Skocz do zawartości
Tatanki

Usterka P0420

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakiś czas temu zapalił mi sie Check Engine, piewrszy serwis sprawdził i wykazał P0420 - rząd 1, układ katalizatorów niesprawny, wymienić katalizatory. Następnie zdiagnozowali katalizatory i powiedzieli że są oki i niewiedzą co robić, odesłali mnie do ASO. Nastepny serwis rozpoznał ten sam błąd z tym że. P0420 - rząd 1, układ katalizatorów, za mała skuteczność statyczna. Skasowali błąd kazali obserwować, po 600 km (miasto 100km/trasa 500km) zapalił sie znów, vag wskazał po raz kolejny ten sam błąd, panowie ocenili katalizatory dobrze( cokolwiek to znaczy) zwrócili uwagę na paliwo, akceptując jakość :confused:. Skasowali błąd i kazali obserwować. Po 110km po mieście kontrolka zapaliła się znów, a dziś gdy stanąłem na czerwonym świetle auto zgasło, było na wolnych obrotach. Dwie próby ponownego odpalenia lipa, głucho nic się nie działo. Zepchnąłem auto na zatoczkę, zapaliłem fajke, wszystko trwało ze 3 min, wsiadam i bez problemów odpalam. Cały czas pali sie EPC, przejechałem około 400 metrów, stanąłem EPC cały czas się pali. Siedze i myśle, po 1 min auto zgasło. Odpalam za pierwszym razem, EPC nie świeci. Postałem ze 3 min przejechałem około 20 km, wszystko oki.

 

Panowie czy powinienem się martwić?

Czy to dwie różne spawy, czy może mają coś wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się że w sprawie check może pomóc wymiana świec. Co myślicie o tym? Świece mają jakieś 30 tyś, więc powinny być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, który Ci się pojawił ma konkretnie numer 16804. Błąd dotyczy układy wydechowego, uszkodzenia czujników (sond) lub samego katalizatora. Musisz sprawdzić wszystkie te elementy. Stawiam na sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po założeniu gazu i przejchaniu około 100km wyskoczył błąd 16804.P0420 Układ katalizatora,rząd cylindrów 1 - sprawność poniżej wartości progowej. Błąd był 2 razy kasowany ale po około 100km Check Engine nadal wraca.

Nie wiem czy to jest z tym związane ale gdy odpalam auto gdzies z lewej strony pod kierowcą słychać głośny dzwięk podobny do sportowego wydechu po jakimś czasie to ustaje. Auto odpalam na benzynie a po rozgrzaniu samo sie przełącza na gaz.

Przed zamontowaniem gazu nie było tego dzwięku.

Kolejna sprawa to ze żre olej. Przed gazowaniem trzymał poziom a teraz musze dolewać.

 

Teraz żałuje ze założyłem gaz ;c Wcześniej było wszystko elegnacko, po prostu igiełka a po gazie pojawiają sie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle wyregulowana instalacja, albo zle zalozona. Wroc do instalatorow i niech wyregukuja ja porzadnie, a nie tylko autokalibracjr zrobia. Jak sa partaczami to zajrzyj na forum lpg na polecane warsztaty w okolicy i podjedz do jednego z nich na regulacje i bedziesz Pan zadowolony z LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jadę do tamtych bo kazali sie zgłosić po 1000km i zobaczę co mi powiedzą bo póki co to przez nich żre mi olej i płyn chłodzący gdzieś ucieka.

 

P.S

usterka wycieku płynu zlokalizowana

za słabo dokręcony wężyk cieczą do chłodznia parownika

Edytowane przez GumisB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności