Skocz do zawartości
Bond29

Dziwne "bańki" powietrza w oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zauważyłem że w mojim passku po wyciągnięciu bagnetu oleju są jakieś dziwne "bomble" jak by bańki . Problem polega na tym że mam też ubytki płynu chłodniczego ale według mnie nie jest to płyn bo widziałem jak to wygląda gdy jest on w oleju . I teraz mam pytanie czy może być to spowodowane ty że wlałem mu ok 0,5 litra gęstego oleju do silnika żebym miał mniejsze ubytki z powodu wycieków misy olejowej czy jest to wina uszczelki .Jeżli mniał ktoś podobny problem proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze wlales gestszego oleju nic nie pomoze jak dostanie temperatury to dajej bedzie ciekl a moze uszczelka pod glowica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy był płyn w oleju to rozumiem ale jakieś bąbelki powietrza ???? nierozumiem co ma to wspłonego z uszczelką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twierdzisz że to nie płyn to zastanów się czy olej ci się nie zważył. Dwa różne oleje mogą dać taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakie oleje zmieszałeś. Przegoń autko i na rozgrzanym zobacz czy sa bąbelki ( na zimnym silniku często po zmieszaniu różnej gęstości olejków pojawiają się pęcherzyki jest to normalne po przegrzaniu oleju powinny zniknąć.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanów się czy olej ci się nie zważył.
a powiedz mi kolego J@ceq jak sprawdzić czy ten olej się własnie się nie zważył a gdy się zważył co wtedy ???? Czy mogę jeździć na takim oleju jeżli nie to wystarczy tylko olej zmienić i po sprawie ????

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

Jest to samo tylko w mniejszym stopniu ale te bańki z powietrzem dalej som bo już to dzisiaj robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę jeździć na takim oleju jeżli nie to wystarczy tylko olej zmienić i po sprawie ????
To jest tak hmmm... np. jak z robieniem majonezu. Jak ci się zważy to jest do wyrzucenia. Po prostu nie ma swoich właściwości. Musisz wymienić olej i jeśli to wina dwóch olejów o różnej gęstości to to powinno załatwić sprawę. Bo jeśli to wina uszczelki pod głowicą to nic ci to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co pamiętam to że przy zakupie autka niebyło czegoś takiego w silniku puźniej nim jeżdziłem i po dolaniu oleju coś takiego wystąpiło . A czy wystarczy tylko wymiana oleju czy trzeba jakoś silnik przepłukać , jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy dobrze rozgrzać autko przed wymianą i powinno pomóc a jak wygląda sprawa odmy może jest w przewodach nagar i nie masz dobrego odpowietrzenia skrzyni korbowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli miales zepsuty olej kolego to zeby nie zatruc kolejnego po3eba ci 2 nowe filtry i 2 nowe oleje najpierw wylej stary i odpal na 5 sekund bez oleju syf ci zejdzie do miski i wycieknie zalej filtr zakrec go wlej olej nowy rozgrzej go dobrze i spuc w razem z filtrem a nast znow zapal na 5 sekund teraz zalej nowy filter zakrec go(nie zaomnij o posmarowaniu olejem uszczelki na filtrze i wlej nowy olej

takim sposobem masz silnik umyty i nowy olej bez drobinek zwarzonego

mialem to samo i dopuki nie umylem tak nic same wymiany nie pomagaly az po 3 razach posluchalem znajomka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba-jedna prośba-pisz PO POLSKU.Może czasem jakieś kropki,przecinki?Czytać się tego nie da...Jak dalej tak będziesz drukował to zieloni coś z tym napewno zrobią ;) A co do płukania silnika-racja,można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do płukania silnika-racja,można spróbować.
Są do tego przeznaczone specjalne preparaty, które się wlewa tuż przed wymianą oleju i nie potrzeba 2 filtrów i 2 olejów. Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych. I miejmy nadzieję że to nie uszczelka pod głowicą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są do tego przeznaczone specjalne preparaty, które się wlewa tuż przed wymianą oleju i nie potrzeba 2 filtrów i 2 olejów. Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych. I miejmy nadzieję że to nie uszczelka pod głowicą. ;)

Co do uszczelki pod głowicą-miejmy nadzieję że nie ona,ale wszystko na to wskazuje,w końcu Kolega Grzegorz pisał o ubywającym płynie,chociaż może w jakimś słabo widocznym miejscu "uciekać"...A co do mixów olejowych-hmm,no cóż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do mixów olejowych-hmm,no cóż

Ja używam przy każdej wymianie MOTUL ENGINE CLEAN i myślę , że tobie też może pomóc. Na pewno będzie bezpieczniejszy niż odpalanie silnika bez oleju i tańsze niż dodatkowy filtr i bania oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to na 99% wina oleju bo problem z płynem będe jutro rozwiązywał gdyż po dzisiajszej wizycie u gazownika zobaczyłem że mam mokre przewody ale niestety niezdążyłem nic zrobić bo troche jeździłem . A co do płukania silnika to coś z tym faktycznie muszę zrobić ale czekam na ocieplenie bo muszę uszczelnić miskę olejową i sprawdzić czy jeszcze gdzieć nie cieknie a niestety wszystkie serwisy przeprowadzam pod blokiem bo niestać mnie narazie na mechanika .:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MauroO-chodziło mi bardziej o mieszanie olejów ;) Co do odpalania silnika bez oleju-no to jest dziwny pomysł :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MauroO-chodziło mi bardziej o mieszanie olejów

Aaaa, no to nie złapałem sensu. Spoks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności