Skocz do zawartości
gino9

jak wymienic czujnik predkosci??

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanko jak w temacie,jak go znalezc??Doczytalem ze miesci sie w przy lewej polosi skrzyni biegow.Tylko z ktorej strony do niego sie dostac???

Objaw to podczas deszczow predkosciomierz przestaje dzialac.za wszelki info dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostań sie od spodu często gniją piny we wtyczkach i takie cuda sie dzieją

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najszybciej dostaniesz sie do czujnika odkręcając zbiorniczek wyrównawczy no chyba że masz długą rękę i dostaniesz bez odkręcania zbiorniczka bo czujnik jest po prawej stronie skrzyni koło przegubu . Sprawdż wcześniej dokładnie styki w kostce bo często śniedzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieweim czy to ma znaczenie ale mam piec 2.8:p i za duz o miejsca nie ma.sprobuje z tym zbiorniczkiem,rozumiem ze gdzies pod nim przy przegubach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz zbiorniczek to zobaczysz na skrzyni biegów koło przegubu wtyczkę z kabelkami odepnij ją i zobacz styki miałem podobne objawy i okazało się że po wyczyszczeniu pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy objaw skakania predkosciomierza i opadnie od 30-40 km do zera to moze tez byc czujnik? maly i duzy licznik nabija mi kilometry prawidłowo, ale szwankuje przeliczanie paliwa. <odul komfortu wytary, oosuszony a nic nie pomoglo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy objaw skakania predkosciomierza i opadnie od 30-40 km do zera to moze tez byc czujnik? maly i duzy licznik nabija mi kilometry prawidłowo, ale szwankuje przeliczanie paliwa. <odul komfortu wytary, oosuszony a nic nie pomoglo.
tu modul nie ma nic do rzeczy

tak to może być ten czujnik prędkości ale i same zegary mogą szwankować połączenia kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Zaraz wyciagam czujnik i dam znac.

 

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

 

Gumka zerwana, wtyczka zalana wodą. NA szybcika zamoczylem wtyczke w plynie hamulcowym bo przy okazji ze auto stalo na lewarku przy wymianie przegubu, odpalilem i doszedl do 60/h bez opadania. Wiec chyba jest dobrze. dziekuje

 

 

Dzis dopiero sie przejechałem - i predkosciomierz dziala. Dodatkowo przeczysilem styki, zalozylem gumke i jest ok:)

Edytowane przez pat_kdb
dodałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danieeleek82

Witam, ma ktoś jakieś zdjęcie tego czujnika i miejsca gdzie dokladnie on jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bardzo łatwo go znaleźć jak się przyjrzysz pod zbiorniczkiem wyrównawczym w stronę pół osi dzisiaj go zlokalizowałem prędkościomierz mi szalał przez ostatnie parę miesięcy raz chodził raz nie jak nie chodził to nie nabijało kilometrów przejechanych i komputerowy wskaźnik paliwa wariował co chwila wskakiwała rezerwa itp. poruszałem tak na wariata tymi kabelkami przy czujniku i o dziwo przeszło !!!! podjechałem na warsztat i tam przeczyścili styki i potraktowali sprejem kontakt jak na razie chodzi !!!! a co dziwne w innym temacie od 2 miesięcy nikt mi nie potrafił nic doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr. OE czujnika to 012409191D i wygląda tak: http://www.autoatlanta.com/Porsche-012409191D-srch.html Bardzo prosto się go wymienia. Wyjmujesz wtyczkę odchylasz plastik czujnika i wyciągasz :) Montaż w odwrotnej kolejności :) Spróbuj przeczyściś styki, ostatecznie czeka cię wymiana czujnika. Koszt około 90-100 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności