Skocz do zawartości
emcom

Kopułka + palec - kiedy wymiana ?

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, z tymi silnikami to komedia...

Jeżeli tam jest czujnik Halla, to ciężko, żeby się samo coś wysypało. Ktoś musiał przyłożyć do tego paluszki - czyli błąd człowieka. Może ten przewód z gazem?

Ale być może, że i ja błądzę:)

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz silnik o oznaczeniu 9A.

Witam,

Dzięki skcrack nie wiedziałem co mam. Poprawiłem jak sugerowałeś. Klikam "pomógł"

Pozdrawiam.

 

PS. ...a przyczyna była inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może była zyżyta przednia poducha silnika? :) Aparat jest tak umiejscowiony w 9A ze jak silnik za bardzo sie rzuca po komorze to czasami obrywa kopułka - głównie od idących w pobliżu węży prowadzacych do parownika (wiemy jak się najczęściej starają gazownicy z eleganckim poprowadzeniem węży). Ale znam też przypadek że stało się tak w silniku KR gdzie nie było gazu i to parę razy zanim własciciel doszedł o co chodzi. Szczególnie dzieje sie tak jak aparat, klamerki mocujace czy kopułka nie jest pierwszej swieżości i niezbyt mocno trzyma sie to kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną może była zyżyta przednia poducha silnika

Witam,

TAK! To była przyczyna moich kłopotów. Brawo! Poducha była całkowicie rozwulkanizowana i silnik podnosił się przy rozpędzaniu auta po czym przy wciśnięciu sprzągła dla zmiany biegów walił całym ciężarem o poduchę i kopułka siłą bezwładności zsuwała się ze swojego prawidłowego ułożenia. Potem palec napotykał styki kopułki i urywał się klin mocujący go na wałku aparatu zapłonowego. Ale mogło być również tak, że silnik w zależności od gwałtowności ruszania z miejsca lub przyspieszania podnosił się tak wysoko,że opierał kopułką o zbiorniczek płynu hamulcowego lub o przewód gumowy instalacji gazowej i kopułka spadała z właściwego położenia.

No ale na szczęście koniec!

Gratuluję Adanio i pozdrawiam wszystkich.

 

PS. Po wysłaniu posta zauważyłem, że mamy takie same auta.

Edytowane przez WiktorS_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, teraz zgrywasz cwaniaka i piszesz że mamy zgadywać.

Lepiej byłoby, gdybyś sam się obudził za kółkiem, bo jeżeli nie czułeś bujania silnika, ani żadnych uderzeń skoro miałeś uszkodzoną poduszkę to dla mnie szok!!!

Ciekawe, czy byś się zorientował, gdyby ci silnik przez maskę wyskoczył?!

 

SZOK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kolega ma B5,

Po drugie to co ten post miał wnieść ?

Po trzecie, to po jaki gnat debiutować na Forum odgrzewaniem kotletów sprzed prawie dwóch miesięcy ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności