Skocz do zawartości
Gość dena5

NIE DZIAŁAJĄCY SPRYSKIWACZ TYLNEJ SZYBY POMOCY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dena5

Tak jak w tytule, nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby i nie wiem jak mam usunąc ta usterkę. Jak włączam żeby spryskiwalo to słychac jak pompka pompuje płyn ale nie dochodzi do tyłu auta. Nawet prubowałem tak trzymac przez dłuższy czas bo myślałem ze bedzie gdzies wylatywac pod auto jak gdzies sie wężyk przerwał ale tak nie jest i nie wiem co mam poradzić żeby to wkońcu uruchomić. Co mam robić ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapchana dysza. Sprawdź czy płyn dochodzi do dyszy. Musisz rozebrać tapicerkę w tylnej klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sztrybi

zajrzyj pod maske silnika moze przewod (kolo papki) przez ktory idzie plyn rozlaczyl sie u mnie tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zajrzyj pod maske silnika moze przewod (kolo papki) przez ktory idzie plyn rozlaczyl sie u mnie tak bylo.

Na trójniku lubi się rozłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij z tylu plastik odepnij wezyk od silniczka wycieraczki i nacisnij spryskiwacz jesli wyleci woda to masz odpowiedz na talerzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Płyn dochodzi,trzeba więc wymienić silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś kotleta odkopał i nie w tym dziale jeszcze :-D

Jak płyn dochodzi to pewnie dysza zapchana, silniczek wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen188

Miałem to samo w swoim pasku. A sprawdź szczelność silniczka bo możesz mieć pęknięty przewód w środku. Odkręć silnik od klapy, zatkaj jedną strone np. od wylotu płynu i dmuchnij w drugą strone jak ci spierdzi..ela powietrze to ten przewodzik. Rozkręć silniczek najmniejszymi imbusami. Ściągnij tę pokrywke. Możesz kręzić tym kranikiem bo sie obraca ale delikatnie ;D jak ściągniesz to metalowe to spróbuj delikatnie wyciągnąć ten kranik leci tam ta rurka i one może być zardzewniała, spróbuj sobie jeszcze przy odkręconym silniku podłączyć wężyk i kabel. I sprawdz czy ci nie leci gdzies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

Witam

Piszę z forum passat, niedziała mi spryskiwacz tylni,sprawdzałem- płyn niedochodzi wogóle do dyszy, mam pytanie gdzie mam szukac tego trójnika pod maską, lub miejsca w którym moze być to rozłaczone, pozdrawiam

Dawid

 

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

 

Czy mógłbyś przybliżyć bardziej gdzie to jest koło papki niezabardzo się znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

witam i zapraszam do działu b5... chyba że pytasz o b3/b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i zapraszam do działu b5

A jak nie trafi?

niedziała mi spryskiwacz tylni

A słychać pracę silniczka pompki, ta sama pompka podaje płyn na przód i tył z ta różnica że zmienia sie kierunek obrotów silniczka, jesli nie slychać silniczka to włącznik nawalił.

Trójnika też jak tako nie ma-na pompce są dwa króćce na wężyki...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak nie trafi?

to niech pisze.. już się wysilę i dam linka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności