Skocz do zawartości
rafikw210

Odpalanie a praca silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .panowie ostatnio mam nietypowy problem z moim wozem,chodzi oto,że gdy odpalam silnik normalnie czyli czekam aż pogasną kontrolki silnik zapala ale nie chodzi idealnie,ale jak odpalam jak poloneza czyli wkładam kluczyk i nie czekam na nic tylko odpalam to silnik dużo lepiej pracuje i jest mocniejszy.Czy ktoś wie o co może chodzić dodam ze mam poskiego vaga ale błedów nie widzi żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pjęciem chodzi idealnie i nie idealnie ,jakie objawy nieprawidlowego dzialania wedlug ciebie występują-opisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nie idealnie :troche go trzepie,niema pełnej mocy i bardziej klekocze

a w przypadku szybkiego palenia te usterki ustępują a także mniej kopci na czrno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafikw210 najpierw naucz się poprawnie pisać. Jak na swój wiek to straszne robisz błędy. Z opisu wychodzi masło maślane no i te błędy- WSTYD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Zawsze czekam, aż zgasną wszystkie kontrolki i nie ma problemu, a gdy odpalasz bezpośrednio po przekręceniu i chodzi inaczej silnik to dla mnie dziwne. Może jesteś nadwrażliwy ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie lejesz paliwo ? Miałem podobnie...Przestałem lać opał i wlałem środek do oczyszczenia układu paliwowego...Przeszlo po jednym tankowaniu.Teraz tankuje tylko na dobrych stacjach i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie lejesz paliwo ? Miałem podobnie...Przestałem lać opał i wlałem środek do oczyszczenia układu paliwowego.

Myślałem,że jednak na naszym forum nie ma ludzi tak mało świadomych jeśli chodzi o eksploatację naszych autek...Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Andrzeja! Jak można lać ten syf!? W dodatku na pompowtrysk. Stać kogoś na passata to na normalne paliwi chyba też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow - harakiri albo sado-macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafikw210 napisz co tankujesz, czy kopci jak posiśniesz gaz jak długo grzeją świece zobacz kiedy wymieniałeś filter paliwa powietrza to może uda ci się zdiagnozować usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał po pierwsze Polonez to silnik benzynowy a twój passat to diesel. W polonezie nie ma swiec żarowych a w passacie są i podejrzewam że to jest przyczyna nierównej pracy twojego diesla. Oprócz paliwa wpływ mogą mieć zużyte świece żarowe. Dlatego radziłbym posprawdzać gdyż przy mrozach ma to duży wpływ na odpalanie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie panowie no ja mam podobny problem normalnie wkladam kluczyk do stacyjki poczekam az mi zagasna wszystkie kontrolki i wlaczam no i sie zaczyna moj problem charakteryzuje sie tym ze jak jest zimny to po odpaleniu zaczyna nim telepac jak by palil na 3 cylindry nie wiem nie jestem mechanikiem wiec pytam was co moze byc problemem swiece zarowe gasna od razu po przekreceniu kluczyka wiec nie wiem czy to sa one???a po tym jak sie normalnie zagrzeje to to przestaje pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo da mi ktos odpowiedz na moje pytanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swiece zarowe gasna od razu po przekreceniu kluczyka wiec nie wiem czy to sa one???
Co nie znaczy że wszystkie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha w takim razie myslisz jednak ze moga byc to swiece zarowe???? a jaki jest koszt moze wiesz czy sa drogie plus ktore sa dobre a jakie do kitu pozdrawiam i dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kup świece Beru koszt około 80 zł za 4 szt. na Allegro. Raczej nie kupuj Bosch'a dużo podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności