Skocz do zawartości
kamyk

zamarznięty płyn spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak samo w ubiegłym roku zrobiłem tak jak kolega Bartek korexus pojechałem na podziemny parking stanąłem pod wejściem Ikei i po godzince dysze pósciły wypsikałem płyn letni zalałem zimowy i już niedam się zrobić teraz wcześniej nalewam zimowy i po kłopocie :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi ostatio sie rozlaczylo klanko jak trujkat nad zmieniarke wciskalem i zalalem cala zmieniarke w srodku...

Natomiast zauwazylem za jak jest naprawde zimno typu minus 10 to zapala mi sie kontrolka plynu nawet jak jest go pod korek.

Nie wiem jak teraz bo ostatnio bylo plus 14 i zdazylem wypsikac niby zimowy angielski i zalac prawdziwy zimowy polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wjechalem do kolegi do garażu podniosłem maske podłaczyłem farelke skierowałem w strone zbiorniczka i tak około 20 min i nic nie puściło :debil

(Nie miałem wiecej czasu) ale zbiorniczek był juz ciepły i jego okolice a nawet nie wiem gdzie jest ta pompka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn zimowy a plyn zimowy.Wszystkie plyny z supermarketow to tandeta.Jest niby napisane do -23,-25 ale tak naprawde to nic z tego.Porzadne plyny wachaja sie w cenach od 25 do 35zł za 4 litry,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę, płyk kupiłem w biedronce za bodajże 10zł 4l, jakie mrozy by nie były - nie zamarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zrobił tak. Wziął żone/dziewczyne na zakupy do galerii ( z własnego doświadczenia w odmrażaniu polecam kazimierz poziom zielony przy drzwiach ;) ) wrócił do samochodu po 2-3h. Powinno popuścić. Wypsikać caly plyn jaki jest i wlać -22. Mi jak przymarzło z tyłu w kombi to też myslałem że pompka nie śmiga bo jej nie slyszalem. Powodzenia

Noi pojechałem wydałem kase na młodą _ Ona szczęsliwa i po prawie 4 godzinach miałem nadzieje ze bede miał psik psik (czyt spryski) "haha

A du jedna wielka LIPA :niekumam Na parkingu zielonym w aucie pokazywało mi -7 st

Teraz czekam na odwilż (byle nie do wiosny) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noi pojechałem wydałem kase na młodą _ Ona szczęsliwa i po prawie 4 godzinach miałem nadzieje ze bede miał psik psik (czyt spryski) "haha

A du jedna wielka LIPA Na parkingu zielonym w aucie pokazywało mi -7 st

Teraz czekam na odwilż (byle nie do wiosny)

 

No to mnie teraz zadziwiles. Bo mnie w takich sytuacjach zielony ratowal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi zamarzlo to bym wziol opalarke odkrecil blotnik i grzal naprzemian polewajac wrzatkiem od gory o takze wlewajac wrzatek do zbiormika.

Oczywiscie robilbym to po wyciagnieciu pompki ze zbiorniczka, mysle ze po godzinie a nawet 20 minutach odmarznie.wtedy ciepla woda do srodka zeby pompke rozmrozic i po odmrozeniu kabli i spryskow plynem mieszanym z odprazaczem przeplukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompka jest w zbiorniczku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pompka jest w zbiorniczku ??

no wypadalo by zeby tam byla hehehehe...

Jest na wcisk na tulejce gumowej, wychodzi bez problemu i ryzuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam jak na razie przy ok -20 plyn z marketu do -22 nie zamarzl nawet w wezykach

 

 

przy okazji spytam nie na temat - pompka spryskiwaczy szyby ma mniejsze cisnienie od pompki spryskiwaczy xenonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wyciągne np strzykawka płyn który tam jest i zaleje bardzo ciepłą wodą może sie coś stać ?? Bo wydaje mi sie ze właśnie w pompce zamarzło i tam musi to "puścić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mój zimowy płyn nie zamarza narazie, ale psika nie tylko na przednią szybę, bo deszcz tłustych kropel leci aż na tylnią klapę i na boki. Czy to normalny objaw? Całe auto mam tłuste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi tam jak na razie przy ok -20 plyn z marketu do -22 nie zamarzl nawet w wezykach

 

 

przy okazji spytam nie na temat - pompka spryskiwaczy szyby ma mniejsze cisnienie od pompki spryskiwaczy xenonow?

 

Tak. Ta od szyby to taki sikacz, a ta od świateł jest ciśnieniowa.

 

Ja jak mi zamarzło to lałem gorącą wodę do zbiornika i po masce od zewnątrz i wewnątrz, tam gdzie wężyki idą. Po kilkunastu minutach ożyło, wypsikałem dziadowski płyn, nalałem dobrego i gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że mój zimowy płyn nie zamarza narazie, ale psika nie tylko na przednią szybę, bo deszcz tłustych kropel leci aż na tylnią klapę i na boki. Czy to normalny objaw? Całe auto mam tłuste.

niektore firmy robia pseudo zimowe plyny i zamiast drogiego alkoholu leja cos w rodzaju taniego glikolu (on jet tlusty) i plyn nie zamarza, ale jest tlusty i po zaschnieciu klejacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj "ściągłem" cały plyn strzykawą + wężyk dolałem wrzątku do pełna i po 5 minutach wszystko puściło nastepnie "wypsikałem" wszystko i dolalem płyn -22

Tył puścił dopiero po około godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi znowu na mrozie pokazuje brak plynu kiedy jest pod korek i to takiego mieszanego z odmrazaczem. Nie mam sily...chyba woda gdzies robi po zamarznieciu zware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności