Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

TO teraz pytanko jeszcze które mnie nurtuje a że jestem laikiem w tej kwestii to proszę o podpowiedź.

Czy da się coś zrobić żeby w głębie nie ocierały alu tak jak powiedział Krajesk, czy z moimi Alu nie da sie nic zrobić żeby było ok. Czy musze zakupić z innymi parametrami ET><35.

Mowimy tu o kołach o rozm. 225/45/17 8" ET 35

2 opcje: zaklepać ranty tak przeważnie robią i jest oki lub dać węższe opony np. 215. W 3gb miesci się idealnie ale 3b minimalnie braknie. Ale niektórzy piszą że jest na styk i nic nie ociera. Jest to dosyć częste et przy tej szer. felgi więc przypadków na forum trochę jest. Ja bym włożyl oponę 215 i powinno być oki a jak nie będziesz obniżał to i 225 będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 opcje: zaklepać ranty tak przeważnie robią i jest oki lub dać węższe opony np. 215. W 3gb miesci się idealnie ale 3b minimalnie braknie. Ale niektórzy piszą że jest na styk i nic nie ociera. Jest to dosyć częste et przy tej szer. felgi więc przypadków na forum trochę jest. Ja bym włożyl oponę 215 i powinno być oki a jak nie będziesz obniżał to i 225 będzie dobrze.

 

No ok, dzięki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie śruby musiałbym kupić:pardon? W sumie myślałem że stare będą dobre więc dzięki za informacje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe o grubość dystansu :) rzecz jasna

a czy z łbem kulistym czy stożkowym to zależy od felgi. Przeważnie oryginalne felgi to kuliste śruby a reszta to 90% stożki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem felgi z ET 35 i śruby pasowały, a teraz mam z ET 44+ te dystanse to będzie mniej więcej to samo więc chyba nie będzie problemu czy się myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ma może ktoś rysunek techniczny dystansy 5x112 57,1 20mm?

Mam kolesia z tokarką i chciałbym spróbować coś zrobić...

 

 

Dystans1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, chce założyć dystane, koła jakie mam to 18' et 45 8,5'szer, opony to 225/40/18 pasek to fl w sedanie, jakie na tył i jakie na przód ? i co zrobić z przodu z mocowaniem nadkola ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansów powinno być ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest, chce szerzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to 18' et 45 8,5'szer, opony to 225/40/18

 

z tyłu ciężko ja u siebie przy takim zestawieniu jak dałem dystans najmniejszy jaki był z pierścieniem 13mm to i tak koło wystawało poza nadkole przy 10mm na pewno było by ok ale nie ma tam pierścienia więc jak dla mnie całkowicie to odpada , jeśli chodzi o przód dla mnie jest ok praktycznie z nadkolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 5mm z przodu i 15 z tyłu jak zakładałem nie bedzie pasowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 z tyłu

 

bedzie wyraźnie wystało poza nadkole jeśli dopuszczasz taką opcję to już twoja sprawa co zadecydujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej czy bedzie tarło ? chodzi mi o to zeby własnie auto zrobiło sie "szerokie" , a to że tam coś bedzie delikatnie wystawać to mnie osobiscie nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dystansie 13mm i 3 osobach z tyłu bez bagażu tarło na hopkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ci napisałem że bez dystansów będzie ok. Dystans 10mm nie ma centrowania :) Jedyne wyjście to dystans 5mm na tył :)

Maciek jaki masz otwór centrujący w feldze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, chce założyć dystane, koła jakie mam to 18' et 45 8,5'szer, opony to 225/40/18 pasek to fl w sedanie, jakie na tył i jakie na przód ? i co zrobić z przodu z mocowaniem nadkola ? Pozdrawiam

 

ja w variancie mam na tyle 20mm a na przodzie bez dystansu,tył mógłby być 18mm a z przodu za bardzo nie ma co przypasować,1cm najlepiej ale nie występuje z centrowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i o to mi chodziło, czyli 5 z przodu i 15 z tylu bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 opcje: zaklepać ranty tak przeważnie robią i jest oki lub dać węższe opony np. 215. W 3gb miesci się idealnie ale 3b minimalnie braknie. Ale niektórzy piszą że jest na styk i nic nie ociera. Jest to dosyć częste et przy tej szer. felgi więc przypadków na forum trochę jest. Ja bym włożyl oponę 215 i powinno być oki a jak nie będziesz obniżał to i 225 będzie dobrze.

 

 

Wszystko gra... pasuje jak ulał atak wygląda...DSC_0061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema oponki już kupiłem troszkę naciągu sie zrobiło felgi r18/8J/ET35 opona 205/40 i tutaj pytanie jakie dystanse przód jakie tył tak by w miarę jak najwięcej koło sie wysunęło ale nie tarło no i oczywiście by było bez klepania nadkoli chyba że znajdę kogoś kto ma maszynkę do nadkoli :marecek ale jak na razie tak by sie bez tego obyło , z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem nad którym sie zastanawiam, a mianowicie - mam zamiar kupić felgi aluminiowe ET45 rozmiar opon 225/40/18 i czy te felgi z oponami będą pasować do mojego passacika z fabrycznym wielowahaczowym zawieszeniem??? licze na mała podpowiedź od doświadczonych forumowiczów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności