Skocz do zawartości
dlugiiii

wyciąganie auta zakopanego - skutki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem ,że mój pasio jest terenowy ,wjechałem tyłem w mokry śnieg z liściami i gliną.Niestety przeliczyłem się i przez próby wyjazdu usiadł na podwoziu (czytaj zakopał się :P ).

Do znajomygo kumpla BMW E46 zapiąłem linkę rozciągliwą i zaczął mnie wyciągać.Sam się ślizgał więc z rozpędu szarpnął z 3-4 razy aż udało się.

Wracając od 100km\h czuć było bicie kół na karoserii(kierownica wporządku).Po wstępnym wypłykaniu auta z błota bicie ucichło,ale jeszcze delikatnie jakby nie tego ;)

Czy przez taką pomoc mogłem coś popsuć (chyba nie) lub koła przednie mogą bić ?? Możliwe ,że błoto siedzi wewnątrz felg,ale pytam z wyprzedzeniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedź wpierw na mycie podwozia, wyczyść felgi w środku, zdejmij osłony (zapewne pod nimi też znajdziesz tone błota) i powinno być ok.

 

co mogłeś uszkodzić? wiele, poczynając od osłon, przewodów paliwowych kończąc na przegubach i wahaczach, ogółem mogłeś zorać wszystko do czego jest dostęp od spodu auta

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Witek-najpierw to pożądnie umyj,najlepiej jakąś pożądną myjką ciśnieniową,a później posprawdzaj.Najlepiej wjedź na jakiś kanał.Przez takie coś budy raczej nie naciągniesz :D;)

Będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może spadły ci ciężarki i musisz od nowa wyważyć koła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem błoto po wewnętrznej stronie felgi się osadziło i dlatego przy wyższej prędkości telepie... Wymyj wszystko tak jak pisali koledzy to będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podwozie się nie martwie ,bo zawsze można poprawić ,zakonserwować ;)

Też podejżem błoto,ale cieszy usłyszeć słowa pocieszenia :D

 

Przy okazji podczas próby wydostania się przy skręcie max w prawo słychać przegub... z której strony sie kończy i idzie wykryć czy to wewnętrzny czy zewnętrzny ??

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres pracy wewnętrznego przegubu jest na tyle niewielki, że słyszałbyś (jeśli w ogóle) go cały czas, a nie tylko przy skręconych. Czy prawy, czy lewy, to chyba już dasz radę ;)

 

btw. co do porządnego czyszczenia felg z błota to wyobraź sobie ile waży garść ziemi, a jak malutkie są ciężarki, które przykleja się do felgi, żeby ją doważyć (5g? 20g? 35g :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie,że to napiszę ,ale przyczyną oczywiście było błoto na jednym kole :) Wszędzie było ,lecz na jednym nie równomiernie (maszyna wykryła 10 wewnątrz,25 zewnątrz).

 

Co do przegubu to normalnie wczasie jazdy nic nie słyszę żeby chrupało .Ruszałem półośką i ta strona gdzie chrupało ma luz góra\dół między półośką a przegubem wewnętrznym(Dobra strona nic ma luzu).Na A4 mam wrażenie jakby cały czas wydawało minimalny przydźwięk od układu napędowego,wiec może to ten wewnętrzny się odzywa...

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło niepożądanego stać z autem bo dzisiaj niestety zakopałem się w błocie na własnym podwórku. Podczas prób energicznego wydostania się przód-tył w pewnym momencie temperatura podskoczyła powyżej 90 stopni i silnik zaczął mruczeć ale po wyjechaniu to ustąpiło. Po kilku ładnych próbach wyjechania gorzej kręcił rozrusznik i szybko gasł silnik, jakby nie miał siły, ale teraz wróciło wszystko do stanu sprzed zakopania. Ze szkód jedynie osłona silnika trochę rozpruta (była już pęknięta) ale miska olejowa i wszystko pod nią wydaje się nietknięte.

Edytowane przez ruslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności