Skocz do zawartości
Gość Banditas

Migajaca kontrolka Passat B2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Banditas

Witam mam problem z migajaca kontrolka od temperatury ta na wskaĽniku gdy zapale silnik miga i niechce zgasnac . Podrawiam Bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej standard w passatach B2 oraz B3 - padaja wskazniki na tablicy rozdzielczej. przejedz sie do dobrego elektryka. ja wymienialem tez czujnik na przewodach chlodniczych, ale nie pomagalo. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witam-myślę, że może być kilka powodów świecenia się lampki, tzn:

a) niesprawność wskaĽnika (tu pozostaje wymiana)

b) niesprawność czujnika temperatury (tego na wyjściu gumowego węża między chłodnicą a blokiem - również wymiana)

c) zwarcie do masy przewodu od tego czujnika (wówczas wskaĽnik temp. wskazuje max)

d) prozaiczna i b. częsta przyczyna-brak odpowiedniej ilości płynu w zbiorniku wyrównawczym(jeśli oczywiście w tymże zbiorniczku jest czujnik poziomu?)

e) brak styku między wtykiem a gniazdem czujnika na zbiorniku wyrównanwczym płynu chłodzącego

f) awaria przekaĽnika braku cieczy (patrz w skrzynce nad bezpiecznikami)

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy-wszystkie tematy przerabiałem w golfie i jettcie osobiście i pomogło.Pozdrawiam i powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Banditas
Witam-myślę, że może być kilka powodów świecenia się lampki, tzn:

a) niesprawność wskaĽnika (tu pozostaje wymiana)

b) niesprawność czujnika temperatury (tego na wyjściu gumowego węża między chłodnicą a blokiem - również wymiana)

c) zwarcie do masy przewodu od tego czujnika (wówczas wskaĽnik temp. wskazuje max)

d) prozaiczna i b. częsta przyczyna-brak odpowiedniej ilości płynu w zbiorniku wyrównawczym(jeśli oczywiście w tymże zbiorniczku jest czujnik poziomu?)

e) brak styku między wtykiem a gniazdem czujnika na zbiorniku wyrównanwczym płynu chłodzącego

f) awaria przekaĽnika braku cieczy (patrz w skrzynce nad bezpiecznikami)

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy-wszystkie tematy przerabiałem w golfie i jettcie osobiście i pomogło.Pozdrawiam i powodzenia :D

 

Witam. Lampa zgasła :D powodem był przekaznik wyrzucilem go i teraz jest ok musze zobaczyc co w nim siedzi i wtedy zaloze sprawnego .pOzdro Bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoDeK

Witajcie mam ten sam problem z B3 u mnie mryga kontrolka i jeszcze temperatura na wskaĽniku idzie do góry?? Banditas jaki przekaĽnik wymieniłeś ?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Obi
Witajcie mam ten sam problem z B3 u mnie mryga kontrolka i jeszcze temperatura na wskaĽniku idzie do góry?? Banditas jaki przekaĽnik wymieniłeś ?? :?:

 

Czyli masz ten sam problem co ja, u mnie pomogo wyjecie termostatu i wsadzenie go do goracej wody i jego wyplukanie (tylko mala roznica polega na tym ze masz dieselka a ja benz, ale raczej nie powinno byc roznicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BoDeK

Teramostat wymieniłem nawed c zujnik temperatury i nic. Podejrzewam ze coś w liczniku jest pokićkane z elektroniką.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Deus80

A ja mam problem z migajaca kontrolka od ladowania. Mruga mi skubana i nei wiem co sie dzieje,jzu wczesniej mialem alternator naprawiany i jest ok, laowanei jest a skubana jak mruga tak mruga. co jest z tym dzidostwem, zreszta i tak tego paska niedlugo chce pchnac i kupic klina i transportera. bede wdzieczny za rade co z ta kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciu

odświeżę kotleta

 

za chorobe nie mogę obczaić diodki we wskaźniku temp cieczy

 

czasami mruga, czasami świeci non stop (temperatura w normie)

 

mam nawet manual ale tam nie ma o tym ani słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciu w b2 mialem podobny problem co u Ciebie z tym ze u mnie dodatkowo zawyrzał wskaznik temperatury i paliwa. A że miałem mase części do paska wymieniłem cały licznik i problem zarzegnałem, musiałem tylko przelutować kostki bo drugi licznik miał inne wejścia :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciu

paliwko raczej mi nie zawyża to mógł byc problem ze stabilizatorem

napięcia

 

na razie wiem tyle że świecenie non stop to mało płynu

ale o co chodzi z mruganiem?

 

chce jeszcze wymienić ten jedno pinowy czujnik temp w zegary moze byc

walnięty po latach a pewnie kosztuje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności