Skocz do zawartości
Domely

Czy możliwe że MFA może tak oszukiwać na spalaniu (na korzyść)?

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy ja mam troszkę inny problem mianowicie mój komputer zawyża średnie zużycie paliwa na kompie pokazuje mi srednia 7,5 l/100km a w rzeczywistości przy tankowaniu pod koreczek wychodzi 5,8 l/100km silnik AWX 1,9 130 km do niedawna miałem octavie i komputer pokazywał idealnie prosze o wasze spostrzeżenia czytałem na innych forach ze spadł jakiś wężyk ciśnieniowy czy coś takiego ale gdzie go szukać ? znalazlem mysz wysuszoną w komorze silnika może coś przegryzła może jakiś czujnik jest uszkodzony sam juz nie wiem jeszcze jedna mysl mi pozostała mianowicie poci mi sie egr z dziurek co sa na górze chyba odpowietrzające moze to ma wpływ na błędne wskazanie jesli ktos miał z was coś podobnego albo zna zasade działania małego komputera zużycia paliwa prosze o dokładny opis

Tu poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/53313-Ciekawostki-licznikowe?highlight=ciekawostki+licznikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem odwrotny komp mi zaniżal spalanie o ok. 20% więc przy ostatniej wizycie u mechanika po podpieciu pod komputer okazalo sie że mam ustawione na najniższe spalanie na 85% nie wiem w jakim celu ktos to zrobil ale mnie to denerwowalo kazalem sobie zmienic na 104% i zobacze czy będzie ok jeżeli jeszcze bedzie niezgodność to przy okazji znów zmienimy ale to dopiero po kilku tankowaniach jak sprawdzę czy jest ok obecnie po 1 tankowaniu jest prawie identyczne wskazanie jak wychodzi z tankowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
treba dac do auta FISCON:

file.php?id=315007&mode=view

 

1182_2.jpg

 

Przepraszam najmocniej, za odgrzanie mega starego kotleta, ale jak się to programuje, ponieważ nie mogę nigdzie na forum wyszukać jak to zrobić step by step - pewnie wygasło. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności