Skocz do zawartości
teopeo

Problem z kontrolką od spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukałem na forum tematów o kontrolkach i o tym, które powinny się zapalać a które nie w czasie odpalania i później w czasie jazdy. Znalazłem, że powinna przed odpaleniem pozostać tylko od ładowania (pomijając oczywiście pasy i płyn spryskiwaczy itp) Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ale ostatnio z powodu problemu z innym autem postanowiłem sprawdzić które kontrolki zapalają się u mnie przy zapłonie a które po odpaleniu auta. No i okazało się ze przy zapłonie palą się kontrolka od ładowania oraz taka żółta która w książce opisana jest jako niesprawność w układzie wydechowym. Po odpaleniu auta gasną wszystkie ( na chwilkę zapala się od ABS i system stabilizacji ale dosłownie sekunda i gasną ale tylko jak jest zimno ). Komputer nie wykazuje żadnych błędów, auto sprawuje się bez problemowo wszystkie parametry jezdne zachowane i w normie. Czy miał ktoś podobnie? W czym upatrywać takiego stanu rzeczy? A może tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w układzie wydechowym

sam sobie odpowiedziałes

sprawdz sade plecionke i czy lewego powietrza nie łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem od czego jest kontrolka tylko dlaczego gdy odpalę auto to już się nie świeci? Ona zapala się jedynie gdy kluczyk jest w pozycji zapłonu a po odpaleniu gaśnie. No i brak błędów na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok nei doszukuj sie na sile problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się doszukiwał problemów po prostu przy problemie z innym autem i kontrolkami w nim zainteresowałem się które powinny świecić na zapłonie i znalazłem info, że tylko ładowanie stąd moje pytanie. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej kontrolki - zapalila sie na zolto z komunikatem "Emissions Garage !". Wczesniej mialem wrazenie ze auto nie wchodzi na wysokie obroty - max 3000. Wiecej jak 120km na 5 nie chcial pojsc. Po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu wszystko wrocilo do normy. Kontrolka pojawila sie podczas jazdy. Pewnie mozliwosci moze byc wiele - ale jadac do serwisu chcialbym przynajmniej wiedziec z czym ewentualnie moze byc problem - aby nie wcisneli mi wymiany czegos co mam sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie jazdy nic się nie pojawia a i na zapłonie komunikatu żadnego nie ma. Co do objawów w Twoim aucie to komputer przełącza się w tryb awaryjny i stad po wyłączeniu i włączeniu auta wraca do normy. Nie wiem co dokładnie będzie przyczyną ale w poprzednim aucie (toledo) takich objaw występował z powodu blokujących się łopatek turbiny. Niestety nie wiem co to może być w Twoim przypadku ale chyba podobne tematy były już na forum. Poszukaj, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji tej kontrolki - zapalila sie na zolto z komunikatem "Emissions Garage !". Wczesniej mialem wrazenie ze auto nie wchodzi na wysokie obroty - max 3000. Wiecej jak 120km na 5 nie chcial pojsc. Po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu wszystko wrocilo do normy. Kontrolka pojawila sie podczas jazdy. Pewnie mozliwosci moze byc wiele - ale jadac do serwisu chcialbym przynajmniej wiedziec z czym ewentualnie moze byc problem - aby nie wcisneli mi wymiany czegos co mam sprawne.

zrób logi dynamiczne i zobaczymy co go boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności