeby przywieźć trochę kasy do Pl, bo studia już mi się jakoś odwidziały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi wls chodzi o taki sezonowy wyjazd do wakcji żeby przywieźć trochę kasy do Pl, bo studia już mi się jakoś odwidziały

 

To chyba, ze masz jakis znajomych ktorzy Cie przygarna, zebys nie musial duzo placic za chate i pomoga z robota, zlote czasy i funta po prawie 7 zl sie skonczyly... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kompletnie nikogo takiego, ale kurde patrząc na to jak jest z pracą w Pl myśle że może jednak warto wyjechać, a wiecie może jak ten temat prezentuje sie w innych krajach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam kompletnie nikogo takiego, ale kurde patrząc na to jak jest z pracą w Pl myśle że może jednak warto wyjechać, a wiecie może jak ten temat prezentuje sie w innych krajach??

 

Powiem tak - jesli znasz jezyk w zaleznosci gdzie chcesz jechac to juz jestes prawie wygrany :-) Jezyk to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski matura rozszerzona co prawda kilka miesiecy bez styczności z językiem, ale myślę że wszystko kwestia przypomnienia, murku, masz chwilę żeby pogadać na pw ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Angielski matura rozszerzona co prawda kilka miesiecy bez styczności z językiem, ale myślę że wszystko kwestia przypomnienia, murku, masz chwilę żeby pogadać na pw ??

 

jasne, jestem w pracy wal smialo na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie ktoś jeszcze wypowie w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w kazdym rejonie uk jest inaczej z praca ale zauwazam ze dawniej nie trzeba bylo miec znajomosci zeby miec prace a teraz zauwazam ze znajomosci sie przydaja.... prace wiosna na pewno latwiej niz zima znalezc ale znowu zalezy jaka branza... mnie juz niedlugo czeka szukanie pracy wiec powiem za jakiesc 6-7 tyg jak jest obecnie na rynku pracy. przypuszczam ze byle jaka z agencji to od razu bedzie mozna miec ale trzeba bedzie cos dobre znalezc...

 

---------- Dodano o 16:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:31 ----------

 

ale jak kolega napisal, na poczatek jedena opcja to u kogos pomieszkac kilka miesiecy, odbic sie od dna i wtedy mozna sie na swoje przeprowadzac... bardzo wazne miec kogos kto pomoze podstawowe rzeczy wyjasnic i pozalatwiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności