Skocz do zawartości
PASEK?????

Vag-com problem z połączeniem !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem kupiłem od kolegi z naszego forum interfejs OBD Viaken na rssa232 imam program vag 704.2 i gdy go podłączę do gniazda w samochodzie zapala się kontrolka zielona ale przy teście wyskakuje COM ok a interfejs nie wykryty co jest nie tak natomiast test diod wychodzi pomyślnie.Może mi ktoś podpowiedzieć jakie mają być ustawienia portu COM bo myślę że, tu leży przyczyna.Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a wstaw zdjęcie tego kabla bo może być tak musisz wgrać vag 409,1 bo tom co wgrałeś ten kabel nie obsługuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się dokładnie pod jakim programem chodził kabel, może jednak pod 704,1 lub nawet starszym ??

jeśli chodził pod np. 603, a Ty startowałeś na nim jakiś z wersji 7xx to być może już jest po nim.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto ten kabelek

DSC01083.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

311,2 i polski 409 powinny na nim pójść, pod XP.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat .

Sytuacja wygląda tak : brak możliwości połączenia z samochodem [komunikat -interfejsu nie wykryto] .Kabel jest w 100% sprawny na innych bryczkach kabel normalnie śmiga , problem tkwi prawdopodobnie w gnieździe OBD2 , lub gdzieś ''głębiej''.Próbowałem ''zvagować auto innymi sprzętami , kilka prób nieudanych .Sprawdziłem bezpiecznik nr12 -sprawny. Od czego zacząć ?? co mogło paść ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat .

Sytuacja wygląda tak : brak możliwości połączenia z samochodem [komunikat -interfejsu nie wykryto] .Kabel jest w 100% sprawny na innych bryczkach kabel normalnie śmiga , problem tkwi prawdopodobnie w gnieździe OBD2 , lub gdzieś ''głębiej''.Próbowałem ''zvagować auto innymi sprzętami , kilka prób nieudanych .Sprawdziłem bezpiecznik nr12 -sprawny. Od czego zacząć ?? co mogło paść ??

Może rozbierz gniazdko tam gdzie się wtyka kabel moze coś pod spodem się odłączyło. Sprawdz tez kable co idą od komputera do tego gniazda. Bo moze któryś się przerwał. Nie jestem wielkim fachowcem ale takim sie wydaje ze to moze być to. Dobrze by było jak byś podjechał do jakies elektryka co sie zajmuje samochodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wyciagnal bezpiecznik od radia, o ile nie jest kodowane. Bo potem bedzie lipa jak Ci wyskoczy napis zeby wpisac kod radia ktorego nie masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radiem nie będzie kłopotu :fajny. Dzisiaj będę sprawdzał gniazdo obd2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało coś sprawdzenie tego gniazda ?

 

Odgrzebie, mam podobny problem.

 

Kupiłem jakiś czas temu taki kabel na tej aukcji

http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i1691033504.html

nie do końca taki sam ale cały czarny.

 

Zainstalowałem na pożyczonym lapku z vistą ten interfejs było trochę problemów ale jest teraz ok. usb to serial port com1 itp itd...

Kasowałem sobie błędy było ok aż do wczoraj.

Ponowne zaświeciła mi się kontrolka poduszek, chciałem porównać czy to te same błędy, a tu lipa nie mogę się podłączyć stan portu ok ale nie łączy,

dodam że laptop był zasilany z gniazdka zapalniczki i raz działał raz nie może jakiś skok napięcia spalił gniazdo albo bezpiecznik (nr 12 ok) ?

 

Gniazdo OBD2 ma latać w tej dziurze ? czy ma być sztywno?

 

Bo u mnie trochę lata i ten interfejs wchodzi dość ciasno.

 

Adapter Status: 3 - Not Found or not ready. tzn że padł fejs ?

 

Na laptopie z Xp, świeżo wgrane stery do fejsa i VAG COM 208.1 PL pełna aktywacja i dalej to samo

 

fejs do wymiany myslę :D

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość pawdopodobne że kabelek padł. Tak to bywa z chińszczyzną. Czy on będzie niebieski, czy czarny, elektronika jest podobna w tych tanich sztukach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś sprawdzać inne auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni kabel za 20zł od kabla za 90 ?? Co kupić? Poleca ktoś coś ?

 

A nie mam innego auta z vagiem

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym się różni kabel za 20zł od kabla za 90 ??

Może chociaż podaj opisy kabelków o które pytasz, bo mogą to być całkiem inne kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z połączeniem się z autem (pisze tu bo jestem w miarę nowy i nie mogę założyć nowego tematu). Mechanik powiedział mi ze prawdopodobnie mam gdzieś odcięcie, on próbował połączyć się przez 2 komputery i nic. Kupiłem kabel OBD 2 (ten niebieski z allegro) zainstalowałem vag-com 409 i rzeczywiście komp nie łączy się z autem. Sprawdzałem napięcie w gnieździe diagnostycznym i chyba jest ok (linia k ma ok 11v , pin 16 13.56v, linia l ma 0v - czy tak powinno być). Mam założony jakiś samoróbny immobilizer przez poprzedniego właściciela (trzeba dotknąć magnesem żeby zgasła lampka od grzania świec), może to przez to się nie łączy. Czy powinienem podłączyć się gdzieś indziej z linią k, może samoróbny immo blokuje połączenie z kompem? Auto to passat b4 1z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z połączeniem się z moim paskiem przez kabel który kupiłem na allegro, oto on

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1811126907

 

wiem że grosze kosztował ale nikt jakoś nie narzekał wiec się skusiłem i go kupiłem a teraz nie mogę się połączyć cały czas wyświetla mi się komunikat

 

Adapter Status: 3 - Not Found or not ready.

 

dodam że już wszystko próbowałem z portami COM1, sterownikami, bezpiecznik nr 12 ok, przez programy polski VAG4.9 i VAG 311-2, próbowałem już na zapłonie oraz włączonym silniku?? Co może być przyczyna braku komunikacji z autem?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z połączeniem się z moim paskiem przez kabel który kupiłem na allegro, oto on

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1811126907

 

wiem że grosze kosztował ale nikt jakoś nie narzekał wiec się skusiłem i go kupiłem a teraz nie mogę się połączyć cały czas wyświetla mi się komunikat

 

Adapter Status: 3 - Not Found or not ready.

 

dodam że już wszystko próbowałem z portami COM1, sterownikami, bezpiecznik nr 12 ok, przez programy polski VAG4.9 i VAG 311-2, próbowałem już na zapłonie oraz włączonym silniku?? Co może być przyczyna braku komunikacji z autem?? Pozdrawiam.

 

Ja miałem taki problem. Ściągnij to: http://chomikuj.pl/jjacekkx/Dokumenty/Maga+paczuszka

i zainstaluj sobie sterowniki KKL_USB_Driver i program. tylko wcześniej wykasuj stare sterowniki i usuń też je z rejestru.

Mi pomogło.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak konrad5516 mi poradził i ściągnąłem te sterowniki ni nie pomogło. Dzisiaj sprawdziłem czy jest napięcie w gnieździe obd2 i okazuje się że nie ma(oczywiście sprawdzałem na pozycji kluczyka on w stacyjce) co jest przyczyna braku prądu?? Przypominam że bezpiecznik nr 12 ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem jak konrad5516 mi poradził i ściągnąłem te sterowniki ni nie pomogło. Dzisiaj sprawdziłem czy jest napięcie w gnieździe obd2 i okazuje się że nie ma(oczywiście sprawdzałem na pozycji kluczyka on w stacyjce) co jest przyczyna braku prądu?? Przypominam że bezpiecznik nr 12 ok??

sprawdź przewody, które idą od gniazda obd2 do komputera. Może masz gdzieś przerwane albo rozbierz te gniazdo i tam zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj sprawdziłem czy jest napięcie w gnieździe obd2 i okazuje się że nie ma(oczywiście sprawdzałem na pozycji kluczyka on w stacyjce) co jest przyczyna braku prądu?? Przypominam że bezpiecznik nr 12 ok??
a może masz gdzieś jakiś magiczny pstryczek o, którym nie wiesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności