Skocz do zawartości
BanG-BanG

1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam takie pytanko jak bym założył do AFN turbo z AWX wtryski 216 i ustawił kąty nachylenia i dawkę paliwa to tak mniej więcej ile by podniosło to moc? Czy takie rozwiązanie jest w ogóle opłacalne biorąc pod uwagę, że nie chciał bym chipa?

 

jeżeli wsio inne masz sprawne to ja dokładając to co ty chcesz plus FMIC dało mi około 120 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooo jak fajnie, że ktoś odgrzebał mój wątek :)

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że minęło już 2,5 roku od zrobienia chipa iiii.... zero awarii! :)

 

 

jak ten czas szybko leci...... ale ciesze sie ,że passat przejeździł go na sofcie bezawaryjnie:)

pozdrawiam i zapraszam na rolki,sprawdzimy moc ponownie ...na koszt firmy oczywiście:jasne

 

 

danielwroc odpowiedz na swoje wątpliwosci masz wyżej w cytacie , jednak jeśli masz mocne obawy przed "chipem".....to lepiej nic nie robic

 

przy okazji wrzuce wykres swojego AFN-a....zapas mocy jeszcze jest ale dopuki wysłużony dwumas sie nie rozleci wiecej nie będzie

S_AFN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ten czas szybko leci...... ale ciesze sie ,że passat przejeździł go na sofcie bezawaryjnie:)

pozdrawiam i zapraszam na rolki,sprawdzimy moc ponownie ...na koszt firmy oczywiście:jasne

 

 

danielwroc odpowiedz na swoje wątpliwosci masz wyżej w cytacie , jednak jeśli masz mocne obawy przed "chipem".....to lepiej nic nie robic

 

przy okazji wrzuce wykres swojego AFN-a....zapas mocy jeszcze jest ale dopuki wysłużony dwumas sie nie rozleci wiecej nie będzie

 

ładne masz osiągi coś wymieniałeś w aucie? czy soft to twoja firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co to za problem z tym softem , niema się czego bac .

ja u siebie zrobilem ponad 40tys na modach ( stage I i II ) a auto obecnie ma ponad 373tys km .

I czeka go Stage III .

Więc chłopaki niema obaw - ale pare warunków musi być spełnione :

* dbac o motor i wszystkie podzespoly

* używać z głowa ( to chyba każdy wie że nawet o serie trzeba dbać )

* zrobić Soft ( mody ) u Dobrego Tunera i przede wszystkim Polecanego ( zrobic rozeznanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładne masz osiągi coś wymieniałeś w aucie? czy soft to twoja firma?

 

Hej mmissiek....to JA ...ten gość co Ci męczył passata w Kłodzku na rolkach :P

jak sie jeździ na wzmocnionym sofcie??

 

nie było wówczas czasu na pogaduchy a w pasku który stał na placu wymienione jest:

-pompa 11mm

-turbo hybryda AWX

-wtryski 216

-kolektor AWX

-EGR_OFF

-KAT_OFF

brak przepływomierza....dawka oparta ma MAP-ie

stary dwumas:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mmissiek....to JA ...ten gość co Ci męczył passata w Kłodzku na rolkach :P

jak sie jeździ na wzmocnionym sofcie??

 

nie było wówczas czasu na pogaduchy a w pasku który stał na placu wymienione jest:

-pompa 11mm

-turbo hybryda AWX

-wtryski 216

-kolektor AWX

-EGR_OFF

-KAT_OFF

brak przepływomierza....dawka oparta ma MAP-ie

stary dwumas:bezzebow

 

to odezwę się do ciebie a teraz lecę. Jeździ się całkiem pozytywnie ale muszę pamiętać o 5 biegu przy 140km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe co to za problem z tym softem , niema się czego bac .

ja u siebie zrobilem ponad 40tys na modach ( stage I i II ) a auto obecnie ma ponad 373tys km .

I czeka go Stage III .

Więc chłopaki niema obaw - ale pare warunków musi być spełnione :

* dbac o motor i wszystkie podzespoly

* używać z głowa ( to chyba każdy wie że nawet o serie trzeba dbać )

* zrobić Soft ( mody ) u Dobrego Tunera i przede wszystkim Polecanego ( zrobic rozeznanie )

 

Chrzaniu dorzuć do tej listy czytanie tematów z tym związanych skoro mi nie wierzą a nie muszą bo wiecznie tak jest że podczas ciekawej dyskusji czy tematu pojawi sie zawsze od niedoczytanego -bo ja słyszałem,bo kumpel powiedział że widział a Pan Czesiu co u nas na wsi robi auta to odradzał,wujek miał niby chipa z niby firmy itd,itp i rozwala fajny temat .Jest na forum w cholere setupów z wykresami,sprawdzonych więc liczyć kase i kupować graty na konkretne stagi , ale nie, a może uda sie udrzeć jakieś 50 zl i nie iść do fachowca,tak tak to do ciebie Danielwrc więc jeśli kombinujesz jak pominąć chipa i mieć większą moc jak piszesz to ustaw sobie te kąty nachylenia o których wspominasz wcześniej-pewnie już masz jakieś skrzydło z tyłu a"la spoiler dociskający bo prawie fruwasz już teraz a co dopiero po niechcianym,złym chipie i to tam występują te kąty nachylenia.Ja nie jestem wszechwiedzącym,nie byłem i nie będe i jak już kiedyś mi zarzucono korzystam ze sprawdzonych rozwiązań,setupów bo nie stać mnie na eksperymenty,zawsze jednak co bym nie zrobił to i tak kończy się i zaczyna u tunera,czytaj kolego czytaj bo dzięki uprzejmym kolegom z forum którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą możemy mieć mocniejsze i mnie awaryjne auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie ostatnio kolega zrobił mi program ao AFN-a (chip) program profesjonalny,bo robi go od lat.Wszystkie logi wyszły idealne .Problem w tym że autko na 4 i 5 biegu w okolicach 2000-2200 jak dodaje gazu mam wibracje silnika jak naciskam pedał gazu do "podłogi"

np.jade na 4 i gaz do podłogi i jak wskazówka przekracza 2000 obrotów to autko przez chwilke ma wibracje tak samo na 5 biegu.Przed chipem autko nie miało żadnych wibracji , dwumas nowiutki i nie ma żadnych błędów autko.Dawka paliwa jest około 4.0

Panowie co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jade na 4 i gaz do podłogi i jak wskazówka przekracza 2000 obrotów to autko przez chwilke ma wibracje tak samo na 5 biegu.Przed chipem autko nie miało żadnych wibracji , dwumas nowiutki

 

Dziwne - profesjonalny program, a jednak nowy dwumas drży ..

 

"Profesjonalny tuner" sam będzie wiedział czego zasługą są te wibracje. W końcu to kilka lat w branży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi że tak ma być.Dla mnie to nie dopuszczalne takie wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówi że tak ma być.Dla mnie to nie dopuszczalne takie wibracje.

 

Ot profesjonalista pełną gębą :D

Po dobrym programie nie powinno być różnicy w jeździe .. oczywiście po za wciskaniem w fotel :D I rzecz jasna bananem na gębie ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek dzięki za konkretną odpowiedź. 120 km ciekawe ile passat teraz ma bo wiadomo już parę latek ma.

 

jaaano muszę Cię rozczarować :( nie posiadam żadnego super skrzydła i nigdy nie będę miał bo nie robię jakiegoś wieś tuningu, tylko wszystko z głową, że by autko ładnie wyglądało i są to raczej drobne zmiany. Forum chyba jest od tego, że by podpatrzeć jak ktoś inny ma i zrobić coś takiego. Ja osobiście cieszył bym się jeżeli ktoś by zgapił coś ode mnie. Ponieważ wtedy bym wiedział, że coś zrobiłem komu sie bardzo podoba :) A tak jak już wcześniej pisałem forum jest chyba od tego, że by się pytać i dowiadywać nowych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek dzięki za konkretną odpowiedź. 120 km ciekawe ile passat teraz ma bo wiadomo już parę latek ma.

 

jaaano muszę Cię rozczarować :( nie posiadam żadnego super skrzydła i nigdy nie będę miał bo nie robię jakiegoś wieś tuningu, tylko wszystko z głową, że by autko ładnie wyglądało i są to raczej drobne zmiany. Forum chyba jest od tego, że by podpatrzeć jak ktoś inny ma i zrobić coś takiego. Ja osobiście cieszył bym się jeżeli ktoś by zgapił coś ode mnie. Ponieważ wtedy bym wiedział, że coś zrobiłem komu sie bardzo podoba :) A tak jak już wcześniej pisałem forum jest chyba od tego, że by się pytać i dowiadywać nowych rzeczy.

 

Daniel poczytaj mój wątek i zobaczysz co robiłem i co wymieniłem. Później umów się z kimś i niech ci sprawdzi i dogra kilka rzeczy np po wymianie wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek? Prócz turbo awx? Cała reszta ori?

nie kolego ale co mam pod maską to zobacz w moim temacie o aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na turbo awx i wtryskach 216 masz 140 kuni to cos malo ich. tyle to sie robi na serii afn. co tak malo?

Edytowane przez fusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na turbo awx i wtryskach 216 masz 140 kuni to cos malo ich. tyle to sie robi na serii afn. co tak malo?

 

mi wystarczy kolego jak na początek. Turbo dmucha na serii a i nie mam zamiaru wymieniać póki co dwumasy a już na pewno nie zmienię jej na jednomasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi wystarczy kolego jak na początek. Turbo dmucha na serii a i nie mam zamiaru wymieniać póki co dwumasy a już na pewno nie zmienię jej na jednomasę

 

Mi Rogalotti zrobil na takim setupie 160KM 360Nm i Dwumas żył :) dopóki nie zachciało mi sie Stage II i więcej mocy , to od razu wymieniłem na jednomas - i jakos nie widze tutaj żadnego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi Rogalotti zrobil na takim setupie 160KM 360Nm i Dwumas żył :) dopóki nie zachciało mi sie Stage II i więcej mocy , to od razu wymieniłem na jednomas - i jakos nie widze tutaj żadnego problemu .

 

każdy robi to co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. kto Ci robił mapę ? masz mapę zrobioną typowo pod Twój silnik ? mam też 1.9 AFN-a.. wsadziłem intercooler z awx-a, specjalnie przespawane turbo z arl-a (razem z kolektorem było) przespawane, że pasi .. do tego wydajniejsze wtryski 0.216... to daje bez softu 137KM i 303NM + odwiedziłem chłopaków w Wrocławiu dostroili mi idealnie auto i mam 166KM i odziwo 366NM(maks bezpieczny tuning) nie będe katował staruszka :D odziwo passat ma przejechane 329tys a miał bez przeróbek 112 koni i 244NM ;-d

 

na te 56koni wydałem tyle, że kupiłem oryginalny nowy intercooler z AWX-a, no i wtryski na których było przejechane po 20 tys 150zl za sztuke.. całość nie przekroczyła dwójki .. chłopaki z http://www.ecuproject.pl/ wzięli mi za osobistego softa + 3 hamowania przed po(1soft zwykly) 2 soft osobisty wzieli 1100 zl .. ;-d passat w trasie przy 140 + skrzynia z b5l awx (3tys obrotow 155km/h a nie 140) pali 5.9. oczywiście agresywna jazda w trasie czasem wynosi i 12.5 ;) 227 nawigacyjne leci :) przed wszystkim 201 km/h... jak u was jak te paski wam latają ?

Edytowane przez DaRoRyDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności