Skocz do zawartości
Jack0211

Gaz się "ulotnił"???

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś doświadczyłem dziwnego zjawiska.

A mianowicie. Według wskaźnika (diody) gazu w zbiorniku powinienem mieć jeszcze na jakieś 50km., ale jakoś tak o dziwo juz mi go zabrakło.

Myślę sobie ok. jest "zima" i może więcej wypalił, no to więc jadę na stacje tankuje do pełna, a tu kolejne zdziwienie, weszło mi tylko 33l zamiast około 40l przy pustym zbiorniku tak jakby te brakujące litry nadal tam były, a zarazem ich nie było:638:

Miał ktos kiedyś z Was taki przypadek???

 

 

Sekwencja

Reduktor - Prod. OMVL

Zawór gazowy DREAM XXI-G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciął się pływak i odciął elektrozawór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyciął się pływak i odciął elektrozawór?

 

Nie mam pojęcia co to mogło być?

Na razie zatankowałem i jeżdżę to będę widział co się będzie działo gdy się gaz będzie kończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie zawiesil przekaznik... pojezdzij i sprawdz!

 

a co ilosci litrow ile wchodzi.. to juz przyzwyczailem sie ze na kazdej stacji inna ilosci.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sie zawiesil przekaznik... pojezdzij i sprawdz!

 

to znaczy.. co i gdzie sprawdzić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przekaznik do zalaczenie gazu pod maska, obok elektrozaworu, obk np filterka gazu jest u mnie.

 

powinny byc 2 przekaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze jesli masz zbiornik 40 litrow to gaz zawsze tankuje sie tylko w 80 %.. Nigdy nie wejdzie do pelna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz przekaznik do zalaczenie gazu pod maska, obok elektrozaworu, obk np filterka gazu jest u mnie.

 

powinny byc 2 przekaźniki

 

Czy koś mógłby mi to bardziej sprecyzować , bo nie bardzo kumam bazę, a problem znów się powtórzył !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koś mógłby mi to bardziej sprecyzować , bo nie bardzo kumam bazę, a problem znów się powtórzył !?

 

W sekwencyjnej instalce nie ma żadnych przekaźników. Poza tym one nie miały by wpływu na ilość tankowanego gazu bo za to odpowiada tylko WIELOZAWÓR. Musisz podjechać do "gazowników" i powiedzieć co i jak. Wygląda na to że właśnie on ci się zacina . Muszą go wyjąć i obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sekwencyjnej instalce nie ma żadnych przekaźników. Poza tym one nie miały by wpływu na ilość tankowanego gazu bo za to odpowiada tylko WIELOZAWÓR. Musisz podjechać do "gazowników" i powiedzieć co i jak. Wygląda na to że właśnie on ci się zacina . Muszą go wyjąć i obejrzeć.

 

No w końcu jakaś inna sugestia. Pewnie tak zrobię jak sugerujesz chyba , że ktoś coś zaproponuje jeszcze innego.

Bo za pierwszym razem to mi się stało jak już niewiele miałem gazu w zbiorniku, teraz to mi się przytrafiło po zatankowani do pełna, a miałem przejechane na tym "świeżym" gazie 80 km. Ale za pierwszym razem po wyłączeni silnika już mi się na gaz nie przełączył , a teraz gdy tego gazu było zupełnie więcej w zbiorniku to po zgaszeniu auta wszystko wróciło do "normy" , także może komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy co to może być, w czym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jakby to miało komuś pomóc to u mnie problem tkwił w zasyfionym reduktorze.

To w nim przytykało mi dopływ gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności